Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Okan Türkeş
12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 16:31
Samsun - Haberler ve Yorum Sayfamız

Sevgili wowTURKEYci Samsunlular ve Samsun sevdalıları,

Sitemizde her geçen gün Samsun'la ilgili başlıklara ilgi gösteren kişi sayısı artmakta. Samsun'la ilgili Samsun başlığı veya diğer başlıklar olsun hep isteklerden, yapılabileceklerden, eksikliklerden, vb. konulardan bahsediliyor. Hâl böyle olunca başlıklar amacından sapıyor. Başlık dışı konular bu sitedeki şehrimiz hakkındaki bilgilerin her tarafa dağılmasını; düzensizliği artırıyor. Sitemizdeki üyelerin ve misafirlerin Samsun fotoğraflarına ulaşması da bu nedenle çoğu zaman güç olmakta. Bu nedenle Samsun'umuz için yapılabileceklerin, isteklerin, eksikliklerin tartışılabileceği bu başlığı açmakta yarar gördüm.

İyi günler...

spookyhamdi

12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 21:04

evet bu başlık iyi olmuş. burayı canlı da tutalım ki arka sayfalara sürüklenmesin.
ben herkesin bir şeyler yazdıktan sonra samsuna istedikleri şeyleri de kısaca yazmasını istiyorum samsunda olmasını yapılmasını istedikleri eksikliğini hissettiklerini.
mesela bence samsundan çok daha küçük şehirlerde bile büyükşehirlerdeki örneklerinni aratmayacak kadar modern ve büyük alışverişmerkezleri var. bu bence hem isim hem de nitelik olarak büyükşehir olan samsun için önemli bir eksiklik. tabi bu ekonominin gelişmesiyle doğru orantılı yani samsun dış görünüş olarak ne kadar büyük modern ve gelişmiş görünse de ekonomide ciddi eksiklikler var ki gelip de hiçbir yatırımcı bir avm açmıyor.

Mustafa Celep2
12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 21:20

Samsun bizim için her zaman önemli bir şehir olmuştur dört dörtlük bir büyük şehir.Benim isteğim Samsun fuarı eski cazibesine kavuşturulamazmı?Ben küçüklüğümden hatırlıyorum bölgemizde herkes Samsun fuarı için gün sayardı.

mahinur

12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 22:01

Samsun fuarı gerçektende Türkiye'deki sayılı fuarlar arasındaydı bir dönemler. Ben hatırlıyorum Fuarın açılacağı günü iple çekerdik. Ne yazık ki o alan o kadar çok değişti ki. Sanıyorun şu anda orası park alanı ve Rus Pazarı olarak değerlendirildi ve Samsun Fuarının yerini Rus pazarı aldı. Tabi fuarın tadı yok orada. Adı Rus pazarı olsada daha çok türk esnafların yer aldığı güzel bir alışveriş alanı oluştu.
Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin lütfen. Çünkü ben 2 sene önceki bilgilerimle yazıyorum. Belki şu anda buralar değişmiştir.

fatihsune
12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 22:21

Sevgili Okan Türkeş öncelikle böyle bir başlık altında toplanmamızı sağladığın için size teşekkür ederim.

Yaşadığı şehri seven herkes gibi ben de Samsunu çok seviyor ve asla samsundan ayrılamayacağımı düşünüyorum.Öye ki tatil veya iş amaçlı br kaç gün ayrılmak zorunda kalsam; eşimi,çocuğumu özlediğim kadar özlüyorum Samsunu.
Samsun; Gerek Deniz, Hava ve demiryoluna sahip olması  gerekse Anadolunun Karadenize açılan kapısı olması konumuyla stratejik bir bölge merkezidir.
Türkiyede sadece bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar verimli ova varken, iki tanesini bünyesinde bulundurmasıyla inanılmaz torpillidir yaratan tarafından.
Her ne kadar tam bir sanayi şehri olamadıysa da Alanında Türkiyenin en büyük fabrikaların bulunduğu büyük bir Organize Sanayi Bölgesine Sahiptir.
Ve ikinci Organize sanayi bölgesi için çalışmalar sürmektedir.

Samsun Makine Sanayi,Ulusoy Un Sanayi,Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi,As Çelik Döküm Sanayi,Sürsan Su Ürünleri Sanayi,Yıldız Kimya ve orman ürünleri,  Türkiyenin En Büyük 100 Firması arasına girmeyi Başarmış  firmalarındandır.

Yine Samsun, Tıbbi Malzeme ,Silah Sanayi ve Şekerleme ürünleri alanında Türkiyede sayılı  şehirlerdendir.

Tabi bizim arzumuz,hayalimiz 1.5 milyon nufuslu samsunun imkanlarını daha verimli kullanıp sadece Karadenizin en büyük şehri olmakla kalmayıp bir zamanlar Olduğu gibi yine Türkiyenin en büyük ilk 6 şehri içinde olmasıdır.

Samsun-Ceyhan Petrol hattının devreye girmesi ile kurulması gündemde olan Samsun Rafinerisinin Ve Tuzladan Sonra Türkiyenin en büyük Tersanesi Olacak olan Samsun Tersanesinin Faaliyete geçmesi ile bu yönde büyük bir adım atmış olacağız inşallah.

Samsun Fuarının eskisi gibi olması hepimizin hayali.İzmir fuarından sonra 2.fuar olan bir zamanların o güzel fuar dönemlerini özlemle anıyoruz.

Şu an Batı Park civarında kurulması planlanan Samsun İhtisas Fuarı Ve Dünya Ticaret Merkezi için son aşamaya gelinmiştir.

Bir memleketin büyümesi o memleket insanının değerlerine sahip çıkması ile yaşadığı şehri sevmesi ile mümkündür.

Bu anlamda Samsunda olamasalar da uzaktan da olsa samsun için bir şeyler yapma arzusu içinde olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Not;Mahinur Hanım Sizin de dediğiniz gibi Samsun Fuarının eski yerinde şu an içinde 3500 mağazanın bulunduğu Yabancılar Pazarı adında bir alışveriş merkezi bulunuyor.
Fakat 2 sene öncesi ve şimdiki görünümü arasında inanılmaz bir değişiklik var,sahil baştan başa yenilendi değiştirildi biraz ileriye bir gölet yapıldı daha ilerisine kafeteryalar,plaj, hayvanat bahçesi vs.
Umarım samsun gelme imkanınız olur ve bu değişikliğe canlı tanıklık edersiniz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler