Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Kayseri - Isbıdın (Bağpınar)
sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Ana Sayfa -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Burhanettin Akbaş

8 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 00:33
Kayseri - Isbıdın (Bağpınar)

Eski adı Isbıdın olan bugünkü Bağpınar köyü, Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı tarihi köylerimizden biridir. 18. yüzyılın Resilküttaplarından (Dışişleri Bakanı) Mehmet Raşit Efendi, aslen Isbıdın köyündendir. Köyün tarihi evleri, köprüleri ve çeşmeleri başlı başına bir inceleme konusudur.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

yalper
8 yıl önce - Pzr 25 Hzr 2006, 04:22
Isbidin

(80'li Yıllarda Isbıdın)

(80'li Yillar 2)

En son yalper tarafından Pzr 25 Hzr 2006, 07:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yalper
8 yıl önce - Pzr 25 Hzr 2006, 07:07
Burhanettin Beyin Gözüyle Isbıdın Vadisi

Burhanettin Beyin yüksek müsadeleriyle..

(Burhanettin Beyin Gözüyle Isbıdın Vadisi)

(Arizona Değil)

Burhanettin Akbaş

8 yıl önce - Pzr 25 Hzr 2006, 13:15

Yavuzcuğum, beş sene önce Isbıdın'da bir belgesel çekmiştim. Konu, pekmez yapımı idi. Keşke imkan olsaydı da sana gösterebilseydim. Şimdi bu belgeselleri kendi imkanlarımla nasıl DVD'ye aktarırım onun hesaplarını yapıyorum. Çünkü, hala VHS kasetlerde muhafaza ediyorum ve görüntü değerlerinin azaldığını görünce de üzülüyorum. Velhasıl, Isbıdın'daki Üzüm Şenliklerine de iki defa katıldım. Onlarla ilgili de elimde iki kaset var, etti üç. Ama bütün kasetlerim de önemli onları bir gün DVD'ye aktardığım gün içim rahata kavuşacak. Çünkü, sanki Kayseri'nin kültürel mirasını emanet olarak sırtıma yüklemişler gibi hissediyorum. Bu kasetlere bir şey olursa büyük bir kayıp olacak.

yalper
8 yıl önce - Pts 26 Hzr 2006, 03:21

(ısbıdınevleri)
Fotograf : Burhanettin Bey
Ustadim elinizde boylesi guzel bir arsiv oldugunu ogrenmek beni cok sevindirdi, ben donene kadar umarim bu arsivin bir kismini dvdye aktarirsiniz, olmazsa dondugumde bana zevkli bir is dusecek..

80'li Yıllardan kalma fotograflar saniyorum babama ait

(80'li Yillar Serisinden)

(Arşiv 80'li Yıllar)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> KAYSERİ