Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Grafoloji el yazısı ile karakter analizi [YAŞAM]
123 ... 121314   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

El yazısı karaterler hakkında ip ucu verir mi?
Böyle şeylere inanmıyorum
21.8%
 21.8%  [45]
İnsanın psikolojisi yazısına yansır!
78.2%
 78.2%  [161]
Toplam Oy : 206

sabahattin kayış

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 03:52
Grafoloji el yazısı ile karakter analizi [YAŞAM]

GRAFOLOJİ
Grafoloji (Graphology) denince El Yazısından Karakter Analizi yapmak eylemi anlaşılır . Handwriting Analysis ile eşanlamlı olarak kullanılır . Bizde ise uzun yıllar boyunca (ve halen de) hem o anlamda ve hem de el yazısını (ve imzayı) kimin yazdığını araştıran Metot ve bu işle uğraşan saha anlamında kullanılmaktadır .

Bir yazı veya imzanın bir şahsa ait olup olmadığının belirlenebilmesi amacıyla İncelenecek (Tetkik Konusu) Belgedeki el yazıları veya imzalarla , ilgili şahıs veya şahısların çok sayıdaki ve değişik tarihlerde değişik amaçlarla resmettiği yazı veya imza örnekleri "Mukayese", birtakım kriterler esas alınarak karşılaştırılır.

Bir kimsenin yazısını saklaması değiştirmeğe çalışması çok güçtür. Kısa bir metin yazmak halinde yazıyı değiştirmek mümkündür. Fakat uzun bir yazı yazan kimse iradesini ne kadar kullanırsa kullansın asıl yazısını gösterecek şekilleri çizmekten kendini menedemez. Genellikle yazıda yapılacak ufak bir değişiklik ile yazının tanınmaz hale geleceği kanaati yazısını değiştirmek isteyenleri yanıltır ve yazı mütehassısı ancak teferruata inhisar edebilecek olan kasıtlı değişiklikleri kolaylıkla bertaraf ederek yazının hakiki vasfını ve ana hatlannı çıkartabiIir.

El yazılarınızı bekliyorum, neyse yazınız, haydi yazınız

ugursurmeli
8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 04:06
Merhabalar...

Elyazımı pek beğenmem ama yine de yollayayım...

sabahattin kayış

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 04:14

Alıntı:

Ben bu sözü bir yerlerden hatırlıyorum.. Tasavvuf ehlinden; Şeyh Sadi'nin bir sözüdür..

Bu da benim el yazım..

sabahattin kayış

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 04:30

Yazılar hakkında yorum yaptığım için her isim için yeni mesaj kutusu kullanacağım (Önceki mesajına ekleyebilirdi butonunu pek kullanmayınız lütfen,  belirteyim istedim,)
Alıntı:

ARKADAŞLAR BU KONUDA KESİNLİKLE UZMAN DEĞİLİM  
SADECE KENDİ YORUMLARIMDIR..
Yorumlarıma hoşgörü ile bakabilecekseniz yazı gönderiniz,

Sevgili Uğur, benim tahlilim bu yazına göre, hoşgörüne sığınarak...
Başladığın işlerde çok çabuk sıkılıyorsun  fakat işin sonunu getiriyorsun.. Yazılarının hafif sola eğik olması kendine biraz çekingenliğinin göstergesi sanırım. Yazının incelip kalınlaşarak ton farkı oluşturması, hayatındaki belirgin inişler çıkışlar ile ilgili olabilir.. Küçük "a" ları matbaa harfi formunda yapman farklı görünmek için olsa gerek..

Alıntı:
Yazılarının hafif sola eğik olması kendine biraz çekingenliğinin göstergesi sanırım.
yorumuma...

Alıntı:
Abi kesinlikle doğru yorumların... farklı olmayı severim... Çabuk sıkılırım ama maymun iştahlı demesinler diye sıkıldığım kitap da olsa bitiririm... yazılarım aslında sağa eğiktir... burada sola gibi olmuş... yanılttım seni...
diye cevap vermiş özelden

tuncay83
8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 09:42

Bu da benim el yazım. Ama sözü ben söylemedim zamanında Einstein söylemiş. Değerli yorumlarını bekliyorum Sabahattin abi.

Volkan CİHAN
8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 10:20

Bu da benim el yazım ama genelde benden başkası okuyamaz... Bazen ben bile okumakta güçlük çekiyorum...

(+)

sabahattin kayış

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 10:39

Tuncaydemirbilek demiş..
Alıntı:
Bu da benim el yazım. Ama sözü ben söylemedim zamanında Einstein söylemiş.  Değerli yorumlarını bekliyorum Sabahattin abi.

Atılgan, yazılarının hepsi aynı yöne bakması ve aynı kelimeleri yazarken (yaşam, yaşamak, yaşamak) birbirine çok benziyor olması istikrarlı olduğunu, her satırda daha sonra yazılar yukarı yükseliyor bu da daima başarılı olma isteğinden kaynaklanıyor. Sporcu bir kişilik, çok kitap okuduğunu düşünüyorum, .. )))

Vedat Erzurum

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 10:42

Bende yorum istiyorum Sabahattin abi, gerçi yazım pek güzel değildir ama Ziya Paşanın Terkibi Bendinde çok sevdiğim mısraları yazdım..    

sabahattin kayış

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 10:52

Volkan peygamberimizin bir sözünü bizlere göndermiş..
Alıntı:
Erdemin büyüklüğü , seninle ilişkilerini kesene iyilik etmen , senden esirgiyene vermen , sana kötülük edeni bağışlayıp dost eli uzakmaktır.

Volkan, genellikle el yazısını kullanıyorsan bu geçmişle olan bağlarının kuvvetli olduğunu gösterir, edebiyata dolayısı ile şiire karşı özel ilgilisin, otoriteye saygılısın, erdemlisin, disipline edilebiilir bir karakterin var, sıkı dur sakın hemen bunalıma girme bu son ruh halin biraz karışık ama sen bunu yeniyorsun...

Vedat Erzurum demiş ki..
Alıntı:
Bende yorum istiyorum Sabahattin abi, gerçi yazım pek güzel değildir ama Ziya Paşanın Terkibi Bendinde çok sevdiğim mısraları yazdım..

Otoriter bir kişiliksin, yanlışları ertelemeden anında söylüyorsun, bunu direkt suçlayarak degil de ben diliyle (empati yaparak) karşındakine aktarabilirsen olumlu olacaktır. Bir de sayılarla aran iyi galiba iki satır yazıda 3 tane rakam yakaladım, 3-2-7 bu rakamları dikkatli bak sende göreceksin..
"Eşşek yine eşşektir" yazısındaki "ş" lerin hiçbiri birbirine benzemiyor, bu yüzden asla şekilci değilsin, dış görünüm senin için fazla önemli değil, ... Biraz da gelenekçisin..

En son sabahattin kayış tarafından Pzr 14 May 2006, 11:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sabahattin kayış

8 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 11:19

Vedat demiş ki,

Alıntı:
İNAN BANA ŞOK OLDUM      
Gerçekten bende farkettim rakamları  ve şekilci olmamam, kesinlikle doğru. Dış görünüşe önem vermemem konusunda hanımla hergün tartışıyoruz. Ve gerçekten gelenekçiyimdir biraz abi sen bu işi biliyorsun..

Vedat'ın izni ile genele taşıdım, siz de yorumuma yorum getiriniz ki, bu işi ne kadar bildiğim ortaya çıksın değilmi?

Bunlar promosyondu bundan sonraki karakter analizleri ücretli  şaka, şaka yalnız vakit buldukça yazabilirim, acele etmeyiniz ne olur ve herkesi istek sırasına göre zamanım yettiğince cevaplandırmayı düşünüyorum zaten, özelden ayrıca istemenize gerek yok..

UYARI
Önemli olan yazıda bu özelliklerin devamlılığıdır. Yani, birkaç kelimeyle analiz yapmak yanıltıcı olabilir. Ayrıca, bu analizi uzman kişilerin yapması gerekir. Yanlış değerlendirmeler üzücü sonuçlara neden olabilir. Çok az bilgi ile yapılan analiz fazla bir şey ifade etmez. Değerlendirmelerim sizleri bunalıma düşürmesin, konunun uzmanı değilim

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET