Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Noyan

17 yıl önce - Pzr 29 May 2005, 11:29
BUR » A3.01. Boy-Koop-Bursa Terminal Otobüsleri

BMC 220-17B

(+)

Temsa Mitsubishi Maraton

(+)

Mercedes O302S

(+)

Kemal Çevik
17 yıl önce - Pzr 29 May 2005, 20:47
Mercedes 1113

Arkadaşlar,

Bu otobüsleri Istanbul'da halk otobüsü olarak da hatırlıyorum, biçimsiz kullanışsız araçlardı. Yalnız bunların o zamani adıyla Otomarsan üretimi olmadıklarını, sanki Mercedes motorlu kamyon şasilerinin üzerine 3. şahıslar tarafından, büyük olasılıkla da Bursa' da, Otomarsan teknik desteğiyle karoserileri yapıldı diye hatırlıyorum.

Bilmem yanılıyor muyum?

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

Cem Telgeren
16 yıl önce - Cum 12 May 2006, 21:15

Alıntı:
01-23  38 ve 39 numaralı hatlarda çalışan BMC BELDE 217B  marka otobüsler.(23 adet)

Bu otobüsler hizmete girmeden önce 38 ve 39 hatlarında çalışan otobüsler oldukça eski model otobüslerdi.MAN590,302  gibi markalarda 23 otobüs 01-23 arasındaki kapı numaralarıyla bu hatlarda çalıştılar.Hatta bu otobüslerden birisi (23 kapı numaralı olanı) İETT den devir alınan 1979 model bir İkarus260 idi.

Bu 23 otobüsün işletmecisi (38 VE 39 numaralı hatlarda çalışan 23 otobüs tek bir işletmeci firmaya aitti.) çok yerinde bir kararla bu eski bakımsız otobüslerin yerine 23 adet yeni BMC marka otobüsü sefere koydu.

Bu arada 38 nolu hat:Kuzey Garajı-Heykel (Kuzey Garajı kaldırılınca Terminale uzatıldı.Terminal-Heykel httı haline geldi.)

39 nolu hat:Doğu Garajı-Heykel

Cem Telgeren
16 yıl önce - Cum 12 May 2006, 23:16

Silinen bir mesajda denmişti ki;

Alıntı:
90A"'yı hatırlayan var mı?

Eğer yanlış hatırlamıyorsam 90A TERMİNAL-HEYKEL hattıydı.90 TERMİNAL-S.GARAJ hattının türeviydi.38 numaralı hat terminale uzatıldığında aynı güzergah olduğından iptal edildi.

Ebru K.Türk
16 yıl önce - Pts 15 May 2006, 14:41

Ben de bir şeyi çok merak ediyorum. Sonuçta Özel Halk Otobüsü olarak bildiğimiz Terminal Otobüslerinin yenilenmesi ve daha modern modellerin kullanılması için bir çalışma varmı? Yoksa hep kent içi ÖHO'lar mı elden geçiriliyor?

erkut
16 yıl önce - Pts 15 May 2006, 16:53

Ebru arkadaşım;  Terminale çalışan özel  halk otobüsleri, Bursa  Büyükşehir Belediyesiyle sözleşmeli olarak çalışıyor. Bu sözleşmede 2007 senesinde bitecek. Duyduğum kadarıyla eğer terminal otobüsleri araçlarını yenilemezlerse belediye çalışmalarına izin vermeyip yerine ihaleyi başka bir taşıma firmasına verecekmiş. Bu ihaleyede Burulaş talipmiş. Yani en geç 1 sene içinde terminal otobüsleride yenilenecek. Zaten bu otobüsler Bursa ya hiç yakışmıyor.

ÖMER010
16 yıl önce - Pts 15 May 2006, 17:12

Ebru hanım; Terminal otobüsleri boy-koop'un belediye ile yaptığı anlaşma gereğince 10 yıl süre ile buranın ulaşımı boy-koop tarafından  yapılmaktadır. Bu yüzden belediye ile yapılan sözleşmede belediyenin müdahale etme olamağı yok. Ancak onümüzdeki yıl yani 2007 yılında sözleşmeleri bitiyor. Ulaşım hakları tamamiyle belediye ye kalıyor belediyenin yaptığı çalışmada önümüzdeki yıl klimalı yeni otobüsler alacak. Teminale ulaşım bu otobüsler ile gerçekleştirilecek.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Sal 16 May 2006, 23:02

Alıntı:
Ulaşım hakları tamamiyle belediye ye kalıyor belediyenin yaptığı çalışmada önümüzdeki yıl klimalı yeni otobüsler alacak. Teminale ulaşım bu otobüsler ile gerçekleştirilecek
.

Güzel bir haber bu.Dikkat edilirse daha önce yazdığım pek çok mesaj da bu Terminal otobüslerinden hiç bahsetmedim.Çünkü bu otobüslerin Bursa'ya hiç yakışmadığını düşünüyor ve bahse değer bulmuyordum.

İnşallah yeni site arkadaşımızın söylediği gerçekleşir ve Bursa mız kendisine yakışır Terminal otobüslerine kavuşur.

Bu arada kaç tane Terminal Halk otobüsümüz var?

Batur

16 yıl önce - Sal 16 May 2006, 23:22

Alıntı:
Terminal otobüsleri boy-koop'un belediye ile yaptığı anlaşma gereğince 10 yıl süre ile buranın ulaşımı boy-koop tarafından  yapılmaktadır.

Bu 10 yıllık anlaşma içerisinde şehirlerarası otobüs  firmalarının kendi servislerini çalıştırmama şartı da vardı. Süre dolunca yeni bir şart konulmazsa firmalar kendi servislerini de faaliyete geçirebilirler.

ÖMER010
16 yıl önce - Çrş 17 May 2006, 02:03

Cem bey; Öncelikle bir konuya açıklık getirelim. Terminal otobüsleri Özel Halk otobüsleri ile hiçbir bağlantısı yoktur. Terminal otobüsleri Bursa Büyükşehir Belediyesi ile sözleşmeli çalışan geçici hak sahibidir. Özel Halk Otobüsleri ise 710 üyesi ve bu üyeleri temsilen bir odası vardır(Bursa Özel Halk Otobüscüleri Odası). Terminal otobüslerinin önümüzdeki yıl sözleşmelerinin bitmesi yenilemeyecek anlamına gelmesin, sözleşmeleri bittiği tarihten itibaren tekrar sözleşme yapabilirler. Ancak belediyenin tutumu ise buraya kendi otobüslerini faaliyete geçirmekten yana, bu yüzden belediyenin tekrar sözleşme yapacağını sanmıyorum.Terminal otobüsleri 28 araçtan oluşuyor.

sayfa 1
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara