Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
cenkince

17 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 12:47
BUR » A1.07. BOİ Otobüsleri - Engelli Hatları ve Araçları

Nihayet 97-299'u görebildim. Çok hızlı gittiği için de peşine düşmeme rağmen araya bir kırmızı ışık da girdiği için bu kadarını sığdırabildim.

ümit 806

16 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 23:15

19 Eylül 2005'te Bursa'da bir günlük gezi sebebi ile bulunmuştum. Çektiğim bir resme alt köşeden bir otobüs de girmiş. Belediye otobüsü mü Halk otobüsü mü kestiremedim ama orta sahanlığı ve ayakta yolcusu var, ilk sayfadaki alçak tabanlı otobüslerden sanırım.

(+)

Hakan Aydın

16 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 23:20

Bu otobüs Bursa B.Belediyesi için, BMC tarafından özel olarak iki tane üretilen engelli otobüslerinden birtanesi.

cenkince

16 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 23:22

Sevgili Ümit;

Bu otobüs Akın'ın bir zamanlar yana yakıla aradığı 299 yada 300 numaralı olan BMC alçak tabanlı otobüs. Bir seferinde ben de çekmek için kovalamışstım ama bir türlü kareye oturtamamıştım.

Israrla poz vermiyor....

oki30
16 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 23:41

Bu otobüslerden biri Uludağ Üniversitesi - Şevket Yılmaz Hastanesi arasında çalışan hat..numarayı tam hatırlayamayabilirim ama E-12 ydi sanırım..

Mustafa Noyan

16 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 00:05

Alıntı:
...Bu otobüs Akın'ın bir zamanlar yana yakıla aradığı 299 yada 300 numaralı olan BMC alçak tabanlı otobüs. Bir seferinde ben de çekmek için kovalamışstım ama bir türlü kareye oturtamamıştım.

Cenk çok aramadın umarım, 1. sayfadaydı

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr49/Mustafa_Noyan_ ...b20744.jpg

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=130301#130301

ümit 806

16 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 00:18

O gün (19 Eylül) Bursa'da çektiğim bütün otobüs resimlerini bu başlığa yüklemiştim(*) ama bir tek bu yüklediğim resmi hem bulanık çıktığı hem de otobüsten emin olamadığım için yükleyememiştim. İlk sayfadaki Mustafa Noyan üstadın bu aşağıdaki resmini görmüştüm ama yine emin olamamıştım çünkü resmi koyu renk camlı bir minibüs içerisinden çektiğim için sanırım, benim resmimdeki otobüsü hep turuncu olarak kabul ediyordum.

Bugün ilk sayfadaki resmi biraz daha inceledim, %80 emin oldum ama yine de bir sorayım dedim. İlginize çok teşekkür ederim.

Otobüslerin Bursa'da iki tane olduğunu öğrenince de daha çok şaşırdım, biraz da sevindim. resmim güzel çıksaydı daha çok sevinecektim

Yalnız, bir şey daha soracağım, otobüslerin yan cephesinde ince, el yazısı gibi bir yazı var, sanki sprey boya ile yazılmış gibi ama sanırım sonradan yazılmış değil de, otobüsün kendisinden olan bir yazı. Orada ne yazıyor ? İki resimde de okuyamadım.

cenkince

16 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 01:54

Alıntı:

Cmt 27 May 2006, 23:05      

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
...Bu otobüs Akın'ın bir zamanlar yana yakıla aradığı 299 yada 300 numaralı olan BMC alçak tabanlı otobüs. Bir seferinde ben de çekmek için kovalamışstım ama bir türlü kareye oturtamamıştım.  

Cenk çok aramadın umarım, 1. sayfadaydı  

Yahu bu Akın ne biçim deneçi?  
Okumuyo galiba bizim yazdıklarımızı  

Cem Telgeren
16 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 02:00

Alıntı:
Yalnız, bir şey daha soracağım, otobüslerin yan cephesinde ince, el yazısı gibi bir yazı var, sanki sprey boya ile yazılmış gibi ama sanırım sonradan yazılmış değil de, otobüsün kendisinden olan bir yazı. Orada ne yazıyor ? İki resimde de okuyamadım

Çok anlamlı bir cümle yazıyor:SEVGİ HER ENGELİ AŞAR.

simon

16 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 20:24

Cem Telgeren bey demiş ki
Alıntı:
Çok anlamlı bir cümle yazıyor:SEVGİ HER ENGELİ AŞAR

Cem bey'in bahsettiği bu anlamlı cümle yanlış bilmiyorsam (ve ya hatırlamıyorsam), BMC'nin açlak tabanlı otobüs reklamında bu cümle slogan olarak kullanılmıştı.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara