Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Anamur
123 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ASRA
12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 16:27
Mersin - Anamur

1989 Yılından beri hersene bıkmadan usanmadan ve her serefinde ayrılırken üzüldüğüm tek tatil yeri ANAMUR..Ankara ile arasındaki mesafe 700 km yi geçmekte ve yolculuğunuzun ilk 4 saatinden sonra korkunç virajlara yaklaştığımda herseferinde bıktım burdan nie hersene buraya geliyoruz diye haykırdığım ailem suanda orda misler gibi tatillerini yapmakda...Pek birşey beklemeyin bu ilçeye gittiğinizde..Yollarının çok virajlı olmasından dolayı pek gelişemedi maalesef..İnsanlarının sıcaklığı ve tertemiz denizi el değmemiş kumsalı işte beni bu şirin minik ilçeye bağlayan...  

...Anamur'a her gittiğim sene orda meydana gelen en ufak bir değişiklik mesela yürüyüz yoluna bankların konulması beni hersene ya tamam işte burası kesin yakında Antaly Alanya Bodrum olur dedirtmeyi başarıyordu..ama sadece laflarımla kalıyordum Saflığını bozmak istememeesine inat ediyordu dışarı açılmaya.  

..Bir yığın tepeler dağlar inip çıktıkdan sonra işte sonunda geldik dedirtiyordu MAMURE KALESİ'nin ihtişamlı görüntüsü tepelerden..Mamure kalesiyle beraber burnuna gelen o kozalak kokuları ve yoğun bir nem halini koklamak oraya olan özlemimi şuan bile kat kat artırıyor..MUZ taşıyan kadın heykeli iskele mahallesi ve çarşıyı birbirinden ayırırcasına tam yolun ortasında selamlıyor misafirlerini...  

..Up uzun sahilinde yürürken bile ayak parmaklarınızın aralarından kayıp giden o incecik kumu belkide burayı büyüleyici kılan....

ANAMERİUM(ESKİ ANAMUR) görülmeden asla gidilmicek bir yer..Denizin o muhteşem maviliğini ilk farkettiğim yer..tepeden baktığınızda denizin içindeki taşları rahatlıkla görebileceğiniz parlaklıkta;tarihi eserlerle çevrili eşsiz bir yer....Rüzgarla buluşmasına rağmen asla dalgalanmayan bir yer burası....Gece olunca fenerin aydınlattığı ışıkla görebildiğiniz balıkçıların avlanma seanslarıyla karşılasmanız ise tam bir rüya...

Son 2 yıldır maalesef gelemedim...Kına gecelerine;çilek festivallerine;muz seralarına;çönelerine;yer fıstıklarına;pazarda bulunan hormonsuz taze sebze ve meyvene;içinde yaz kış barındırdığın ve kalpleri senden büyük dostlarımla yaptığımız pikniklere;balık muhabbetine;rakı kokusunu tek kaldıra bildiğim can dostlarımla geçirdiğim yaz akşamlarına hasret kaldım..

Aslında böyle şeyler yazmayı beceremem ama sanırım gerçekten çok özlemişim ben ANAMUR'u ve ordaki Dostlarımı..Anamurlu olmamama rağmen ne çok bağlanmışım buraya değilmi???

[ Alıntı fotoğraflar silindi- Selahattin - Prş 07 Eyl 2006, 22:32 ]

E.Burak

12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 16:37

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

galpay

12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 18:53
Mersin - Anamur

04-07.05.2006 günlerinde Anamur'da ve çevresinde dolaştım.
Gördüklerimden ve anı olarak kaydettiklerimden bir kaç kare
wowTURKEY için;

Aydıncık yönünden gelenlerin gördükleri ilk Anamur manzarası

Anamurium antik kentinden Anamur'a bakış

Gazipaşa yönünden gelenlerin ilk gördükleri

bana ait olmayan fakat bulduğum bir fotoğraf Anamur'u uçaktan gösteriyor

Anamur'un Ermenek yönündeki yaylalarından görünüşü
 bu fotoğraf iyi değil ama çok denedim pusu yok edemedim

muratdoktor

12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 15:17
anamur resimleri

www.anamuronline.com