Ana Sayfa  42hakan42
Pzr 28 May 2006, 02:26   Kadınhanı - Kestel

Kestel; Konya ilimizin Kadınhanı ilçesine bağlı bir köyümüzdür. İlkçağlara kadar uzanan oldukça eski bir yerleşim yeridir. Burada bulunan kale kalıntıları çok eski çağlardan beri yerleşimin olduğunu göstermektedir.

Kadınhanı’nın ormanlık bölgesi olan Kestel çok güzel mesire yerleriyle meşhur hatta bütün Konyalıların piknik  için rağbet ettiği bir köyümüzdür.(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+) mesajı beğendiniz mi?: +12
omeralpPzr 28 May 2006, 02:40  

merhaba  kestelin sohretini cok duymustum ama bizzat gorme  sansim olmadi maalesef....fotograflara bakinca  gercekten cok hos bir yer oldugunu  gordum hemen simdi  gidip  kamp kurasim geldi...konyanin bir baska mesire yeri olan dutlukirida  hic  fena degildir  elinde burayla ilgili fotograf olan bir arkadsimiz varsa siteye yuklerse seviniriz.....saglicakla  kalin

 mesajı beğendiniz mi?
42hakan42
Pzr 28 May 2006, 02:48  

Kestel şu anda hakettiği konumda değil maalesef. Bunda en önemli faktör tanıtım eksikliği. Konya daki ender orman alanlarından kestel manzarası, havası ve tarihi kale kalıntıları ile gezilesi görülesi bir yer...

 mesajı beğendiniz mi?
hasan42
Pzr 28 May 2006, 09:38  

Teşekkürler Hakan Bey. Yine güzel bir iş yaptınız.
Ne ilginç değil mi, bu Karadeniz bölgemizi andıran manzaralar Konya'nın o bozkırlarından sadece 50, bilemediniz 100 km uzakta.
Kestel'e gittiğimiz zaman konaklayıp piknik yapacak alanlr ayrılmış mı acaba?


 mesajı beğendiniz mi?
42hakan42
Pzr 28 May 2006, 12:21  

Teşekkürler Hasan Bey.
Manzaralara baktığımızda Karadenizi andırıyor gerçeekten(yağış öncesi bir hava olsa burası Uzungöle çok benziyecek)
Hasan Bey, Kestel'e geldiğiniz zaman konaklama ve piknik alanı olarak şimdilik sıkıntı çekebilirsiniz ancak oranın bekçisine aynen bu soruyu sorduğumda yakın bir zaman içinde bunların yapılacağını söyledi. Konaklama için güzel bi yer. Tabi şu anda sadece kamp kurularak yapılabilir.


 mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: