Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Proje Önerileri
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
metin yur
12 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 17:38
Kayseri Proje Önerileri

Kayseri hakkında olmasını istediğimiz projeleri, şehrimizi güzelleştireceğini düşündüğümüz fikirleri ve şehir hakkındaki genel düşüncelerimizi  burada paylaşalım... Umarız yetkililer bunları görürler.

İlk olarak şehrin hastane caddesi ile eski sanayi arasında kalan boş arazilerin ( itfaiyenin bulunduğu yerden düvenönüne kadar olan kısım) bir an evvel değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şehrin tam ortasında kalan böyle kıymetli araziler bomboş duruyor. Üstelik boş dursa gene iyi, yıkık dökük çirkin evlerle dolmuş durumda. Üstelik bu araziler iyi değerlendirilirse ölü halde bulunan bu yerleşim yerleri canlanır. Buralara lüks çok katlı iş ve alışveriş merkezleri yapılabilir.

En son metin yur tarafından Pts 29 May 2006, 00:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Yasin ATICI
12 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 18:03
Otogar

evet bende öncelikle eksik gördüğüm bi noktaya değinmek istiyorum. Kayseri'ye büyük şehir diyoruz güzel şehir diyoruz ama burayı tanıdığımız için bunları söylüyoruz. ama gel görün ki tanımayan biri şöyle geçerken otogarı görünce ne düşünüyor acaba? burası mı büyük şehir burası mı güzel şehir? bence böyle bi şehre öyle bi otogar hiç mi hiç yakışmıyor. bence bir an önce bu konu ile ilgilenilmeli. Kayserimize yakışan bi otogar istiyoruz!!!!!

metin yur
12 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 18:24

İşte Yasin kardeş yeni terminal binamız  bu. Seneye bu zamanlara bitmiş olucak. Mübarek terminal değil uzay üssü

(+)

Aşağıdaki de, eski terminal binasının yerine yapılması düşünülen gökdelen...

Nusret Bey

12 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 20:54

Bence Kayseri için, şehrin tam ortasından geçen ve şehri ikiye bölen otobanın yükünü hafifletecek, şehirlerarası geçişi sağlayacak bir çevre yoluna ihtiyaç var.  Anbar denen bölgeninde sanayi görünümünün kaldırılması gerekiyor.

gökhan(D)
12 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 21:08

Kayseri belediyesinin sitesinde görülecegi gibi böyle bir cevreyolu projesi zaten var, hatta insaa halinde yanilmiyorsam. Cünki yeni terminalin yeri de zaten akillica yeni cevreyolunun yani olarak secilmis.
Ayrica Nevsehir-Konya kavsagindan direk olarak sanayi bölgesine uzanan yeni bir yolda proje asamasinda.
Ilgili olanlar siteye baksin www.kayseri.bel.tr 2006 projeleri adi altinda bütün projeler siralanmis, ve ben hayata gececeklerinden eminim. Belediye Baskani cok usta bir yerel yönetici.

metin yur
12 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 23:20

Sizce, Kayseri'de sembol bir yapı haline gelecek bir gökdelen yapılması gerekli mi?

Murat Benzer
12 yıl önce - Pts 29 May 2006, 01:09

merhaba ben Murat Benzer. Ben Kayseri de yaşıyorum. Ben Kayseri'ye metro yapılmasını arzu ederdim. Çünkü gelecek sene ildeme taşınacağız. İldem ile okulum arasının
5 dakika olması çok güzel olurdu. Fakat şu an bu bir hayal.

ridvankarabulut
12 yıl önce - Pts 29 May 2006, 01:15
KAYSERİ

Sevgili Metin Bey,
Kayseri yararına düşündüğünüz bu projeyi bir belediyeci olarak yürekten kutluyorum.çalışmanızı Melikgazi Belediyesi Kaçak İnşaat Şefi  Musa Bey'e ulaştırmayı bir görev biliyorum.Şehr-i Kayseriyi düşünme erdeminizi yürekten tebrik ediyorum.8. şehir Kayseri de yaşama ayrıcalığımızı hatırlarken başarılarınızın devamını diliyorum.

Rıdvan KARABULUT
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ çalışanı

gökhan(D)
12 yıl önce - Pts 29 May 2006, 01:26

Hayir! Is cerek gibi siritacak bir gökdelen yapmakta deyil. Sehrin kültürel altyapisini ve genel görünümünü mükemmel bir sekilde ortaya cikarmaktir. Osmanli evlerinin restorasyonundadir. Kültür merkezlerindedir. Tiyatrolari toplamaktir. Gökdelen hava civa.

Nusret Bey

12 yıl önce - Pts 29 May 2006, 01:39

Kayseri'nin Mersin'deki gibi çirkin görünümlü bir göktelene ihtiyacı yok. Kayseriye Erciyesi yeter. Yapılaşma göze de hitab etmeli. Sonradan düzeltmek külfetli oluyor. Yada imkansız.
Yerel idarecilerden ricam Kayserinin ve Kayserilinin farklı olduğunu zaman içinde ispatlamaları. Örnek mi: Spor, Tekstil, Mobilya ve Kış Turizmi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET