Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Deniz1993
14 yıl önce - Çrş 24 May 2006, 01:18
İstanbul Üniversitelerinin Fakülteleri - [EĞİTİM]

Başlık biraz garip oldu ama yinede hangi üniversitede hangi bölüm hangi fakülte var belirtmek gerek .

Bahçeşehir Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Hukuk, İletişim, Mimarlık, Mühendislik fakülteleri.

Beykent Üniveristesi

Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, Mühendislik-Mimarlık fakülteleri.

Boğaziçi Üniversitesi

Mühendislik, Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri.

Okan Üniversitesi

Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari bilimler, Mühendislik fakülteleri.

Doğuş Üniversitesi

Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Sanat ve Tasarım fakülteleri.

Fatih Üniversitesi

Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Tıp fakülteleri.

Galatasaray Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari bilimler, İletişim, Mühendislik ve Teknoloji fakülteleri.

Haliç Üniversitesi

Fen-Edebiyat, İşletme, Mühendislik fakülteleri.

Işık Üniversitesi

Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari bilimler, Mühendislik fakülteleri.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim fakülteleri.

İstanbul Kültür Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari bilimler, Mühendislik, Mimarlık, Sanat ve Tasarım fakülteleri.

İstanbul Teknik Üniversitesi

İşletme, Gemi İnşaatı ve deniz bilimleri, Maden, inşaat, Elektrik-Elektronik, Makina, Kimya-Metalırji, Mimarlık, Uçak-Uzay bilimleri, Fen-Edebiyat, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı, Denizcilik fakülteleri.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Hukuk, Ticari Bilimler, İletişim, Mühendislik ve Tasarım fakülteleri.

İstanbul Üniversitesi

Edebiyat, Fen, Siyasal Bilgiler, İktisat, işletme, Hukuk, İstanbul Tıp, Cerrahpaşa Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Orman Veteriner, Su Ürünleri, Mühendislik, İletişim, ilahiyat, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakülteleri.

Kadi Has Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İletişim, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Tıp fakülteleri

Koç Üniversitesi

Fen, İnsani Bilimler ve Edebiyat, İktisadi ve İdari bilimler, Hukuk, Mühendislik fakülteleri.

Maltepe Üniversitesi

Eğitim, fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik ve Tıp fakülteleri.

Marmara Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Hukuk, Tıp, Atatürk Eğitim, Mühendislik, Teknik Eğitim, İktisadi ve İdari Bilimler, Diş Hekimliği, İlahiyat, Güzel sanatlar, Eczacılık, İletişim, Sağlık, Eğitim fakülteleri.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Mimarlık, Güzel Sanatlar fakülteleri.

Sabancı Üniversitesi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sanat ve sosyal Bilimler, Yönetim Bilimleri fakülteleri.

Yeditepe Üniversitesi

Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğtim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik-Mimarlık, Tıp, Ticari Bilimler fakülteleri.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Fen-Edebiyat, Mimarlık, Eğitim, İktsadi ve İdari Bilimler, İnşaat, Elektrik-Elektronik, Kimya-Metalurji, Makine, Sanat ve Tasarım fakülteleri.

Kaynak: Türkiye İllerimiz Ansiklopedisi

22 üniversitenin fakültelerini tek tek ellerimle yazdım. Üniversiteli olmak güzel bir şey olsagerek.

Ayhan
14 yıl önce - Çrş 24 May 2006, 02:27

Güzel bir çalışma olmuş ama ansiklopedi yerine bilgileri üniversitelerin web sayfalarından alsaydın daha iyi olurdu. Mesela Haliç'te Güzel Sanatlar Fakültesi de var.  

Deniz1993
14 yıl önce - Çrş 24 May 2006, 14:58

Benim kendi kitabımda böyle bir bilgi yok maalesef. Kitaptan yazmak daha kolay. Bu bilgiler internetten de bulunur ama her üniversitenin web sayfasına da girmek mantıklı olmazdı.

tolginho

14 yıl önce - Çrş 24 May 2006, 17:19

Çalışma güzel, kampüslere göre ayırabilir misin? İÜ benden.

İstanbul Üniversitesi:
Avcılar: Mühendislik, İşletme, Veterinerlik Fakülteleri. Lojistik ve Ulaştırma, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu , Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Beyazıt: Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, Hasan Ali Yücel Eğitim, İletişim, Eczacılık.

Kadıköy: Konservatuar

Çapa ve Cerrahpaşa: Tıp

Bahçeköy: Orman

Şişli Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu

Tolga Kaprol

burakmeta

14 yıl önce - Prş 25 May 2006, 00:14

Yıldız Teknik'te benden olsun.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Davutpaşa

Fen-Edebiyat Kimya-Metalurji,Yabancı diller, seneye büyük ihtimal İnşaatta taşınıcak

Yıldız

Mimarlık, İktsadi ve İdari Bilimler, İnşaat, Elektrik-Elektronik, Makine, Sanat ve Tasarım

Maslak

Meslek Yüksek Okulu

Deniz1993
14 yıl önce - Prş 25 May 2006, 00:20

Kampüslere göre ayırma imkanım yok maalesef. Edindiğim kaynakta bu tür bir bilgi olmadığı için size iletemiyorum.

çağatay mete
13 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 18:22

Değerli TOLGİNHO,
yAZARKEN ATLAMIŞSIN iSTANBUL Üniversitesi'nin Beyazıt Yerleşkesinde Edebiyat ve Fen Fakültesi adında 2 fakültesi daha var.
Esenlikler.

çağatay mete
13 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 18:26

Ve yine İ.Ü.nün Süleymaniye'de İlahiyat Fakültesi vardı.

cansuuu
12 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 18:17

gerçekten iyi bi başlık ama ben bütün üniversiteli arkadaşlarımdan şunu rica ediyorum kampüslerinin fotoğraflarını yüklesinler,üniversitelerin resmi sitelerine girdiğimizde bile bir kaç fotoğraftan ibaret kampüs yaşamı, mümkünse ( ki diyebilirsiniz yatakhaneler özeldir) ama öğrencilik yaşamının çoğunun geçeceği yatakhaneler,yemekhaneler, sınıflar keşke iyi fotoğraflarla bize sunulsa mesela adana başlığında çukurova üniversitesi çok iyi tanıtılmış resimlerle, hacettepe tıpın resimlerine de rastladım ama daha gerçekci olmak gerekirse ben kazanabilme ihtimalim daha yüksek olan çapa cerrahpaşa ya da anadoludaki tıp fakültelerinin resimlerini çok görmek isterim, bir başka arkadaşım hukuk istiyordur o da buradan hukuk fakültelerinin fotoğraflarına ulaşsa güzel olmaz mı?

Fikri ÇOBAN
12 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 15:02

Marmara Üniversitesi

Göztepe: Atatürk Eğitim Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi,Mühendislik Fakültesi,Teknik Eğitim Fakültesi,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İNG)

Haydarpaşa: Eczacılık Fakültesi,Hukuk Fakültesi,Tıp Fakültesi

Bağlarbaşı: İlahiyat Fakültesi

Kartal: Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bahçelievler: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (TR)

Acıbadem: Güzel Sanatlar Fakültesi

Nişantaşı: İletişim Fakültesi,Dişhekimliği Fakültesi

Marmara Üniversitesi İstanbul Kampüs Haritası:

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet