Ana Sayfa  

Burhanettin Akbaş

Pts 07 Eyl 2009, 06:12  

Büyük Bürüngüz'deki akrabalarımızın davetlisi olarak iftar yemeğindeydik. İftar öncesi Bürüngüz'ü yeniden gezip hem iftara kadar vakit geçirdik hem de fotoğraf çektik. Bunları zaman zaman sizinle paylaşacağım.
Benim favorim birinci fotoğraf oldu.
Tarihi evin kapısında iftarı bekleyen Bürüngüzlü ana... Ellerinden öperim. Bizi de iftara davet etti, gönül genişliğine bakınız.

(+)

(+)

(+)

mesajı beğendiniz mi?: +9
Burhanettin Akbaş

Prş 10 Eyl 2009, 01:11  

Tarihi köyümüz Büyük Bürüngüz'ün sokaklarında gezineye devam edelim. Benim ecdadımın köyü, tam bir Osmanlı köyüdür.

(+)

Şimdi tuğrasız yüklediğim şu iki fotoğrafa bakınız. 16. yüzyılda yapılan ve Fatih Sultan Mehmet'in akrabası Daniş Ali Bey'in yaptırdığı ve onun adını taşıyan camiden iki motif...
Bu laleler buraya nasıl geldi dersiniz?
Camiye bu lale motifini yerleştirenler acaba bundan ne anlamamızı bekliyorlardı?
Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.

Dörtlü lale... üç tane üste, bir tane alta yerleştirmiş.

Bu da üçlü lale..

mesajı beğendiniz mi?: +6
hayrullah bahar

Pzr 18 Ekm 2009, 17:03   MAZİDEN BİR YAPRAK

ÇALIŞMALARINIZ İÇİN CANDAN TEŞEKKÜRLER.BİZLERİ İNTERNET ORTAMINDADA OLSA BİRAZ OLSUN DOĞDUĞUMUZ YERLERE GÖTÜRÜP HATIRALARI CANLI TUTTTUĞUNUZ İÇİN SİZİ KUTLUYORUM.

mesajı beğendiniz mi?: +1
Beyhan Yılmaz

Pzr 08 Ksm 2009, 20:59   Tabiki ki Burhanettin bey'e teşekkür

YİNE HARİKALAR YARATMIŞINIZ BURHANETTİN BEY. ÇOK TEŞEKKÜRLER DEVAMINI BEKLİYORUZ. BİRŞEY DAHA RİCA EDECEĞİM EĞER YOLUNUZ DÜŞERSE BENİM EVİMDE TARİHİ LÜTFEN BENİM EVİMİNDE RESMİNİ EKLERSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. EFENİN EVİ DERSENİZ GÖSTERİRLER SARAY BAHÇESİNİN TAM KARŞISI BAKALIM BEYENECEKMİSİNİZ? SİZE KOLAY GELSİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER.

OĞUZ ÇOLAK

Çrş 10 Şub 2010, 19:47   Büyük Bürüngüz

Burhanettin bey,

Köyümüzün tanıtımı için yapmış olduğunuz site için sizlere çok teşekkür ederim. Tarihi bilgiler ve fotoğraflar çok güzel olmuş. Yaklaşık 2 ay önce gitmek kısmet oldu köyüme. Fotoğraflarda görüldüğünden de güzel. Hemşerilerimin misafir perverliği benim gibi İstanbulda büyüyen nesiller için çok güzel bir örnek. İnşallah oralarda yaşayabilmeyi Allah bizlere de nasip eder.

Bizlere bu güzellikleri gösterdiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ederim.

Emir ÇOLAK'ın torunu Ahmet ÇOLAK'ın oğlu Oğuz ÇOLAK

Mesajları seç: