Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kutlu Singil

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 04:33
Sizin İçin Vapur Nedir?

Bu baslik altinda, burada vapurlarla ilgili fotograf, duygu, dusunce ve bilgi paylasan insanlarin fikrini almak amacindayiz...

Ve bu fikirlerde, ister İstanbul'da ikamet etsin, ister etmesin, bir sekilde vapurlarla iliskisi olan, alis-verisi olan kimselerin, onlarla ilgili, ister duygusal, ister pozitif, ister negatif duşuncelerine yer vermek istiyoruz...

Lütfen fikrinizi, bir vapurun sizin için ne ifade ettiğini anlatın...

Belki bu, birilerinin kulağına gider...

Kutlu Singil

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 04:36

yukaridaki giris mesajima gore, burada bir vapurun benim icin neler ifade ettigini paylasmak istiyorum;

vapur, istanbul'un süsü,
vapur, kaybedilen bir dosttan kalan bir yadigar,
vapur, dunyanin tek zamanin otesinde ve duygularin uzerinde tasiti...
vapur, martilarin sevgilisi
vapur, sigaramin dumani
vapur, sevgilimin kollarimdaki sicakligi
vapur, istanbul'un kokusu
vapur, istanbul'un sesi
vapur, bogazin nesesi...

ve vapur asklarin en guzeli!

burakbecan
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 13:49

bana göre vapur istanbul,istanbulda vapur demek!sanırım yeterince açık

mehmeterden198
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 14:17

Sabah köprü trafiğinin en pis saatlerinde Kadıköy'den Beşiktaşa yirmi dakikada gidebilmenin tek yolu

En konforlu ulaşım aracı. Yolculuk sırasında kitap gazete okuyabilir, bir şeyler yiyebilir, çay içebilir ve otobüste yapamayacağınız pek çok şeyi yapabilirsiniz,

İstanbul'a ait bir ayrıcalık. Başka şehirlerde bunu bulamazsınız.

Emir Kula
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 14:53

Bence vapur,deniz ulaşımının en temel taşlarından biridir.Ne kadar deniz otobüslerine aşık olsam da vapursuz bir İstanbul düşünemiyorum,ama deniz otobüssüz bir İstanbul düşünebiliyorum.Denizin kokusu en iyi vapurdayken duyulur,İstanbul silueti en güzel vapurdan izlenir,martı ve dalga sesleri en iyi vapurdan dinlenir,sohbetlerin en güzeli vapurda yapılır (Ya da sohbet edilmeyip susulur,İstanbul'la bütünleşilir ).Çoğu insanın dediği gibi vapurlar geline benzer.Gelin kadar saf,temiz ve güzellerdir.Onun için vapurları çok seviyorum.Onlar,güzel boğazımızın incileridir  

mordehay kohen

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 15:52

Türkiye Denizcilik Işletmeleri şehir Hatları vapurları  hayatımın bir parçası kisacası
yakından akrabalarım Eğer herhangi bir şekilde yarın IDO yönetimi vapurlardaki  
bacalarda bulunan T.D.I logosunun yerine cenber atlayan yunusu koysalar bu iş burada
biter vapura binipte herhangi bir hatta yolculuğa çıkmanın anlamı olmaz  

rumeli fenerini kocaeli belediyesine devrettiler vapuru mavi beyaza boyadılar sanki devlet
kuruluşu değilde özel kuruluş misal olarak izmir belediyesinede araba vapurları devredildi
ama izmir belediyesi bu konuda daha duyarlı davrandı vapurların rengini tipini değiştirmediler .
Bu sefer istanbul ziyaretimde eser tutel beyle buluştuğumda kendisi bana dediki
geçenlerde IDO genel müdürüne neden bazı vapurlarda vapurların ortasınsa bulunan
geleneksel sarı cizgiyi kaldırdınız sorusuna ahmet paksoyun cevabı : bu bizim zevkimiz diye cevap vermiş . çok düşündürücü bir cevap bu
NOT: yukarıda bulunan T.D.I logo tersane buluşmasına katılan her üyeye dağıtılmıştır

En son mordehay kohen tarafından Cmt 27 May 2006, 00:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Alexandros

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 19:50

“Istanbulun Vapurlari” yillarca Istanbuldan uzakta yasamis olmamiza ragmen, buyuk itina ile kalbimizin derinliklerinde, ninelerimizin cegiz bavulda levanta kokulu ve tertemiz mendillerin icinde korudugumuz sefkat  dolu anilardir.

Hoscakalin sevgili insanlik ve duygu dolu arkadaslarim.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 21:02

O eşsiz İstanbul Silûeti'nin, değişmez parçasıdır. İstanbul'u İstanbul yapan değerlerden biridir. Geçmişin geleceğe taşınmasıdır.

Akın KURTOĞLU

Deniz1993
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 21:14

İstanbul'daki vapurlara binmişliğim çok azdır. Bu yüzden de vapurlar hakkındaki bilgilerim kısıtlı. İstanbul'daki vapurlara çok çok 5-6 kez binmişimdir. Bunun nedeni Anadolu yakasından Avrupa yakasına sadece bayram, seyram ve bunun gibi özel günler için geçeriz. Geçtiğimiz zaman da karayolunu kullanırız. Araba ile gitmek daha cazip gelir.

Denizyolu ulaşımının vazgeçilmez bir parçası saydığım Üsküdar-Eminönü hattı benim ilgimi çeken bir hat olarak zihnimde kalmakta. Vapur kültürünü orada anlamıştım. Vapurun İstanbul'dan ayrı kalamayacağını sezmiştim belki de. Vapurda insanlarımı seyredeyim yoksa denizi mi yoksa İstanbul'u mu epey düşünürdüm açıkçası. Hafif esen rüzgar ortamı daha da şenlendiriyordu.

İnsanlar habire Eminönü'ne akın ediyor. Herkesin farklı bir işi var. Eminönü çok kalabalık geliyor insana. Herkes bir yerlere koşuşturuyor. Bu da işin ayrı bir güzelliği.

Vapur benim için çok şey ifade edemiyor. Çünkü vapurları sizin kadar iyi tanıyamıyorum. İnceleme fırsatım zor oluyor bu araçları. Ama istanbul siluetine de renk kattığı kesin.

İstanbul vapursuz, vapur İstanbul'suz olmuyor, olamıyor.

burakerkıral

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 21:45
istanbul varoldukça... vapurlar bizimdir!!!

'İSKELEDEN UZAKLAŞAN BİR GEMİ HATIRLATIR BANA MAZİDE KALAN GÜNLERİMİ,GÖRDÜĞÜM ŞU MAVİ DENİZ UFKUMU AYDINLATIR,UÇUP GİDEN BİR MARTI YİTİRDİKLERİMİ...'demiş ceza   vapur insanın ruh haline bağlı olarak değişim gösterir bazen martıların eşliğinde yolculuk yaşama sevinci katar insana,dalgalı havalarda bata çıka gitmek ayrı bir zevk zaten,bazen düşünceler içindeyizdir yorgunuzdur havada sıcaktır derizki bugün dışarı oturalım bari hem eşşiz boğazı ve denizi izlerken hemde bir yandanda sigaramızı tüttürürken dumana karışıp gider bütün yorgunluğumuz dertlerimiz...

istanbul varoldukça...VAPURLAR BİZİMDİR !!!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM