Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'daki Plazalar
12   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yasin
15 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2003, 19:08
İstanbul'daki Plazalar

Geçen aylarda Milliyet gazetesinde çıkan bir yazıda, İstanbul'da yapılan gökdelenlerin bir kısmının boş olarak beklediği belirtiliyordu. İş Bankası kulelerinde çeşitli katlar boşmuş hatırladığım kadarıyla.

Görebildiğim yeni, bir sürü proje var. Ancak merak ettiğim nokta, bu kadar ofis binasına gerçekten ihtiyaç var mı İstanbul'da? Olay bir sidik yarışına dönmüş gibime geliyor. Aynen devletin ölü yatırım yapmış olması gibi, özel sektör de bu tür ölü yatırımlarla para çar çur etmiyordur umarım.

Bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen.

En son Yasin tarafından Pzr 10 Ağu 2003, 19:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AydinE
15 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2003, 19:36

Dunyadaki plazalarin cogu bos, ekonomi cok kotu kimse yuksek fiyatla ofis almiyor uzun suredir.
Mesela Florida da dolum orani yarimmis duyduguma gore.

Halil
15 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2003, 19:44

Istanbulda %40 larda diye biliyorum ben.. Ancak residencelar cok iyi is yapiyor.. Polat,Elit,Metrocity cok iyi para yapti

Yasin
15 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2003, 19:45

ayran demiş ki:
Dunyadaki plazalarin cogu bos, ekonomi cok kotu kimse yuksek fiyatla ofis almiyor uzun suredir.
Mesela Florida da dolum orani yarimmis duyduguma gore.

Kısıtlı kaynakları olabilecek en verimli şekilde kullanmak gerekir. Bizim yatırımda önceliklerimizin olması gereken alanlar var. Plaza yaparak sadece inşaat sanayisi gelişiyor. Hatta o bile gelişmiyor, zira bu kaplama teknolojisi dışarıdan geliyor. Devlet ile özel sektör arasında eş güdüm eksikliği var. Tam olarak incelemedim, ama bu gökdelenlerin aşırı derecede artması iyiye işaret değil.

Alış-veriş merkezlerinde de durum aynı. İstanbul'un her tarafında alış veriş merkezi yapılıyor. Yine Milliyet'in ekonomi sayfasında bu konu incelenmişti, bir kısmına yeterince müşteri gelmiyormuş. Ve şu an yapım aşamasında olan bir sürü öyle alış-veriş merkezi var.

En son Yasin tarafından Sal 12 Ağu 2003, 18:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Saygili
15 yıl önce - Sal 12 Ağu 2003, 16:59

Cok yerinde bir tesbit yapmissin. Dogruya ne denir. Planli yatirimlar yapmaliyiz gibi geliyor bana.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL