Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Mehmet DK

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 03:53

Arkasından martıların takip ettiği gibi, yakından geçen koca koca tankerlerin yürek hoplatıp camları titreten düdük seslerini duymaktır vapur. Hele mevsim kış ise, bacaya yaslanıp sırtımızı ısıtmak ve muhteşem manzarayı çayımızdan yudumlar alarak seyretme zeevkine ulaşmaktır vapur. Dörtbir yandan okunan ezan seslerinin kulaklarımızda çınlamasıdır vapur. Karanlık çöktüğünde dalgaların seslerine kulak verip ışıl ışıl ışıldayan işıkların gözlerimize yansıyan parıltısı olur vapur. Vapur, Istanbul'un önemli birçok sembolünden biri olduğu gibi can damarıdır. Daha ne diyim ki.

Gürcan Yılmaz
5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 05:01

marmaray sayesinde bi daha hic kullanmadigim ulasim araci.

EMRE SAĞIR
5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 19:24

Arkadaşlar ben size şöyle anlatayım vapur bana şunları ifade ediyor. İstanbulun trafiğinden ve gürültüsünden azda olsa kurtulmak sakin kafa ile yolculuk yapmak kuşlara ve martılara simit atmak istanbul boğazının manzarasını izleyip temiz hava alıp vermek ve nefesi içime çekmek. Biryerden biryere daha çabuk gidip gelmek. Ve serin hava almak. Birde istanbul boğaz manzarasının fotoğrafını çekmek. Birde vapurlarda müzik çalıp şarkı söylüyorlar ya oda güzel bence.

En son EMRE SAĞIR tarafından Cmt 30 Ağu 2014, 20:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Sezgin Cengiz

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 19:41

Benim için vapur;
-martılara simit atarak gitmenin vermiş olduğu haz dolayısıyla en eğlenceli ulaşım aracıdır.
-denizin ortasında iki yakayı tek çerçevede görebilmektir.
-çay içerek sohbet tadında yolculuk yapmaktır.
-sevdiğin insanı üşüten rüzgara karşı kollarınla sarmaktır.
-hareket etmeye başlarken suyun dalgalanmasını seyretmektir.
-kızkulesinin yanından geçerken karşılıklı el sallamaktır.
-indiğinde bilinçaltında kalan sebepli sebepsiz bir mutluluktur.
-denizin sultanıdır.
-aslında İstanbul'dur.

Yunus Bınar

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 19:44

bence vapurlar istanbulun ta kendısı

ademt

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 20:22

Vapur benim sık kullandığım ulaşım araçlarındandır. İstanbulda manzaranın denizin martıları sesinin güzelliği.... sadece İstanbul değil İzmit'tede bindiğim vapur yolculuğundan da büyük keyif aldım.Manzara fotoğrafları çektim.Vapurun yeri başka, diğer ulaşım araçlarının başka. Küçük çocukken korkardım vapur yolculuğundan ama şimdi büyük keyif alıyorum.Hele birde Adalara giderken günlerden pazar ise tıklım tıklım oluyor.Onda da ayakta gitmenin keyfi başka. denizlerin efendisidir vapur

Süha
5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 20:30

Vapur benim için huzur, özgürlük ve mutluluk kaynağıdır.

deryailter

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 20:47

Yenilerinden hazzetmediğim,İstanbul'un kuğularıdır vapurlar.
Özelleştikten sonra biraz olsun güzelliğini kaybetmişte olsa,çayıyla,simitiyle,martılarıyla doyumsuz yolculuğun en güzel taşıtlarıdır vapurlar.
Ne klimalı otobüsüne,ne metrobüsüne,nede marmarayına,hiç birine değişmem onları.

sazanhayko
5 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 03:55

Vapur İstanbul'un olmazsa olmazıdır.

Misafir 689

5 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 19:24

Dünyanın en güzel şehirinde en güzel manzarasını sunan dünyanın en güzel ulaşım aracı.

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM