Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 02:10

BURSA'DA HALK OTOBÜSLERİ "HAVUZ SİSTEMİ"NE GEÇTİ

Türkiye'de ilk defa olarak, bir anakentte çalışan Özel Halk Otobüsleri "Havuz Sistemi"ne geçti. Bursa kent sınırları dahilinde çalışmakta olan 355 adet ÖHO, bundan böyle günboyunca biriken parayı havuza aktaracaklar ve her hafta biriken bu para, hak sahiplerine eşit olarak bölüştürülecek. Günlük kazanç otobüs sahiplerine eşit olarak bölüştürülecek. Böylece daha fazla yolcu kapma telâşı tarih olacak. Araçlar duraklarda beklemeyecek, durak dışında rastgele yolcu alamayacak. Tam belirtilen saatte hareket edecekler. Bilet ve bozuk para alışverişinin olmaması da, sistemi hızlandırıcı bir diğer etken...

Yani, galiba Bursa ÖHO sorununu kesin olarak çözüyor!... "Hep bana..." mantığı anlaşılan tarih oluyor...  

Akın KURTOĞLU

engin ertaş

16 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 04:51

"havuz sistemi" ne geçen ilk şehir demeden önce zamanını söylemek gerekir sanırım çünkü Eskişehir de bu 1yıldan fazla bir zamandır uygulanıyor.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 05:47

Artık onu bilemem... Ben Zaman Gazetesi'nin yalancısıyım:

http://www.zaman.com.tr/?bl=bolgehaberleri&al ...;hn=252174

Net ortamındaki haberi burada. Bilgiyi ise bugün bir arkadaşımın bürosunda rastladığım gazeteden keserek aldım. Dolayısıyla, bu sisteme başlamaları da anlaşılan dün gerçekleşmiş ve bugün itibarıyla haberi geçmişler (02.02.2005).

Eskişehir'le ilgili havuz sisteminin detaylarını da buraya bir ara iliştiriverirsen seviniriz...

Akın KURTOĞLU

Deniz Gerçekçi
16 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 06:16

Bugün bu haberi ben de okudum, güzel bir gelişme gerçekten darısı İstanbul'un başına ne dersiniz İstanbul'da bu uygulanabilir mi, son tek bilet uygulamsı bir itici güç olabilir mi, ayrı bir konu başlığı altında özelleştirme ve halka en yüksek oranda hizmeti tartışmak gerekir kaanatindeyim.

Mustafa Noyan

16 yıl önce - Cmt 11 Şub 2006, 21:30
Bursa'dan Halk Otobüsü Haberi

Alıntı:
Bursa'da çukuru farkedemeyen bir halk otobüsü devrildi...

http://www.milliyet.com.tr/2006/02/11/son/sontur19.asp

Batur

16 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 00:32

Bursaray ve Halk otobüsü

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=209661#209661

oki30
16 yıl önce - Sal 14 Mar 2006, 17:07

Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi (BOİ) 5216 sayılı yasa ile sınırlarına katılan ilçe ve ilk kademe belediyelerinin tamamına 16 Mart’tan itibaren otobüs seferleri başlatıyor.

Büyükşehir Belediyesi sınırlarının genişlemesinin ardından ilk kademe ve ilçe belediye başkanları ile ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşların Bursa’ya direkt otobüs talep etmeleri üzerine, ilk olarak Mudanya hattında yolcu taşıyan BOİ, hizmet alanını genişleterek; Çalı, Görükle Göçmen Konutları, Gürsu, Kestel ve Gemlik’te de seferlere başlıyor.
Yapılan ulaşım etüt çalışmaları sonucu; Gemlik - Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında bir otobüs, Kestel ve Gürsu ilçeleri ile Merinos Kavşağı arasında da birer otobüs 07.00 – 20.30 saatleri arasında ring şeklinde hizmet verecek.
Çalı ve Görükle Göçmen konutlarında ise, sadece sabah ve akşam pik saatlerde Küçük Sanayi Metro İstasyonu’na kadar besleme hattı olarak birer otobüs yolcu taşıyacak.
İlçelerden gelen vatandaşlar, Bursa’da yaklaşık 6 aydır yürürlükte olan ve akıllı Bukart ile 45 dakika içerisinde binilen ikinci araçta tam bilet için 30 Ykr, öğrenci bileti için de 20 Ykr indirim sağlayan sistemden de yararlanabilecek.

timsahserkan
16 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 21:38

....demekki sonunda oralarınında büyükşehire bağlı olduğu hatırlandı zaten ben bunu hiç bir zaman anlayamamışımdır istanbulda kartal sarıyer istanbul büyükşehir sınırlarında sayılıyorda neden gemlik kestel görükle mudanya gibi yerler şehir dışında sayılırdı anlayamazdım ama sonunda mutlu son hem böylece asıl nüfusumuzda belli olacak böylece......

Akın Alan
16 yıl önce - Çrş 05 Nis 2006, 19:39

B-7 ve B-6 hatlı iki Belediye otobüsü yarın sefere başlıyor.

http://www.bursa.bel.tr/haber/haber.asp?HaberID=1436

Batur

16 yıl önce - Çrş 05 Nis 2006, 21:10

Çok güzel bir haber. Nilüfer'in mahalleleri arasında kopukluk var, merkezi F.Sultan Mehmet bulvarına ulaşım arabası olmayanlar için imkansız. Bulvarda banka, dershane, hastane gibi vatandaşın ihtiyacını görecek birçok kurum var, bu otobüsler sayesinde vatandaşın artık heykele gitmesine gerek kalmaz, Nilüferde de işler halledilir artık  

sayfa 2
« önceki   123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara