Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
emrah.kahraman
7 yıl önce - Çrş 01 Ağu 2007, 14:21
3-A HATTI

Bir kaç gün önce, bir zamanlar şimdiki S-1, S-2'lerin yerinde ama hattı daha kısa olan 3-A otobüsünü görmüştüm, acaba yanlış mı gördüm diyordum ki bu sabah yine gördüm (eski 302'lerden) ama incirli caddesinde. Tabelasını tam okuyamadım acaba başka gören, bilgisi olan var mı? BOİ Kent İçi Ulaşım Ağı dizinine baktım ama adı geçmiyor.

emrah.kahraman
7 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 12:09

3/A Hattı

Esra Oguzturk
7 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 16:54

ertuğrulkentten uludağ universitesine giden otobuslerin sıklıgını ogrenebilir miyim?
mumkunse saatlerini de?
tesekkur ederim

ersindonmez

7 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 20:17

Alıntı:
ertuğrulkentten uludağ universitesine giden otobuslerin sıklıgını ogrenebilir miyim?
mumkunse saatlerini de?
tesekkur ederim

Sanırım istediğin bilgiye www.halkotobusleri.com veya www.bursa-bld.gov.tr/ulasim.asp sitelerinden ulaşabilirsin.

turker ustun

6 yıl önce - Sal 30 Ekm 2007, 23:23

E-2 artık özel halk otobüsü hattında çevrildi. Belediye acaba ihaleyemi verildi. Şimdilik bmc-belde otobüsler işlemektedir.

İ.Osmanoğlu
6 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 20:29

19 kasım 2007 den itibaren "2/U" hat nolu boi otobüsü "Güzelyalı-Geçit-Uludağ Üniversitesi" arasında çalışmaya başlayacaktır. Saatleri feribot saatleri ve güzelyalıda ki öğrencilerin okula geliş gidiş saaatlerine göre ayarlanacağını ahmin etmekteyim.

Cem Telgeren
6 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2007, 01:38

Alıntı:
19 kasım 2007 den itibaren "2/U" hat nolu boi otobüsü "Güzelyalı-Geçit-Uludağ Üniversitesi" arasında çalışmaya başlayacaktır.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=39833

10 Nisan 2007 tarihinde ''Bursa'da Hangi Otobüs Hattının Açılmasını İstersiniz?'' başlığını açarken açılmasını istediğim hatlardan ikisinin hayata geçtiğini görmek beni mutlu etti doğrusu.

Alıntı:
1Güzelyalı Feribot İskelesi-Terminal
2)Güzelyalı Feribot İskelesi-Uludağ Üniversitesi
3)Terminal-Yenişehir Havaalanı
4)Güzelyalı Feribot İskelesi-Gemlik
5)Gürsu,Kestel-Terminal

Bilindiği gibi 1 numaralı teklifim olan Güzelyalı Feribot İskelesi-Terminal hattı daha önce F-1 hat numarasıyla hayata geçmişti zaten. Şimdi de Güzelyalı Feribot İskelesi-Uludağ Üniversitesi şeklinde teklif ettiğim ikinci hat da gerçekleşiyor demek ki.

Yeni otobüs hattımızın tam güzergahı açık değil ama eğer bu hat da çevre yolunu kullanacak olursa F-1 ve 93E'den sonra güzergahında çevre yolunu kullanan 3. otobüs hattımız olacak.

İ.Osmanoğlu
6 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2007, 01:53

Yeni hattın güzergahı duyurularda şu şekilde yazmaktadır:

"Güzelyalı-Geçit-Devlet Çevre Yolu-Uludağ Üniversitesi"

Yani yeni hattımızda çevre yolunu kullanacaktır. Hatta 93E hattının açılması ve bu yeni hattın açılacak olması nedeniyle üniversite içinde ki ziraat fakültesi önüne de otobüs durakları monte edilmiştir.

Cem Telgeren
6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 01:00

Alıntı:
"Güzelyalı-Geçit-Devlet Çevre Yolu-Uludağ Üniversitesi"

Pazar günü 17.30 da Yenikapı'dan kalkan Güzelyalı Feribotu'nun yolcu profiline bir bakalım. Bu servisin yolcuları arasında ağırlığı Uludağ Üniversitesi öğrencileri alır doğal olarak. Dolayısıyla feribot Güzelyalı'ya yanaşınca bu öğrencilerin çoğu Uludağ Üniversitesi Kampüsüne gitmek için bu yeni açılan Üniversite Hattını kullanacaklar değil mi? Hayır kullanamıyorlar. Bunun nedeni de hattın orerinde Güzelyalı kalkış saati öyle kötü ayarlanmışki resmen yolcularla alay ediliyor sanki. Bilindiği gibi 17.30'da Yenikapı'dan kalkan feribotun Güzelyalı'ya yanaşması,kapak atması ve yaya yolcuların inerek otobüs duraklarına gelmesiyle saat aşağı yukarı 19.10 sularını bulmakta. Peki Üniversite otobüsü kaçta kalkıyor? 19.00 da. Yani feribot daha iskeleye yeni halat atıp yanaşmaya çalışırken ya da henüz ilk yolcular durağa varabilmişken. Dolayısıyla kalkan üniversite otobüsü feribotla gelen yolcuları beklemeden bomboş bir şekilde kalkıp gidiyor.

Geçen pazar akşamı da aynen böyle oldu. Ben İstanbul Ulaşım Buluşmasından dönerken her zaman yaptığım gibi feribottan ilk inen ve durağa ilk gelen yolculardan birisi oldum. Feribotun Güzelyalı İskelesine alışılanın dışında çabuk ve kolay yanaşıp hızlı bir şekilde kapak atmasıyla fırladım ve durağa geldim. Ben durağa geldiğimde Üniversite hattının otobüsü henüz kalkmıştı. Bu sırada saat 19.05 sularıydı. Neyse ben Bursa otobüsüne bindim. Arkamdan pek çok öğrenci oldukları aşikar olan yolcu gelip şöföre Üniversite otobüsünü sordular ve az önce gittiğicevabını alınca söylene söylene Bursa Org.San. İstasyonu'na giden otobüse binmek zorunda kaldılar.

Şimdi aklın yolu bir. Feribotla gelen üniversite öğrencilerinin istifade etmesi için otobüs hattı koyacaksınız ama bu otobüsü Güzelyalı'dan feribotun yanaşmasını ve yolcuların durağa gelmesini beklemeden kaldıracaksınız. Böyle bir mantıksızlık olmaz. Üstelik problemin çözümü o kadar basit ki: Otobüsün kalkış saatini 19.00 dan 19.15 ya da 19.20 ye almak bu yanlışlığı düzeltecek. Hem feribotla gelen üniversite öğrencileri mağdur olmayacak hemde yeni hattımızda çalışan otobüsler boş gidip gelmeyecek.

Akın Kurtoğlu

6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 01:08

Hehehhee... Bu biraz şuna benzemiş:

Yıllar evvel Esenler'e kadar gelen M1-LRT hattının, buradaki alanda 4-5 adet besleme otobüsü vardı (HT kodlu). Bunlar, tramvay seti peronda durduğu anda, neft yağı sürülmüş gibi arka arkaya hareket ederlerdi. İnen yolcular, boş alanda bulurlardı kendilerini...

Akın KURTOĞLU

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara