Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sabahattin kayış

13 yıl önce - Prş 18 May 2006, 05:10
[İST-B1.60] - İstanbul'un Yeni Vapur MAKETİ Baskıda!...

İstanbul'un Yeni Vapur Maketi Baskıda!...

Reklamcı olduğum için mesleğim icabı bir çok matbaada ne tür işler basılıyor göz atarım, geçen gün gözlerim bu makete takıldı baktım meşhur 4 no'lu maket, yakında Milliyet gazetesinde ek olarak verilecek hazırlık çalışmaları yapılıyor, çalışmanın filmi alınırken sizler için çok diller dökerek bir kopyasını almayı başardım.

Galiba 4 no'lu maket seçildi açıklamasını yaparlar, vapur maketini basımdan sonra elime geçirebilirsem hazırlar, yayınlar ve iyi sükse yaparız.. Türk basınından önce İnternette yayınlarız..

WOOOW FARKIYLA!

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 18 May 2006, 05:29

Bu yaşımda, benim bile alıp da yapasım geldi... Zamanında, gazetelerden bu türden karton maketleri alıp keserek az uğraşmadık, birşeyler ortaya çıkarabilmek için...  

Her hafta birini verseler bari de, 2 ayda 8 vapurun da birer maketini yapma zevkini tatsın çocuklar (ve de bizler Ehhehheeeheee!...)

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
13 yıl önce - Prş 18 May 2006, 19:00

Alıntı:
Milliyet gazetesinde ek olarak verilecek hazırlık çalışmaları yapılıyor

Sanıyorum sadece İstanbul baskısında verirler bu güzel çalışmayı .Aslında bende alıp yapmak isterdim doğrusu. Oldukça zevkli bir çalışma ve kolleksiyon olurdu.

simon

13 yıl önce - Prş 18 May 2006, 23:08

Hakikaten güzel görünüyor. Hele yaptıktan sonra bu maketin bitmiş halini seyretmenin tadı bir başka olsa gerek. Benim görüşüme göre karton maketin bir güzelliği ise eğitici olması. Bu konuda biraz deneyimi olanlar, orjinaline yakın ve çok göze batmayacak şekilde üzerinde birtakım özelliklerde ekleyebilir.  

garovb
13 yıl önce - Cum 19 May 2006, 00:18

Vallahi yaşa başa bakmaya gerek yok ben alırım bunu. Gerçi gönlüm 2 numaralıda kalacak ama olsun.

İstanbul'da değilsenizde alır göndeririz canım sorun olmaz

Emir Kula
13 yıl önce - Cum 19 May 2006, 00:39

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde bulduğum yukarıdaki fotoğraflarda maketlerin bitmiş hali gözüküyor.Fotoğraflar herhalde vapurların tanıtıldığı basın toplantısında çekilmiştir.
Kaynak:www.ibb.gov.tr

Murat Caner
13 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 13:06

Arka alt güverte bahçesi düşüm suya düştü. İnşallah can salını kaptan köşkünün arkasına koyarlarda ön bahçede denizi gören çok yer olur.

Bu gemiler A sınıfı olacaklar sanırım.

Bu arada tentesi yok, kaptan köşkü değişik, sanırım iki tane mumbar ağzı olacak ve bu ağızların kapıları olacak. Güzel olmuş. Bazı değişiklikler yapılmış. 4 numarayı az buçuk değiştirmişler.

Aslında törendeki gemi maketi benim istediğim gibi olmuş.

Bu arada unutmuşum. Baca sarısı ile aynı tonda kat arası çizgisi unutulmamalı. İstanbul gemilerinin olmaz ise olmazı bu çizgi.

En son Murat Caner tarafından Pzr 21 May 2006, 13:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

ulaş

13 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 13:12

Dikkatle bakıldığında İBB'nin web sayfasından alınan resimlerdeki maketin , Sabahattin Bey'in gönderdiği maket örneğiyle bir benzerlik taşımadığını düşünüyorum. Hazırlanan maket 4 numaralı Vapur tasarımına ait ama İBB 'den alınan resimdeki  bence o güne bir anlam katması için ortaya konulmuş gelişi güzel bir maket.

Murat Caner
13 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 13:27

İ.B.B. 4 numarada değişiklikler yapacaksa son biçimini verdikten sonra bir de halkoyu yapsa iyi olabilir. Bu gemiyi yapıyorum olsun mu olmasın mı oylaması.

savaskan
13 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 16:21

Giriş çıkiş kapılarının seyir sırasında duvar gibi kapalı olması sıkntı yaratır.Denizi burdan seyretmek başka bir zevktir.Bu kaybolmasın.Baca formu ve klasik boyada değişiklik istemiyoruz.Bu gemilerin nerde yapılacağı ve maliyetleri hakkında bir açıklama göremedim.Sonuçta bunun parası halktan çıkacak.Anketi denetleyen bir kuruluş var mı.Yoksa her şey havada kalır.En sonunda mevcut gemilerden hangileri emekliye ayrılacak.Bu arada şunu da belirtelim.Kadıköy iskelesi(Karaköy-Eminönü) tüm gemiler için yüksek kalıyor.Yaşlılar ve bayanlar için sorun oluyor.Ayrıca bu iskeledeki araba lastikleri artık bitmiş.çok çirkin görüntüleri var.Bunu nedense kimse görmüyorBu konuda bir düzeltme yapılacak mı Karton maket fikri çok ilginç.Uygulanırsa çok iyi olur.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM