Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Arda Alkaya
13 yıl önce - Prş 15 Hzr 2006, 21:19
İstanbul İETT Otobüslerinde Reklamlı Tutacak Dönemi

İETT çok ilginç yerlere reklam almaya başladı. Buna ayakta yolculuk yaparken tutunduğumuz tutacaklar da eklendi. Bu fotoğrafı dün Kağıthane'ye bağlı bir O345'de çektim. Fotoğrafın kalitesi pek iyi değil ama İstanbul'a bir günlüğüne gelen birisi için çok iyi bence.  İstanbul'da hergün bu otobüslere binen wowturkeyciler daha iyisini çekince sileriz.

(+)

tolginho

13 yıl önce - Prş 15 Hzr 2006, 23:18

Alıntı:
İETT çok ilginç yerlere reklam almaya başladı. Buna ayakta yolculuk yaparken tutunduğumuz tutacaklar da eklendi. Bu fotoğrafı dün Kağıthane'ye bağlı bir O345'de çektim
30M'de çalışan citarolarda da aynısı var.

TOLGA KAPROL

simon

13 yıl önce - Cmt 17 Hzr 2006, 00:00

Alıntı:
İETT çok ilginç yerlere reklam almaya başladı. Buna ayakta yolculuk yaparken tutunduğumuz tutacaklar da eklendi.

Sevgili Arda'nın bu haberinden sonra bende bugün 86-898 kapı numaralı körüklü M.A.N otobüsünde reklamlı tutacakları görmüştüm.

(+)

ümit 806

13 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 19:06

Alıntı:
Sevgili Arda'nın bu haberinden sonra bende bugün 86-898 kapı numaralı körüklü M.A.N otobüsünde reklamlı tutacakları görmüştüm

Orjinal tutacakları söküp bunları mı takıyorlar ? Son derece yanlış. 345, MAN ve Ikarus'lardaki eski, deri askılı tutacaklar çok iyiydi, yenilenenlere takılanlar plastik olduklarından demirler üzerinde kayıyorlar ve insanlar çok sıkıntılı şekilde yolculuk ediyor. Benim boyum uzun olduğu için ben demirlerden tutunuyorum ama çok insanın sıkıntı çektiğini görüyorum. Bu tutacaklar sabit mi yoksa kayıyorlar mı ? Bari bunlar kaymıyor olsunlar. Mika gibi ve hemen kırılabilecek gibi bir yapıları var sanki.

okan kaya
13 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 00:01

sabitlenmiş yeni tutacaklar

bugün 93-269 ve 93-238 de bi denedim ayrıca sağlam da

bence eskilerinden daha iyi

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 00:16

İki sert plastiği birbirine iliştiren deri görünümlü bağlantı elemanları (!), çok yakında kopacaktır mutlaka. Bugün sert bir frende hiç de sağlıklı olmadıklarını farkettim...

Akın KURTOĞLU

tolginho

13 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 10:21

Eski deri tutacaklar iyi hoştu ama çok kir tutuyordu. Ben kaç kere mandan inip elimi yıkayacak bir yer aradığımı hatırlıyorum. Kömür madeninden çıkmış gibi oluyordu.

345'lerdeki tutacak o bakıma daha iyi. Ama Citarolar o konuda hiç sağlam görünmüyor. Zaten ayakta yolcu için tasarlandığını sanmıyorum.

TOLGA KAPROL

Murat Erol 4
13 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 23:06

Bayer’in bir ürünü olan bu tutamaklar bakteri üretmiyor, lastik asit tutmuyor ve hijyenik. Yapılan test ile bu tutamakların 500 kğ’a kadar kopmadığı ispatlanmış. Bugün  için sayısı 2775 bulan İETT otobüsündeki 70 bin tutamak  yenileri ile değiştirilerek 1 Eylül itibariyle tamamen reklamlı olacak.

kaynak: iett.gov.tr

tolginho

13 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 23:31

Kaba hesapla her otobüste ortalama 25-26 adet tutamaç olduğunu anlıyoruz.

Arka cam, şöför arkaları, şerit reklam, dış kaplama, metrodaki plazmalar derken şimdi de tutacaklar.

Nereye baksak reklam olacak yani. Yakında akbil basarken reklam jingleları duyar, duracak tabelası da "wowturkey in katkılarıyla duracak" gibi tabelalarla değiştirilirse şaşırmayacağım.

TOLGA KAPROL

Murat Erol 4
13 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 23:35

0345 Mercedes solo da 20 adet s var sanırım  10+10

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM