Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Erdemli Salih

7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2007, 23:08

Alıntı:
ya valla multi milyoner olsam size inat o paraları ödeme uğruna gene yaparım aynı hatayı ...

Gülhane bölgesine özel araçlar girmesin diye ULAŞIM A.Ş. bariyer ve görevliler koydu ayrıca burada trafik polisleride mevcut.
Burada geçen sene meydana gelen bir olayı aktarmak isterim size...
Her gün bariyerin yanından ters yoldan canını tehlikeye atıp inatla tramvay yolunu kullanan mecedes marka bir otomobil sahibine buradaki trafik polisi arkadaşlar her geçişi için 101YTL tramvay yoluna girme cezası kesiyorlardı ve bu vatandaş da bunun farkında idi
Haftalarca bu böyle sürüyor ve ardından bir gün mercedesin sahibi durup görevli arkadaşlara batırdınız beni ama yazsanızda yazmasanızda inatla ben bu yolu kullanacam diye yanıt verip tekrar herzaman yaptığı gibi tramvay yoluna girip ilerliyor
Bu olay ne uydurma , ne bir fıkra , ne de bir şaka ne yazıkki bu bir gerçek.

Tabela önerisinde bulunan arkadaşlar mevcut fakat bir çok kavşağın tramvay yoluna dönüş kısmında tramvay yoluna girmek tehlikeli ve yasaktır diye ibareler mevcut yolum buralara düşerse size bir kare resim yollarım inşallah.

(+)

Bu resimde sözlerin ,tabelaların,polisin,kazaların bu zihniyetleri değiştiremeyeceği gerçeği.Adam lar rahatlıkla kullandıkları tramvay yolunda birde araba solluyor
Bilmem hiç tramvay sollayanı gördünüzmü İlk görüşte garip geliyor insana sonradan gözler alışıyor bu bozuk zihniyetlere ne yazıkki

hakan_1970
7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2007, 23:14

Alıntı:
Pazartekke'de tramvay yolundaki dolmuş.

Cezasızlıktan aldığı cesaretle, bu dolmuş şöförü büyük olasılık Şehremini'ye kadar gidecek ve oradan sağa kıvrılıp Millet Caddesi'nden devam edecek. Belki de en sağdaki durağa girip bütün trafiği kesecek. Sanki tramvay yolu kendi dolmuşunun tercihli yolu. Ambulanslar bile nadiren tramvay yoluna giriyor. Muhtemelen Cevizlibağ-Taksim dolmuşu. Bu hareketi çok sık yapıyorlar. Bunların yeni bir alışkanlığı daha var, İETT duraklarının dibinde (Şehremini, Fındıkzade) yolcu bekliyorlar. Otobüslerin yanaşmasına engel oluyorlar, otobüsler 2. şeritte yolcu indirip bindirmek zorunda kalıyor, tüm trafik tıkanıyor. Trafik polisleri ne hikmetse bunlara müdahale etmiyor, kuralsızlıklara engel olmuyor.

abhazyalı ugur
7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2007, 23:19

Pazartekke deki dolmuş yada herhangi bir olay neden bu resimleri
155@iem.gov.tr yollamıyoruz.Resim oldumu gerekli işlemleri yaptıklarını Trafik şubesinden ögrenmiştim saat ve tarihi unutmayın

sabitemre
7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2007, 23:56

Alıntı:
Burada geçen sene meydana gelen bir olayı aktarmak isterim size...
Her gün bariyerin yanından ters yoldan canını tehlikeye atıp inatla tramvay yolunu kullanan mecedes marka bir otomobil sahibine buradaki trafik polisi arkadaşlar her geçişi için 101YTL tramvay yoluna girme cezası kesiyorlardı ve bu vatandaş da bunun farkında idi
Haftalarca bu böyle sürüyor ve ardından bir gün mercedesin sahibi durup görevli arkadaşlara batırdınız beni ama yazsanızda yazmasanızda inatla ben bu yolu kullanacam diye yanıt verip tekrar herzaman yaptığı gibi tramvay yoluna girip ilerliyor
Bu olay ne uydurma , ne bir fıkra , ne de bir şaka ne

Doğrudur, bizim millet para sahibi olunca cezasını ödedikten sonra gene aynı işi yapabilirim diye düşünüyor. Meselenin özünü kavrayamıyor, biz bunlara altın semerli eşek diyoruz. Yasa elverişli midir bilmiyorum ama bu arkadaşı tramvay yolcuları dava etse mesela, tramvay yoluna girip hayatımız tehlikeye atıyor diye, bir de mahkemelrde uğraşsa nasıl olur?

turgutakbaş
7 yıl önce - Sal 06 Ksm 2007, 00:13

erdemli salih kardeşim bu olayı anlattığın için minnettarım ... ben halkımı biliyorum izin verdinmi herşeyi suistimal edebilir ... kesin çözüm olmalı yoksa kamera vs avrupada olur anca ... burası türkiye yok öyle ... akdeniz insanı bu rahatız tamam arabistan değil burası ama avrupada değil ...

Erdemli Salih

7 yıl önce - Sal 06 Ksm 2007, 16:09

işte bu günde hattını ve yolunu şaşıran bir minibüs ve diğerleri

(+)

Adam utanmadan bide şerit ihlali yapıp yolu ortalamış

(+)

Erdemli Salih

7 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 17:08

(+)

(+)

Erdemli Salih

7 yıl önce - Prş 08 Ksm 2007, 10:53

(+)

Erdemli Salih

7 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 23:56

(+)

(+)

abdullah37

7 yıl önce - Cum 23 Ksm 2007, 18:12

Zeytinburnu-Topkapı güzergahının yeraltına alınmasıyla ilgili son bir gelişme varmı? Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş bizi bilgilendirirse sevinirim.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM