Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İtfaiyesi
123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mustafa basaroglu

11 yıl önce - Cum 02 Hzr 2006, 02:31
İstanbul İtfaiyesi

Arkadaşlar,sitede itfaiyelerimize ait bir başlık aradım ve malesef bulamadım.
Hem şaşırdım hem üzüldüm, böyle önemli bir organizasyonu nasıl ihmal ettik,hakkında
neler biliyoruz ki?

Nasıl çalıştıklarını,kullandıkları araçları, istasyonlarını, sorunlarını  öğrenmek, görmek
istemezmiyiz?

Sağda solda unutulmuş fotoğraflarımızı kutularımızdan çıkartıp burada yayınlıyalım.Bilgi edici yazılanlarıda ihmal etmiyelim.şehrimiz için yapmış oldukları hizmetleri,fedakarlıkları
burada mükafatlandıralım,kendilerini tanıyalım sorunlarını paylaşalım.çünkü onlar bizim,
gözlerini hiç kıpmadan hayatlarını tehlikeye atan koruyucu meleklerimiz.

Mustafa Başaroğlu

_funda_
11 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 16:56
itfaiye istasyonları

Boğaziçi Bölgesi;Gaziosmanpaşa Grup merkezi ve bağlı Alibeyköy Müfrezesi,Şişli Grup merkezi ve bağlı Kemerburgaz ve Kağıthane Müfrezesi,Beşiktaş Grup merkezi ve bağlı Seyrantepe Müfrezesi,Beyoğlu,İstinye ve Sarıyer Grup merkezleri olmak üzere toplam 10 tane istasyondan meydana gelmektedir.

motocaner
11 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 01:57

Yangın ihbarı için 110 u çevirdiğinizde karşınıza çıkan santral memuru adresi, olayla ilgili bilgileri alır telefonu kapar ve alarm verilir.Belirlenen araçlar takım olarak en geç 40-50 saniye içinde yola çıkmış olurlar. Araçlar yoldayken  santral memuru ihbar gelen yeri geri arar ve ihbarı teyit eder.Araç grubu adresi canhırraş bir şekilde  harita yardımıyla bulmaya ve trafiği aşmaya çalışır. OLay yerine vardıklarında itfaiyeciler canlarını hiçe sayarak görevlerini yerine getirirler.
İtfaiye 24 saat esasına dayalı olarak 3 vardiya halinde çalışır. Her ilçenin itfaiye binasında sürekli telsiz dinleyip, telefondan gelecek ihbarı bekleyen santral memurları itfaiyenin beynidir.

Yangın gördüğümüzde başkası aramıştır diye umursamazlık yapmamalıyız 110 ücretsizdir mutlaka ihbar ediniz.

YUNUS

11 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 06:06

Konu ile ilgili bir link buldum:
http://www.ivak.org.tr

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 19:32

Ne zamandır böyle bir başlık açmak düşüncesindeydik, lâkin fırsat olup da bir türlü açamamıştık. Bu bahaneyle konuya giriş yapılmış oldu böylece  

Bu başlık altında, İstanbul İtfaiye müfrezeleriyle ilgili fotoğraf ve bilgileri toplamaya başlayalım. Ardından da, kendi içinde yeni bir düzenleme ve de gerekirse interaktif bir harita çalışmasına da girişiriz

Meselâ; Heybeliada Müfreze Binası ve aracı... (Fotoğraf kalitesi pek iyi olmamakla birlikte, sadece fikir vermesi açısından iliştirilmiştir)

Hiç endişe etmeyin, çok değil, sadece 15 gün içinde Net ortamındaki en detaylı bilgilere sahip ve fotoğraf adedi en fazla olan, son derece doyurucu ve faydalı bir "İstanbul İtfaiyesi" başlığı burada birikip, kendiliğinden oluşur, dallanıp budaklanır.      

Akın KURTOĞLU

motocaner
11 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 18:46

KADIKÖY İTFAİYESİ

Öncelikle fotoğraf çekimleri için gittiğim Kadıköy İtfaiyesi görevlilerine ilgilerinden ve yardımlarından dolayı  teşekkür ediyorum.

Kadıköy İtfaiyesi  Söğütlüçeşme Camii karşınıda salı pazarının kurulduğu  meydanın  köşesinde yer alıyor.Tüm semtlere giden yollar ve caddeler açısından merkezi bir konumda yer alıyor.Çevreyoluna  bir bağlantı yolu ile girilebiliyor.Salı ve Cuma günler trafiğin yoğun olduğu bu bölgede vatandaşlara duyarlılık açısından önemli bir rol düşüyor.

İLK MÜDAHALE ARACI

(+)

İLK MÜDAHALE ARACI  ve TANKER

(+)

KLAVUZ ARACI

(+)

(+)

(+)

SANTRAL ODASI

(+)

Şimdilik bukadar diğer zamanla başka fotoğraflar da yükleyeceğim.

Rıdvan Yeşiltaç

11 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 11:53

İstanbul itfaiyesine alınan ve adına DOĞAL AFET ROBOTU “KOCAYUSUF”UN
özellikleri

* Amerikan firması Ferrara Fire Apparatus Inc tarafından üretiliyor.
* Şu anda  dört ülke bu robotları alıyor. ABD 1, Tayland 1,
Çin 2 adet.
* 3  adet  üretilenlerden robotlardan  ilki İstanbul Büyükşehir  Belediyesi’ne teslim edildi. Diğer ikisi Mayıs ortalarında  teslim edilmesi planlanıyor. Diğer ülkeler için  de aynı günlerdeteslim edilecek.  
* İstanbul’da “Koca Yusuf” adı verilen robot ABD’de zor şartlarda kullanılmak üzere askeri amaçlı planlanmış. Özellikle  
11 Eylül’den sonra yurt güvenliği için tüm kurtarma ve müdahale araçlarının standardı yükseltilerek üretiliyor.  
* Özel sektörle ortak çalışmalarla Doğal Afetler, Yangın gibi olaylarda kullanılmak için sivil kuruluşlar için de üretilmeye başlandı.
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın yangınla mücadele  etkinliğini, ve personel güvenliğini artırmak amacıyla özel ekipmanla donatılmış ve kritik olaylara müdahale amacıyla kullanılacak.  Robot  sulu veya köpüklü söndürme yapabilecek,  soğutma, enkaz kaldırma tahliye, yıkım, vinç  ve benzeri kurtarmalar da aynı kol üzerinde ekipman değiştirmeden gerçekleştiren, kapalı mekanlara haricen  delme özelliklerine sahip.
   * Robot kolu 15 metre . Araç üzerinde bulunan çok fonksiyonlu   robotik müdahale  kolun  personelin olaylara müdahale esnasında herhangi bir tehlikeye maruz kalmaması için uzaktan kumanda edilebiliyor.
  * Müdahale kolun çalışma açısı en az 70 derece kolun yerden yüksekliği   15 metre.  Kol  vinç olarak kullanılmak istenildiğinde    tam olarak açılmış halde  kaldırma kapasitesi en az 1000 kg ve kapalı halde iken en az 4000 kg yükü kaldırabiliyor.
* Robot  5700 litre/dakika kapasitede su ve köpük atabiliyor.
* Kol ve nozulun toplam ağırlığı  en az 500  kg. ve  15  cm kalınlığındaki beton  malzemeleri delebiliyor.
* Kolun ucunda  bulunan  fonksiyonel nozul   delici olarak kullanıldığında  en az 18 ton güç uyguluyor.
* Kol aksamının  360 derece sağa ve sola sonsuz hareket edebilme özelliği var.
* Aracın üzerine  gelebilecek 60 tonluk darbelere dayanıklı.

Kaynak : http://www.ibb.gov.tr

motocaner
11 yıl önce - Pzr 13 Ağu 2006, 17:14

BEYOĞLU İTFAİYESİ

Bu sefer Beyoğlu İtfaiyesi'ne gittim. Bahçede o günkü onbaşına fotoğraf çekmek için geldiğimi ve gerekli izin almak istediğimi söyledim. Kendisi sağolsun ilgilendi ve çay ikram etti.Bahçede oturup bir müddet dinlendikten sonra amirin izin verdiği haberi gelince fotoğrafları çektim.O sırada bahçede bulunan bir fotoğrafçıyla da koyu bir sohbet ettik.Sağolsun bana fotoğraf teknikleri hakkında önemli bilgiler verdi. İtfaiye görevlileri de bizimle sohetimize katıldı.Hepsi de misafirperver davrandılar bunun için ayrıca teşekkür ediyorum.Hatta akşam yemeğine denk gelmişim  beni de yemeğe davet ettiler.Birlikte yemeğimizi yemekten sonra Beyoğlu İtfaiyesi'nden ayrıldım.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Başdoğan

11 yıl önce - Pzr 13 Ağu 2006, 22:23
Burgazada İtfaiyesi

Burgazada İtfaiyesi

(+)

(+)

simon

11 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 22:01

Kınalıada'da bulunan "Kınalı Müfreze Amirliği" binası ve araçları.

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet