Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Demetevler
123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Sinan YILDI
11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 05:49
Ankara Demetevler

Ankara'nın en kalabalık ve karmaşık semti.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Sinan YILDI
11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 05:58

(+)

(+)

serkancirak
11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 16:01

evet ankaranın en buyuk semtı demetevler yuksek bınaları,metrosu,sayısız alısverıs dukkanları ıle ılce gıbı resımlerde guzel olmus

Sinan YILDI
11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 22:10

(+)

(+)

Alıntı:
bomboş tarlalar ortasına açılmış birbirine paralel sokaklar, 300-500 metre yürüyüp çıkılan inşaatı yeni bitmiş asansörü çalışmayan 15 katlı binalar, sanırım Ankara'daki enkötü günümdü.

1987 ve 2006, 19 yılda boş tarlalar da binalar ile dolduruldu. Demetevler gözünün alabildiğine bina oldu. Park yeri sorunu, kalabalık v.s. olması dezavantajı şehir merkezine yakın olması metro ve ulaşım kolaylığı ise avantaljarı diyebiliriz.
Alıntı:
demetevler´e gitmeyeli yaklaşık bi 6 sene olmuştur.. nedense bana itici gelmişti o zamanlar..  belki şimdi değişmiştir.. neler var demetevler´de? gezilecek yerler neresi? alışverişmerkez´i varmı? cafeler? vs. vs.?

6 yılda değişen ne var derseniz değişen pek birşey yok demeliyim. Biraz daha kalabalık olmuştur ve 5 10 bina daha eklenmiştir sanırım. Cemre Parkı ve 1. cadde parkı yürüyüş ve spor alanları olarak ve piknik alanları olarak kullanılıyor. Burada yazmaya değer bir alışveriş merkezi yok. Fotoğraflar ile daha detaylı aktaracağım yakında.
Alıntı:
Köyden gelen buraya yerlesiyor halen. Önceden memur filan yasardi simdi hep dinci kesimin yeri olmus, normalde lise'ye gitmesi gerken kizlar kapanmis bina önlerinde cekirdek citliyorlar. Bu ara bu resimler Demetevlerin belki en güzel yerleri, gercekte cok karmasik ama nedense sehir planmasi süper  Sokak ve caddeler dimdik, binanlar yan yana dizilmis, karmasik degil.. Nasil olduysa böyle birsey.

Demetevler çok karmaşık bir semt. Her eğitim seviyesine, gelir seviyesine ve siyasi görüşe sahip insan bulmak mümkün. Belli bir kesimin yoğunlukta olduğu bir semt demek doğru olmaz diye düşünüyorum. Demetkent, Urankent ve Elif sitesi gibi site apartmanlar da var İç içe girmiş binalar da var.
Şentepe ve Yeşilevler başlığı altında iki semti daha ekleyeceğim. Demetevler ile karışıyor genelde.

umutozturk

11 yıl önce - Sal 23 May 2006, 14:04

İLK MESAJDA son fotoda caminin tam karşısında bir bina olacak ben orada oturuyorum malesef öğrenci evi ama ben 3.5 senedir oturmama rağmen demetevleri hem seviyorum hem de çok sıkılıyorum evet yaşamak kolay heryerde mağaza her olanak var otobüs dolmuş metro kapımın önünde ama filistin gibi karman çorman çok kalabalık itici farip bir havası var ben de resimler eklerim birazdan..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA