Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
turgutakbaş
11 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 23:45

vapurların olmadığını düşünelim ...

ya motorlarla gidecektik ya denizotobüsleriyle ...

korkunç düşünmek bile istemiyorum ...

Mehmet DK

5 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 03:15

Marmaray hizmete girdikten sonra vapur yolcularının ne kadarını kendisine çekmiştir henüz kesin olarak tespit edilmiş sayılmaz. Ama belki, Marmarayı kullanmaya başladıklarından beri bir çok Istanbullu için nostalji konumuna girmiş olabilir. Türkiye'de yaşamayan ben, bir aylık izinde acelem yoksa Vapur'u varsa Marmarayı kullanmaktayım. Ikisininde kıymeti ayrıdır benim için. Vapur ile püfür püfür esen rüzgarla birlikte tarihi seyrederek gitmek başka, 5 dakikada Asya'dan Avrupa'ya tabut içinde gitmek başka tabi. O yüzden deminde dediğım gibi ikisininde yeri ayrı. Vapur nostalji, Marmaray ise, teknolojik hızlı bir ulaşım sistemidir benim için. Ikisinden de vaz geçemem, ikiside aynı değerde kıymetlidir benim için.

S Murat

5 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 03:20

Sirkeci istasyonda Marmaraya inene kadar vapurla Üsküdar'a geçilir. Yine de çay-simit, deniz havası vs.için vazgeçilmez

Kerraf
5 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 13:34

vapur benim için bu şehirdeki en güzel şeydir.
yaşımızdan dolayı çok eskileri göremedik ama "devekuşu" serisine ve "bahçe" serisine yetiştik.
paşabahçe en sevdiğim vapurdur.

vapur olmazsa istanbul olmaz. bu kadar net.

Melih Tarı

5 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 19:17

Püfür püfür Boğaz havası, o güzelim çay ve (o eski dönemlerdeki) Şehir Hatlarının muhteşem kaşarlı soğuk sandviçi.
Elbette Fenerbahçe vapuru.
(Adalar veya Yalova'dan Boğaz'a pek şans bulamadı ama olsun. )

Ali Mert
5 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 19:36

Benim için vapur, İzmir'in güzel Konak denizinde martılara simit atmak demektir

burhan0707
5 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 19:41

Benim için vapur suyun üzerinde giden bir deniz taşıtıdır .

enesturk54
5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 02:35

valla hiçte 5 dakika değil yerin dibine gir treni bekle falan daha çok zaman alır

Engin Topal

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 02:39

Sadece Istanbul vapurlarina binmis birisi olarak:

Kizgin hava sicaginda bile püfür püfür eserken dünyanin en güzel sehrinin seyriyle yapilan bir yolculuk ... dünyada eşi benzeri olmayan bir zevk ... ve çay yudumlarken tarihin kokusunu icine cekmek ...

buyukdereli

5 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 03:15

istanbulu istanbul yapan vazgecilmez unsurlardan biridir vapur. Herkesin yasaminin bir bicimde parcasi olmustur. Kisin vapurda icilen sahlep ve martilarin bozlasmis deniz rengi uzerinde ucusunu izlemek omre bedel bir zevktir anlayan icin.

saglicakla,

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM