Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
yılmazz

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 22:18

değişik bir acıdan bakarsak vapur kıtalar arası yolculuk yapmamızı sağlayan dünya üzerinde başka bir yerde olmayan ve istanbul'la özdeşleşmiş bir deniz taşıtı diyecem ama ayıp olacak tarifi mümkün olmayan bir güzellik benim için...
benim için vapur aşkların en güzeli,martılara simit atmak,çay içmek,sevenleri için boş zamanlarını geçirebilecekleri ender yerlerden biri,istanbul'un güzelliklerini izlemek için bir fırsat,hayat içinde zaman bulamadığımız bazı şeyleri yapmamıza fırsat sağlayan araç vapur..
kısacası VAPUR=HERŞEY Benim için ve çoğumuz için

simon

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 23:19

Vapur benim için ne mi?

Vapur benim için sadece ulaşım aracı değil,
Vapur benim yoldaşım,
Vapur benim sırdaşım,
Vapur benim arkadaşım,

Vapur benim geçiçide olsa sıkıntımın tek ilacı,
Vapur benim huzurum,
Vapur İstanbulu'mun vazgeçilmez silüeti,
Vapur benim dert ortağım,
Kısacası vapur benim HERŞEYİM!

hakan gerçek
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 23:35

Vapur benim için yolculuk aracından öte şehrin kalabalığından bir an kopmak  martı sesleriyle denizin kokusunu ciğerlerime  çekmek kışın sahlep ve tarçının kokusunu hissetmek biraz güven ve huzur hani kendini evinde hissetmek gibi...

Bekir Sicimoğlu
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 23:36

İstanbula zaman zaman giderim ve bu gittiğim zamanlarda yolumu uzatmak pahasına (işim avrupa tarafındaysa vede otobüs ile gittiğimde esenlerde inmeyip tam tersine anadolu tarafında iner ) mutlaka kadıköy vapur iskelesinden VAPUR' a binip o güzelim vapur keyfini  çıkara çıkara karşıya geçerim.
Vapur , İSTANBUL'un  bence her şeyi

Kutlu Singil

13 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 00:51

Alıntı:
İstanbula zaman zaman giderim ve bu gittiğim zamanlarda yolumu uzatmak pahasına (işim avrupa tarafındaysa vede otobüs ile gittiğimde esenlerde inmeyip tam tersine anadolu tarafında iner ) mutlaka kadıköy vapur iskelesinden VAPUR' a binip o güzelim vapur keyfini  çıkara çıkara karşıya geçerim.
Vapur , İSTANBUL'un  bence her şeyi

al benden de o kadar...

hatta, isemeye bile vapurla gitcem mumkun olsa!

Okan Türkeş
13 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 01:19

İstanbul'un en dakik ulaşım araçlarıdır vapurlar. Taş çatlasa beş dakikacık gecikmeyle kalkar, bu da çok nadir görülür. Karşı kıyıya varacağınız zaman tam olarak bellidir. Metroya bindiğiniz zaman bile tam olarak kestiremezsiniz ne zaman ineceğinizi. Vapurlar rahatlık, konfor ifade eder hep bana. Sıkışıp tıkışmazsınız; her zaman rahatlık hissi vardır. Ayakta yolculuk etme derdiniz nadirdir, olsa bile ne farkeder ki? Boğaz manzarası her derdi unutturur size. Oturup gazetenizi okurken çayınızı tadabilir, boğaz manzarası izleyebilir ya da rahat rahat arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. En nostaljik olanıdır İstanbul ulaşım araçlarının.

En güzeli de kışın soğuktan donmuş bedeninizi içeriye girer girmez ısıtması ve uykunuzu getirmesidir, yorgunluk ve o tatlı sıcağın etkisiyle. Yazın da açık bölüme oturup boğazın o taze havasının ciğerlerinize dolmasıyla insanın yeniden canlanması hissini vermesidir.

ilhan kermen
13 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 03:10

(Vapur eski bir sözlükte makineyle giden gemi olarak geciyor
Aslında geçen yüzyılda  buharlı, yüzen taşıtlar için kullanılan bir kelime.
Öteki tüm deniz taşıtları için gemi kelimesi kullanılırken Istanbulun yolcu gemileri vapur olarak kalmışlar.Istanbulun kültürüne Vapur olarak yerleşmişler.
ben bunlara wowturkey sayesinde vapur demeye başladım)

Yukarıda yazılanların çoğu yanı sıra.
Benim için pişmanlığı hatırlatıyor..
Zamanında imkanım varken devam etmedim ve yük gemilerine gittim.iflah olmaz bir gemi hastasıydım.
Bana bu vapurlar çok monoton gelmişlerdi..Denizci arkadaşlar bilirler.Silici başlatacaklardı.yükselmek çok uzun zaman alacaktı.Fakat o uzun zannettiğim zaman çabucak geldi geçti.

Turquality

13 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 04:15

transport cabuk ucuz ve guzel , sesiz...

Murat Caner
13 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 23:37

Deniz otobüsünün onda biri yakıt yakan ve onun yarısı hız yapan aygıt.

Kutlu Singil

13 yıl önce - Pts 29 May 2006, 04:52

vapur beyazdir, vapur, yesildir, vapur saridir....

vapur bacasindaki cift capa armadir...

bazi seylerin olmazsa olmazlari vardir...

balkonsuz ev olmaz, kitapsiz kutuphane... yemek olmadan karin doymaz, kalem olmadan kagit dolmaz....

isik olmadan aydinlik olmaz... sevgi olmadan ask olmaz... ask olmadan hic yasanmaz....

bogaz olmadan istanbul olmaz, e bogaz'da vapursuz olmaz...

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM