Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
damla y
16 yıl önce - Cum 16 Hzr 2006, 13:57
[İST-F2.44] - İstanbul'a Bir Trafik Çilesi DahaAlıntı:
İstanbul'da Dolapdere Caddesi 3 ay trafiğe kapalı

A.A.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Kasımpaşa Dolapdere bölgesinde yapacağı atık su ve yağmur suyu kanalı inşaatı nedeniyle 20 Haziran Salı gününden itibaren 3 ay süre ile Dolapdere Caddesi'ni trafiğe kapatacak.

İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, Kasımpaşa Dolapdere bölgesinde her yağmur sonrasında mevcut tonozun yetersiz olması sebebiyle sel baskınları yaşandığı belirtilerek, sel baskınlarına son verecek olan Avrupa Yakası 2. Kısım Müteferrik Atık Su ve Yağmur Suyu Kanal İnşaatı işi kapsamında, Dolapdere Havzası'nın atık su ve yağmur suyu ayrımı inşaatının gerçekleştirileceği kaydedildi.

Proje kapsamında çapları 700 ile 3000 milimetre arasında değişen 1,882 metre yağmur suyu hattı ile çapları 300 ile 800 milimetre arasında değişen 3,580 metre atık su kanalı döşeneceğine işaret edilen açıklamada, “İnşaatın tamamlanmasıyla mevcut durumda karışık sistem çalışan tonozun, yağmur suyu ve atık su hattında ayrım yapılarak, atık suların Kuzey Haliç kolektörleri vasıtasıyla Baltalimanı atık su arıtma tesisine, yağmur sularının ise tünel vasıtasıyla Haliç'e ulaşması sağlanacak” denildi.

Açıklamada, 2005 yılında projesi tamamlanan iş için, eğitim ve öğretim sezonu içinde trafiği olumsuz etkilememek amacıyla okulların tatil olmasının beklendiği belirtilen açıklamada, iş süresi 6 olan inşaatın vardiyalı çalışmak suretiyle 3 ayda hizmete alınacağı bildirildi.

Açıklamada, bölgede bulunan elektrik, doğalgaz, telekom gibi yoğun alt yapı sebebiyle açık kazı uygulanacağı, bu nedenle 20 Haziran tarihinden itibaren inşaat süresince Dolapdere Caddesi'nin trafiğe kapatılacağı kaydedildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME), alternatif ulaşım güzergahlarını belirlediği ifade edilen açıklamada, toplam 11 milyon 160 bin YTL'ye mal olacak çalışma ile bölgedeki sel baskınlarına son verileceği vurgulandı.
her  ne kadar karmaşa çıkmasın diye okulların tatil olmasını beklemişlerse de pek faydası olmaz gibi görünüyor.İşlek bir yol ve çok sıkıntı verecek galiba.Ordan geçecek olanlara kolay gelsin


mete@63
14 yıl önce - Cmt 08 Arl 2007, 20:27
tepecik yolu kavşağı


Etiler F.S.M köprü çıkışı güzergahında bulunan Tepecik yolu kavşağı düzenlenmesi adına yapılan kavşak düzenlemesi ile, tüm Levent ve Etiler köprü trafiği bir ara sokağa sokularak iyice sinirleri geren bir hale getirildi. Koca koca otobüsler bir ara sokaktan geçmeye çalışıyorlar. Halbuki sorun bu kavşaklardan değil köprüye çıkışta akıcılığın sağlanamaması ve köprü giriş ve çıkış trafiğinin birbirini kesmesinden kaynaklanıyor. Bu yüzden eskisinden daha beter hale geldi.
Yetkililerin gelip durumu görmeleri gerektiğini düşünüyorum.


ANA SAYFA -> ULAŞIM