Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
bulent222
16 yıl önce - Cum 23 Hzr 2006, 11:57
İstanbul İETT Hatlarının Büyük Bir Kısmı Eminönü Yerine Artık Kabataş'tan Geri Dönecek

Bugün İETT sitesini incelerken, Beşiktaş yönünden Eminönü'ne giden birçok hattın Kabataş kalkışlı olarak kısaltıldığını gördüm. Gerçekte ise bu sabah hatlar Eminönü'ne gidiyordu.

22  İSTİNYE DEREİÇİ - KABATAŞ  
22E  BEŞİKTAŞ - KABATAŞ  
22RE  REŞİTPAŞA - KABATAŞ  
25E  SARIYER - KABATAŞ  
27E  ŞİRİNTEPE - KABATAŞ  
27SE  SEYRANTEPE - KABATAŞ  
29C  TARABYAÜSTÜ - KABATAŞ  
29D  FERAHEVLER - KABATAŞ  
30D  DEREBOYU - KABATAŞ  
41E  AYAZAĞAKÖYÜ - KABATAŞ  
43R  RUMELİ HİSARÜSTÜ - KABATAŞ  
46K  KUŞTEPE - KABATAŞ  
52  DNZ.SUBAY LOJMANLARI - KABATAŞ  
58A  REŞİTPAŞA-KARANFİLDERE- KABATAŞ  
58N  FATİH SULTAN MEHMET - KABATAŞ  
58S  LEVAZIM SUBAY SİTESİ - KABATAŞ  
58UL  ULUS MAHALLESİ - KABATAŞ  
62  KAĞITHANE - KABATAŞ  
63  KAĞITHANE-ÇELİKTEPE-KABATAŞ

Arda Alkaya
16 yıl önce - Cum 23 Hzr 2006, 12:20

25E ve 43R'nin aynı hattı takip eden birer Taksim versiyonları var. (40 ve 559C). Kalkış noktaları Kabataş olduktan sonra aralarındaki tek fark Gümüşsuyu durağı olacak. Bence bu hatlar birleştirilmeli, hepsi Kabataş eksenli olmalı. İsteyen tramvayla Eminönü'ne gitsin, isteyen Finikülerle Taksim'e çıksın.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Cum 23 Hzr 2006, 18:52

İETT hatları, aşağı-yukarı tahmin ettiğimiz gibi kısaltılıyorlar. Taksim inişliler şimdilik Eminönü'ne kadar ulaşırken, Beşiktaş-Akaretler yönünden gelenlerin tamamı Kabataş'ta kesiliyor. Ayrıca 28 ve türevi ile T4, 56, 325YK1 gibi özel hatlar da yine eskisi gibi yollarına devam ediyorlar...  

Akın KURTOĞLU

Sedat_85g

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 00:11

Bence bu hatların Eminönü yerine Kabataş'ta kesilmesi bi derece mantıklı Kabataş Karaköy arasının trafigi zaten en hızlı ulaşımı tramvayla yaptırıyor bize. Ancak mantıksız olan bir nokta şu ki mevcut düzenle bir mağrudiret oluşmakta o da şu şekilde:

Düşünün Eminönüne gidip Eyüp ya da Cebeci mahallesi yönüye gidecek insanlar için o tramvaya binme zorunlulugunun getirilmesi üstüne üstlük aktarmalarının da boşuna yenmesine anlam veremiyorum.
Aslında anlam veriyorum da böyle bir kazıgı attıgına inanmak istemiyorum...

Yani her Eminönüne giden o tramvayın yolunu mu izlemek zorunda ?

Bence Aktarma sayısı 2 ye yükseltilmeli eger bu hatlar Kabataş'ta kesilecekse...

ümit 806

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 01:24

Alıntı:
Bence Aktarma sayısı 2 ye yükseltilmeli eger bu hatlar Kabataş'ta kesilecekse...

Evet buna ben de katılıyorum, Üsküdar'dan aktarma yapabilenler şimdi Küçüksu ve Altunizade'de bu hakları kullanmak zorunda kalıyorlar. Yine Harem ve Küçüksu'da karşıya geçecekler için iskele mevcut, Altunizade'den Üsküdar'a ulaşım için tasarlanan 1A ve 1B hatları şu an indirimli, en azından bir de aktarmayı yemese, yani ücretsiz olsa...

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 01:39

Bu durumda, İETT'nin 29 Haziran'dan itibaren İETT hatlarında yapacağı kesme sonrasında, Kabataş-Beşiktaş-Taksim-Eminönü bölgesinin yeni toplu taşıma yayılımı aşağıdaki gibi olacak:

Kırmızı renkli güzergâhlar: Kabataş'ta kesilerek geri dönecek olan İETT hatları.

Mavi renkli güzergâhlar: Eminönü (ve daha ileriye: Edirnekapı, Topkapı, Yenikapı ve Sultanahmed) yönüne gidecek olan İETT hatları...

(+)

Darısı, Aksaray-Bayazıd-Çarşıkapı aksının başına inşallah!...  

Akın KURTOĞLU

Rifat Behar
16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 10:05

Kabataş'ta Eminönü gibi ANA OTOBÜS Terminali mi yapılacak ? Yapılacaksa nereye? Buna dair bir çalışma yok henüz...

hakki
16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 10:56

bence kabatas boyle bir durum olmayacak..otobusler geldigi gibi durataki yolculari eger var ise alip kalkacak...yapilsa belki iyi olabilirdi ama yer musait degil bence...eskiden var olan deniz otobuslerinin onudeki otopark alani acaba bu is icin musait olabilirmi bilemem ama sanki son resimlerden bana buranin transit durak olacagi izlenimi veriyor..birde eger tramvayin besiktasa yakin bir zamanda uzama ihtimali goz onune alinarak boyle bir masrafa girmek istemememis olmalaride bir secenek.

tolginho

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 11:36

Alıntı:
Kabataş'ta Eminönü gibi ANA OTOBÜS Terminali mi yapılacak ? Yapılacaksa nereye? Buna dair bir çalışma yok henüz...

Muhtemelen Ring olacak bu hatlar. Otobüsler Fındıklı'dan geri dönüp İDO önünden yolcuları alarak yoluna devam edecek.

TOLGA KAPROL

recai metilli

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 11:38

Kabataş durağından sonra devam edip etmeyeceği yönünde bir tereddüt var galiba.(ya da ben yanlış anlıyorum). Tramvay'ların içindeki hattı gösteren çizelgede   İnönü Stadı ve Beşiktaş durakları var. Ayrıca ben Beşiktaş'tan yukarı dönüp Zincirlikuyu'ya kadar devam etse iyi olur diye düşünüyorum. Bu noktada Taksim-4. levent metrosuna da entegre olabilir. Taksim Kabataş'a paralel bir faz olmuş olur.

En son recai metilli tarafından Cmt 24 Hzr 2006, 13:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM