Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Bayraklı - Dünya Barış Anıtı
« önceki   1234 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Bülent
10 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 16:41

Heykel tam olarak nerede yapılıyor? Haberde "Nafiz Gürman Mahallesi" denilmiş, harita üzerinde yerini gösterebilirmisin Ayhan (Google map faydalı olur sanırım).

Rafet Alatlı
10 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 18:02

Nafiz Gürman Mahallesi sırtlarına 50 metre yüksekliğinde anıt...
Toprak, su ve ateşi temsil eden üç el üzerinde bulunan dünya figürlü anıtın tamamı çelik ve ekvator kısmı seyir terası şeklinde yapılmaktadır. Asansörle çıkılabilecek anıt, İzmir'i tepeden seyredebilme olanağı sağlayacak.

Çevresi rekreasyon alanı şeklinde düzenlenecek anıtın altındaki 40 metre çaplı havuzda ufak meşaleler yanacak.

Projesi Büyükşehir Belediyesi'nce de onaylanan anıtın yapımına geçtiğimiz aylarda başlandı.

İzmir, Saat Kulesinden sonra ikinci sembol olacak Anıttepe ile daha da güzelleşecek. Dev dünya anıtı tamamlandığında, İzmirliler bir rekreasyon alanı da kazanmış olacak.

Karşıyaka Belediyesi

Ayhan
10 yıl önce - Sal 27 Şub 2007, 20:48

Bülent demiş ki:
Heykel tam olarak nerede yapılıyor? Haberde "Nafiz Gürman Mahallesi" denilmiş, harita üzerinde yerini gösterebilirmisin Ayhan (Google map faydalı olur sanırım).

(+)

İşaretlediğim alan dahilinde yapılıyor diye düşünüyorum. Tam olarak yerini çözemedim... Daha aşağılarda (Askeriye'ye yakın) da olabilir...

Ayhan
10 yıl önce - Çrş 28 Şub 2007, 21:25

Bugün çevre yolundan geçtim. Maalesef işaretlediğim alan değilmiş. İkinci tünelin daha da üstünde yapılıyor anıt. Yani işaretlediğim alanın üstünde kalıyor. Çok güzel bir manzarası olacağı kesin (tabii gecekondular hariç...)

Ürün Demir
10 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 18:43
Dünya Barış Anıtı (Bayraklı)

herkeze selamlar,
inşaatı devam eden anıttepe projesini görüntüleme fırsatı buldum, ilgili arkadaşlara sunuyorum

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR