Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çanakkale - Gelibolu
« önceki   123 ... 4546474849   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 46
KaanErdem
1 yıl önce - Sal 27 Arl 2016, 01:10

Destanslar yazdigimiz yerleri gidip gormek nasib oldu cok sukur fakat bi o kadarda uzuldum. Dogru duzgun rehber olmayinca nerdesin orda ne oldugunu anlayamazsiniz, ne bir muze var (var ama sahsi cabayla amatorce) nede bi tuyo vericek tabelalar. Ki benim ne demek istedigimi avrupada savas muzelerini bolgelerini gezmis biri cok iyi anlar, nasilo tarih otarihi bolgede yasatilir gozlemlersin hatta o tarihe hakimsen adeta yasarsin.

Maalesef ki maalesef cok eksik bu yonu, bi tas goruyosun boyali uzerinde bisey cizmisler bilmeyene hicbisey ifade etmiyo fakat rehber burda 57ci alay son taarruzu yapti diyo 57ci alay bu hani o meshur herkesin sehit dustugu alay ve onu simgeleyen boyali igrenc bi tas... Ki bu sadece o alayin taarruz yeri, o alayin kahramanligina sadece o tas var orda, kitaplar dolusu oykusu yazilir sirf o alay hakkinda ama gel gor dedim ya...

Daha nice gercek olmus hikayeler, avrupada gercek diye bazen uydurulmus hikaye yutturulur ama geliboluda hepsi gercek daga tasa agaclara bakiyosun adeta dile gelsede konussa o toprak o agaclar o bayirlar daglar diye bos ve dolu gozlerle bakiyosun.

sefer bayraktar

1 yıl önce - Sal 27 Arl 2016, 20:57

(+)

sefer bayraktar

1 yıl önce - Pts 16 Oca 2017, 20:59

(+)

silivrili
1 yıl önce - Prş 02 Şub 2017, 22:57

(+)

sefer bayraktar

1 yıl önce - Pts 13 Mar 2017, 22:17

(+)