Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
mesutsuat
8 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 01:48

Peki uçakla kaça giderim oraya? yani feribottan ucuza mı gelir? bak ben öğrenciyim,öğrenci indirimi yap bana  

serkand26
8 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 12:37

ben hem feribot ile hemde uçakla gittim kıbrısa . benim size tavsiyem uçak ile gitmeniz. Ankara(esenboğa)-kıbrıs(ercan)havalimanı  arası 55 dk. civarı sürüyor.
feribot ile gidecekseniz 2.5-3 saat sürüyor mersin taşucundan.

Armağan Örki
7 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 20:44

Türkiye'nin neredeyse tüm şehirlerinden havayolu ile ulaşım mümkündür. KTHY, Atlasjet, THY, Pegasus ve şimdi de Sun Express...

Ayrıca Mersin'den Girne'ye denizyolu ile ulaşım mümkündür.

Araba ile gelinecekse, denizyolu tek yol... Kargo uçaklarına araba aldıklarını burada hiç duymadım, sanırım daha pahalıya patlar...

Burak Arslan

7 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 22:18

Kıbrısa arabayla gelmek, bence ayrı bir zevk...
Tabi araba sizinse:)
Taşucundan feribot seferleri var.
Taşucuna gelene kadar mükemmel manzaralara tanık oluyorsunuz. Toroslar zaten başlı başına yeter.
Mükemmel fotoğraflık yerler var. Dağ köyleri gezilmek için birebir.
Arabalı vapurların kalkış saatlari ücretleri vb. herşeyi googledan arayabilirsiniz.
Yanınızda aracınızla ilgili tüm evrakları bulundurmanız gerekiyor. Size üç ay süreyle geçerli olacak araç kullanma izni veriyorlar. (eğer daha fazla kalacaksanız ehliyetinizi çevirtmelisiniz)
Vergi vb. alıyorlar. Fiyatları bilmiyorum. Burada zaten dolaşmak için araba lazım. Uçakla gelip kiralayabilirsiniz. Her yerde kiralama servisleri var.
Toplu taşıma kültürü olmadığı için tur otobüsleri vb. sadece turla gelenlere çalışıyor.
Temelli yerleşmiyorsanız sakın arabanızla gelmeyin derim:D Araba kiralamak daha ucuz
---
Uçak fiyatlarını firmaların sitesinden araştırabilirsiniz. Doğru zamanda gidiş dönüş 100 milyona bile yakalayabilirsiniz. Ama son anda alırsanız sanırım 260a kadar çıkıyor. Daha da artabilir.
Uçakla geldikten sonra eğer kalacağınız otel sizi karşılamayacaksa araba bulmak zorundasınız.Havaalanındaki araba kiralama servisleri genelde talep yüzünden arabasız oluyor.
Taksiyle şehir merkezine kadar gitmeniz gerekir. Havaalanı Lefkoşa arası 20 25 milyona gider sanırım.
Pazarlıkta yapabilirseniz yapın ama pek pabuç bırakmıyorlar

FİLİZ DENİZ
7 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 02:55

Bence en iyisi uçakla gitmek karayolundan çok daha ucuza geliyor KTHY ile öğrenci bileti 135 ytl civarı pegassus ise 100 ytl ama nisan ayı boyunca özel bir indirim yapıldı 60 ytl  cıvarında oğlum kıbrısta okuduğu için neredyse fiyatlar konusunda uzman olduk ama eğer mersin ve antalya da oturuyorsanız feribot ucuz olabilir ama yolculuk daha uzun sürüyor orada taksi çok pahalı havaalanından 40ytl cıvarında tatile gidecekseniz orada araç kiralayın öğrenciler genelde havaalanında anlaşıp 3 kişi taksiye binip fiyatı bölüşüyorlar yani herşeyin bir çaresini buluyor garibanlar aynı şekilde Türkiye ye gelirkende 3-4 kişi bir taksiye biniyorlar bizim çocuklar işi biraz abartmışlar 5 kişi tutmaya kalkmışlar ama taksiciler bir karar almış 3 kişiden fazlasını almıyorlarmış.

Atilla Durmaz
7 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 04:21
Selam

1998 yilinda kibrisa ucakla gidip, feribotla tasucuna gitmisdim. Herhalde simdide feribot seferleri vardir.

Birde yuzerek gidilir sanirim, ama yorulabilirsiniz.

O donemde nufus cuzdani ile girmisdim, birde ufak kagit parcasi verdiler 2 hata kalabilir v.s diye. benimkisi hem ziyaret hem ticaret idi. is 2 gunde, kibris 1 gunde bitti. sicak nedeniyle al acele kactim.
en ucuz seyler, kahve, yapay cicek,  oyuncak v.s idi. sicak derken, gece 12' de indigimde, kapidan fon makinasinin en sicak ayari ile esen bir ruzgar ile krsilasinca zaten kararimi vermisdim. sanirim en iyi zaman ocak ortasi olmali bu durumda. (en azindan benim gibi sicak sevmeyenler icin).

Hatirladiklarim bunlar,..

saglicakla,..

Barbaros
7 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 10:25

Kıbrıs'a eğer 4-5 günlük turistik amaçlı gezi için gidiyorsanız araba külliyen gereksiz masraf olacaktır ve çileside yanınıza kalacaktır. Aynı parayı KKTC'de ki bir firmadan araba kiralayarak harcarsanız daha mantıklı olacaktır. Ben buraya arabamı getirdim yalnız senede 10 ay burdayım. Artı KKTC'ye vardığınızda trafik sigortası yapmanız gerekiyor (daha önce arkadaşlar bahsetmişti), bu durumda arabanızı gümrükte bırakın ve şehir merkezine inin. Herhangi bir sigorta firmasından sigortanızı yaptırıp geri dönün limana. 50% kar yaptığınızı göreceksiniz. Girne limanında 3 aylık sigorta 130 ytl iken dışarda bir yıllık 200 ytl'dir. Ben de bu konuda arkadaşları uyarayım dedim. Birde gemiyle Girne yerine Magosa'ya gitmeyi gereksiz vakit kaybı olarak görüyorum. Girne 6, Magosa 13 saat. Halbuki Girne-Magosa arası arabayla 1 saat sürmez bile.

krall50
7 yıl önce - Cmt 14 Tem 2007, 15:13
kıbrısa yolculuk

arkadaşlar kıbrısa gitcez 4 arkadaş araba ile, bize ne kadara patlar acaba masraf ne olur , feribot la gitcez ne yapmamız gerekir şimdi gece 24 00 de heralde feribot kaç saat onceden gitmek gerekir taşucuna bilgilendirirsenz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

cihan1
7 yıl önce - Cmt 14 Tem 2007, 15:29

ilk olarak karlı gelebilir size 4 kişi arabayla gitmek ve öledirde.ama ben çarşamba gidiorum kıbrısa sadece gidişim 50 milyon dönüş biletim 70 milyon ucuza uçak bileti bulabşlirsiniz vede arabayla giderken araba işlemleri falan 200milyon tutuyor bide kıbrısta limanda kıbrıs sigortası istiyorlar sizden yapmazsanız giriş yapamıyorsunuz.3 gün kalsanız bile 3 aylık sigorta parası alıyorlar çünkü en az 3 aylık sigortlama yapabiliyorsunuz.ayrıca gece 24:00 seferi 9 saat civarı sürüyor.ben o seferle gittim 2 kez ve azımın payını aldım.kamara yok yemek yiyebileceğimizbi yer yok onca kişi yanyana 9 saat gidyorsunuz.normalde saat 7,5 8 gibi sabah limanda oluyorsunuz ancak limanın açılmasını bekleiyorsunuz ve saat 9 a doru çıkış yapabiliyorsunuz.

krall50
7 yıl önce - Pzr 15 Tem 2007, 00:14
oto kiralama

arkadaşlar araba ile gittimi pasaport istiyor bize uygun degil,ordan kiralasak araba ne kadar olurki acaba bilgisi olan var mı gunlugu ne kadar,teşekkür ederim şimdiden

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET