Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
spookyhamdi

11 yıl önce - Pts 12 Hzr 2006, 01:54

evet fatihsune'nin de saydığı gibi çok önemli özellikleri var samsunumuzun ama bir türlü bunlar yeterince değerlendirilemiyor bişeler eksik kalıyor ve anadolu kaplanları olarak adlandırılan bazı şehirler gibi önemli atılımlar hala yapılamıyor. bunların nedenlerini enine boyuna tartışmak lazım. aslında bana göre samsun da Türkiye'nin küçük bir minyatürü gibi yani çok güzel bir yer çok büyük ve önemli potansiyelleri var ama bu potansiyeller bir türlü harekete geçirilemiyor.

ugursurmeli
11 yıl önce - Pts 12 Hzr 2006, 14:07

Bir Samsunlu olarak şu an Bursa'da yaşamaktayım. Samsun'dan daha çok fotoğraf bekliyorum. Ayrıca Bafra fotoğrafları da yok denecek kadar az. Bir Samsun buluşması düzenleyip üye sayınızı arttırmak için elinizden geleni yapın. Bu sitede Samsun'u hakkettiği yerde görmek isterim

mahinur

11 yıl önce - Sal 13 Hzr 2006, 14:01

Samsun ile ilgili bir  forum oluşmadığından dolayı dediğiniz gibi konular hep dağılmış ve başlıklar o kadar az ki forumda yer almak şu an için zor gibi görünüyor.  Ben de Samsun ile ilgili bilgilere "sitede ara" yolu ile ulaşabiliyorum.
Aslında Samsun ile ilgili konular çoğaltılabilir. Oranın yeşili ve denizi yeterli konu başlıkları için diye düşünüyorum. Eğitim fakültesininin oralar, Alaçam-Geyikkoşan, Ladik-Borabay, Havza yolu üzerindeki menemenciler (ben çok özledim de ) gibi konular çoğaltılabilir. Tabi burada Samsun'daki arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor. (yerlerin resimleri açısından)
Bunlar şu an için benim aklıma gelenler.

fatihsune
11 yıl önce - Pzr 18 Hzr 2006, 23:11

Samsun'da yıllardır hizmet veren 20 hekimin girişimleriyle kurulan karadeniz bölgesinin en büyük özel hastanesi konumunda olan Atasam Hastanesi'nin yakında hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

Her şeyde son teknoloji
Derebahçe Mahallesi Bahçıvan Sokak'ta 3 bin 400 metrakere kullanım alanında 7 kat olarak kurulan hastane binası, basın mensuplarına tanıtıldı. Gazeteciler için  'Tanışma Brunch'ı düzenleyen hastane Başhekimi, Kalp-Damar Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Rüştü Kalaç, hastaneyi basın mensuplarında gezdirirken, "Hastane binamızda acil servis, bütün branşlarda poliklinik hizmetlerinin yanı sıra, açık kalp cerrahisi de dahil tüm cerrahi ve dahili branşlarda tedavi hizmeti sunulması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda üst düzeyde ve son teknolojik cihazlarla donatılan hastanede hızlı teşhis ve sorunsuz bir tedavi amaçlanıyor" dedi.

5 yıldızlı otel konforu
Depreme dayanıklı 7 katlı binanın hastane amaçlı inşa edildiğine dikkat çeken Atasam Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Rüştü Kalaç, "Hastanemizin 3 hasta servis katında suit ve 2 yataklı odalar, 10 yataklı kroner ve yoğun bakım, 3 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım; tüm odalarda LCD ekran TV, kablosuz internet ağı, elektrik kumandalı hasta yatakları ile 5 yıldızlı otel konforu bulunuyor. Hastanemizde bilgisayar ağı ile yapılandırılmış randevu sistemi, hava ambulans sistemi yer alıyor" diye konuştu.

Uzunhasanoğlu Şirketler Grubu tarafından 800 bin dolarlık bir yatırımla Samsun'a kazandırılan Kale Restoran, muhteşem bir törenle hizmete girdi. Samsun'da, Uzunhasanoğlu Şirketler Grubu tarafından Kurupelit Beldesi Körfez Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde 800 bin dolarlık bir yatırımla kurulan Kale Restoran hizmete girdi. Kale Restoran'ın açılışını AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Vali Yardımcısı Mustafa İngenç ve Atakent Belediye Başkanı Temel Çalıkoğlu birlikte yaptı.

Kılıç'tan teşekkür
Açılışta   bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Suat Kılıç, "Kale Restoran, Samsun'a yakışan güzel bir girişim ve yatırım. Mimari açıdan da son derece seçkin bu mekana ciddi bir emek ve para harcanmış. Böyle bir güzel tesisi ilimize kazandıran Uzunhasanoğlu Şirketler Grubu'na teşekkür ediyorum" dedi.

İhtiyaç vardı
Samsun'a yeni bir yatırım daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Hayrullah Uzunhasanoğlu ise, "Samsun'un böyle bir tesise ihtiyacı olduğunu düşünerek bu yatırımı yaptık. Hedefimiz daha güzel hizmetleri ilimize kazandırmak. Diğer şirketlerimizde olduğu gibi bu sektörde de halkımızın desteğiyle başarılı olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

40 personel
Mimari ve estetik açıdan her şey düşünülerek dizayn edilen Kale Restoran, açık ve kapalı mekanlarında 40 personeliyle müşterilerinin hizmetinde olacak. Kafe ve Alakart, Amisos Salonları ile aynı anda 400 kişiye hitap edebilen Kale Restoran, özel menüleriyle de dikkat çekiyor.

Kale Restoran'ın açılışına, İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. Müdürü Mehmet Özkan, Memur-Sen İl Temsilcisi İdris Maden, meclis üyeleri, Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Engin Uzun, Samsunspor Teknik Direktörü Hasan Şengün ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

fatihsune
11 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 10:27

Samsun metrosuna 65 milyon avro kredi.

Avrupa Yatırım Bankası, Samsun Hafif Raylı Ulaşım Sistemi için Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne 65 milyon avro kredi verecek.

--------------------------------------------------------------------------------

AA-Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, toplam maliyeti 130 milyon avro olarak tahmin edilen raylı hızlı ulaşım sistemi projesinin ilk bölümünün (15 kilometre) inşaatı için Avrupa Yatırım Bankası'ndan kredi talebine, banka olumlu yanıt verdi. Avrupa Yatırım Bankası, 65 milyon avro veya bunun eşdeğeri krediyi, finans kontratı kapsamında belediyeye vermeyi kararlaştırdı.

Finans kontratı uyarınca, banka tarafından verilen krediye karşılık, Türkiye Cumhuriyeti, garanti edilen meblağların ödenmesini garanti ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti, belediyenin herhangi bir garanti edilen meblağın, bankaya, normal vade tarihinde veya erken ödeme talebi üzerine veya başka bir şekilde ödememesi durumunda ve talep edilmesi üzerine, finans kontratında belirtilen para birimi cinsinden, talepte belirtilen hesap veya hesaplara ödeyeceğini garanti ediyor.

sayfa 2
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler