Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Senfoni Orkestrası
12   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
A.ŞAFAK TOMRUK
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 01:41
Eskişehir Senfoni Orkestrası


Eskişehir Belediye başkanlığının kurduğu Senfoni orkestrasıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımız varmı? Bizim belediyeler habire mehter takımı kurarken, Eskişehir belediyesinin evrensel müziğe ve kültüre verdiği katkı nedeniyle kutlarım. Eskişehir' li ler kaliteli bir belediyecilik yönetimine sahip oldukları için nekadar şanslılar.

deniz kaplan

12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 11:11
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası


Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından kurulan, Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 2002 Ocak' ta ilk konserini verdi.  İlk konserini, 2 Eylül Caddesi'ndeki Katlı Otopark'ın bir bölümünde yapılan Büyükşehir Sanat Merkezi'nin 180 kişilik salonunda veren orkestra, daha sonra yine Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan Büyükşehir Sanat ve Kültür Sarayı'ndaki 600 kişilik Senfoni Salonu'nda vermeye başladı. Beşince sezonunu geçtiğimiz hafta verilen ve Gitar Sanatçısı Ahmet Kanneci'nin konuk olarak katıldığı konserle kapatan Orkestramız, beş sezonda İdil Biret, Alexander Markov, Irıs Mavraki, Gülsin Onay gibi pek çok ünlü yerli ve yabancı isim ile konserler verdi. Ulusal ve Uluslararası organizasyonlara davetler aldı. Orkestra da yaş ortalaması 20 olan 50'ye yakın genç sanatçı görev yapıyor. Daha ayrıntılı bilgi için http://senfoni.eskisehir.bel.tr/ adresine göz atabilirsiniz.

İdil Biret'in konuk olarak katıldığı konserden iki foto(+)

(+)


Alexander Markov ve Orkestramız Rock Konçertosu ile büyülemişti. Klasik müzik ile rock müziğinin harmanlandığı konser unutulmazlardan biri oldu.(+)


Orkestra son olarak Iris Mavraki ve beraberindeki Yunanlı Sanatçılar ile ortak bir dostluk konserleri dizisi gerçekleştiriyor. İlk olarak 4 Haziran'da Bodrum Film Festivali'nin açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Yunanlı sanatçılar, daha sonra Eskişehir'li dinleyiciler ile buluştu. Ege'nin Şarkıları, Türk ve Yunan Dostluğu için 27 Haziran'da da Yunanistan'ın Rodos Adası'nda seslendirilecek. Konser dönüşü o fotoları da sizlerle paylaşacağım.


(+)


deniz kaplan

12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 11:28
Senfoni Orkestrası Fotoları
(+)

(+)

(+)
A.ŞAFAK TOMRUK
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 11:42

Sayın, Deniz Kaplan,
 Verdiğiniz bilgiye çok teşekkür ederim. Eskişehir Sn, Yılmaz Büyükerşen gibi değerli bilim adamı ve siyasetçi olarak varlığı Eskişehir için ne büyük şans. Ülkemizde onun gibi yöneticiler olmasını dilerim. Bir toplum iyi yönetilmek istiyorsa böyle yöneticiler getirir iş başına. Oy cambazı, riyakar, toplumla kavga eden yöneticileri işbaşına getirenlerde ona göre yönetilirler. Eskişehir' liler çok iyi bir seçim yapmışlar.  


Misafir ed8

1 yıl önce - Sal 16 Oca 2018, 16:24

bir insan geçmişinden neden şikayetçi olabilir ki
neden mehter takımından şikayetçi olabilir ki.
toplumlar layık oldukları şekilde yönetilirler.
buna itirazımız yok demekki eskişehir halkı bu şekilde yönetilmek istiyor
opera ve balelerden . plajdan ve heykelden memnun
TRAMVAYDAKİ BALIK İSTİFİ YOLCULUKTAN GAYET MEMNUN.
demekki eskişehir halkı mevcut durumdan memnun ve daha fazlasını istemiyor.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR