Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1701
Cemoli D18
6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 13:37

Alıntı:

Not : Ak Parti'de Mart ayında operasyon görünüyor. Ha kimin eliyle olur onu bilemem..

Nasıl bir operasyon?

TRemre
6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 14:15

KaanYE’nin haklı olup olmadığını gelecek gösterir. 10 yıl önce Hatay’ın doğusundan Irak sınırına kadar ABD, PKK ile devlet kuracak dendiğinde kim inanırdı? Kimse inanmazdı.

KaanYE
6 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 09:24

Alıntı:
Cemoli D18
19 saat önce - 13:37 (dün)

Alıntı:

Not : Ak Parti'de Mart ayında operasyon görünüyor. Ha kimin eliyle olur onu bilemem..

Nasıl bir operasyon?

'Dere geçerken at değiştirilmez' diyordu Erdoğan ve evet haklıydı.. 15 Temmuz'dan sonra eğer Parti içindeki her kademeden fetö bağlantılı kişileri bir çırpıda eleseydi özellikle Milletvekili pozisyonunda olanlar yahut Milletvekili yakını olanlar yüzünden Hükümet bile düşebilirdi. Çok akıllıca bir karar verip Milletvekilinden hariç Parti Teşkilatlarını zamana yayıp tasfiye etme yolunu seçti.

Belediye Başkanlarından sonra Milletvekillerinin de bir kısmı gelecek seçimlerde aday gösterilmeyeceklerini biliyor.

Evvelce bahsettiğim Muhalefeti Millî bir çatıda toplama girişimi olmadığı için bu kez Chp-Hdp-İyi Parti ve bonus Saadet arasındaki fikir teatileri,gidip gelmeler ve en önemlisi İttifak arayışları Ak Parti içerisindeki yukarıda andığım Milletvekillerini oralara çekebilir. 5.Parti diye çok önceden bahsettiğim oluşum İyi Parti değildi, Ak Parti içerisinden kopup önce bağımsız sonra grup kurabilecek Mv.'ydi. O seçenek halen mevcut.

Operasyon ne şekilde olur dersem.. Bana göre iki şekilde olur. Aslında 3 şekilde de olabilir ancak derin devlet aklımız olmadığı veyahut halâ emekleme döneminde olduğu için zor.. Bu iki şık çok basit : Ya Erdoğan Milletvekilleri karşı cenaha geçmeden evvel tasfiye yapacak ki bu da mazallah Hükümeti düşürecek bir Mv.kaybına sebep olabilir yahutta o Mv.kendileri Ak Parti'den istifa edip yine Mv.olarak karşı cenaha geçecekler. Tabi geçtikten sonra her türlü Doğru veya Yanlış Parti içi sırları ortalığa dökecekler.. Yine de kamuoyu önünde oyunbozan,istikrarı sallayan,fetöcü,menfaatçi vb. olmaktan kurtulamayacaklar o ayrı mesele.. Yalnız suyu bulandıracakları kesin..

Bazıları benim buradan Parti Faşizmi,Tek adam kültü,Irkçılık vb.gibi şeyler yaptığımı söyleyebilirler..

Bende onlara şunu söylerim : Erdoğan Milli Görüş geleneğinden geliyor ben MHP. Ortak birleşme noktamız Bahçeli'nin bahsettiği Vatanın bekası. Diğer konularda tam tersi düşündüğüm bir çok durum var ancak KERHEN yine de destekliyorum. Sebebini söyledim..

Bahçeli şu son zamanlarda Gemiyi kayalıklara çarptırmamak için can havliyle mücadele ediyor. Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz o ayrı mesele..Ben silmiştim en son koalisyonda. Şu anda da beğenmediğim yönleri var ama karşı da çok sinsi olanlar var,o yüzden koruma altına aldım.(Milliyetçi geçinen İYİ'ciler.)Bahçeli, Ecevit'e yedek teker olduğu için kendisinden çok soğudum ve Ak Parti kurulduğundan beri Erdoğan'ı destekliyorum. Hem Genel Seçimlerde hem Belediye seçimlerinde Hem Referandumlarda firesiz Erdoğan'ın yanında oldum hem oyumla,hem insanları ikna etmekte,hem ortamlarda savunmakla..Çok arkadaşlarımdan,akrabalarımdan küfür yedim,taciz edildim,aşağılandım ama sesimi çıkartmadan yoluma devam ettim.. Kimseyle dalaşmaya,didişmeye gerek yok. 1980'ler ve öncesinde aslında BİZ Müslümanlar Milliyetçi Cephede konsolide olduk. Zira yalnız İslâm dendiği zaman çok ağır baskı ve yanlış yönlendirmeler oluyordu. Şimdi Gemi Kaptanı TÜM HATALARINA RAĞMEN Erdoğan ve bizler Kürekçileriyiz. Nasıl Medine dilencileri bile Şerefli ise biz o gemide Kürekçi olmaktan iftihar ederiz. Bir manâda AkKurt sayılırız şu anda..

Çok şükür Erdoğan tokat vura vura karşıdaki Mukaddesat aleyhtarı kitleyi Mukaddesata saygılı ve hatta işbirliği bile yapabilecek bir noktaya getirdi(onların çoğu münafık o ayrı mesele.).

Ben bulmaya kalksam Erdoğan'ın da Ak Parti'ninde bir sürü hatasını vs. bulurum ancak karşı cenaha karşı bir olmak lâzım geldiğinden içeride eleştiri dışarıda birlik formuna geçiyorum. Kardeş olmak bunu gerektirir. Hiçbir zaman Halk Partisi zihniyeti ile kardeş olmadım(inanç noktasında.) Ha ama onlarında yaptığı eksikte olsa bir takım güzel atılımlar var(Cumhuriyetin ilk dönemi Sanayileşme hamleleri,KEŞKE DİNÎ tarafını ihmal etmeselerdi diyeceğim Köy Enstitüleri Projeleri..). Yalnız dedim ya Hak Tealâ onların bu şekilde Maneviyatsız ilerlemelerine izin vermedi zira ilerlese idiler BİZİM kökümüzü kazılayacaklardı(BU AYRIM KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEK. BİZLER VE ONLAR.)

Peki ne oldu ? Ne kadar kızsakta,sövsekte ABD bunların başına belâ oldu. Çok Partili hayata geçmeye zorladı ve akabinde Komunizmi Türkiye'de baskı altına aldırdı.

Neyse.. Devletimizin çok hızlı bir şekilde iç sıkıntlarını çözüp dışarıya bakması gerekiyor. Ha bakılıyor bakılmıyor değil ama yetersiz.. Bu hız bana göre 20km.. Bu arabayı önce 160-200km. yaptırmak sonra 90'da sabit tutmak ŞART.. Hani diyoruz ya mazlumların elinden tutmamız lâzım,güçlenmemiz lâzım diye...Gerçekten de öyle.. Dünya çok zalim çok acımasız.. Bizim Dünya'ya merhamet sunmamız en azından bunu davranışlarımızla göstermemiz lâzım. Banane diyemeyiz. Biz Vicdanlı,Merhametli Türk'leriz. Irkımı seviyorum ama Faşist değilim. Erdoğan'ı da %100 yaptıklarına katılmasam da karşı tarafa ASLA tokatlatmam ki Belediye Seçimlerinde bile Adayı sevmememe ve yaptıkları hizmetleri beğenmememe rağmen Ak Parti'ye oy verdim. Niye ? Karşı taraf sevinmesin,Tayyip üzülmesin diye.. Ne olursa olsun benim mahallemin çocuğu.. Benimde bir sürü yakın-uzak akrabam,arkadaşlarım,ahbaplarım var fetöden yatan,ihraç edilen,aynı sofrada yemek yediğim,beraber büyüdüklerim.. Canınız Cehenneme.. Ben Devletimin yanındayım.. Hiç kusura bakmayın. Adam çıktı uyardı. Ondan sonra dikine dikine gittiyseniz ben size acıyamam.

Neyse konuyu çok dağıttım. Bize Millî Muhalefet şart. Devlet Büyükleri,Vatanını seven İstihbaratçılar bu satırları okuyorsa yapılacak bir iki başarılı taktikle gayet güzel bir Millî Muhalefet kurulup bilimum gayrı millî unsurlar bunun altında kenetlendirilebilir. Ha eğer isterseniz beni IP numaramdan bulabilirsiniz. Gerçi ilgili kurumlara defalarca yazdım fakat tutarlı bir bakış açısı ve hareketlenme göremedim. Siz bilirsiniz. Biz bir yere kadar İstikrarı koruyabiliriz ama bir yerden sonra elbette karşı cenah baş olursa o zaman elinizde kontaklarınızın olduğu sizden olan Millî Muhalefet yöneticileri olsun.

NOT : İşte bu Millî Muhalefet sayesinde Ayılarla cambaz gibi oynayabiliriz.. Moskof Ayısıyla Erdoğan oynuyor. Bize Amerikan Piçiyle de oynayacak bir Muhalefet lâzım. Ne gerek var birebir karşı karşıya gelmeye ? Adamlar güçlü.. İngiliz Siyaseti yapacaksın. Kazan-Kazan oynayacaksın. Amerikalılar Büyük Kürdistan dedikleri yeri kurmak istiyor,bununla kafayı bozmuşlar. Dinî saikler yahut Enerji Geçiş Güzergâhlarını kontrol vb. sebepleriyle..Kardeşim..içerideki sıkıntıları çöz,şimdi sana karşı silahlandırdıklarını bilimum gizli açık düşmanlarına karşı kullan. Adamla karşı karşıya gelmek yerine o ayıya çelme çak,düşsün. Düşsün ki senden el istesin. bakarsın bir zaman sonra el veren Şeyh'i olursun..huuu erenler..(ben balataları yakmadan kaybolayım,ısındılar.)..yunanistan savaşı sonrası natodan çıkartılırda ruslarda bize dalarsa,amerikan piçleri bize seve seve yardıma gelecekler..işte asıl sıkıntı orada başlıyor..girdikleri yerden çıkmıyor öküzler..bu olmadan rusyayla başabaş kıvamda çatışabilecek hale gelmemiz lâzım.

KaanYE
6 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 10:30

VE DÜĞMEYE BASTILAR...

28 Şubatın Karanlık Elleri DEVREDE...
28Şubatta Erbakan hükümetini devirmek isteyen karanlık odaklar ZİKİR TİYATROSU için Ankara otogarını seçmişti, Bugün ise yeni Müslüm gündüzcüleri, Ali Kalkancıları ESENBOĞA HAVALİMANINDA piyasaya sürdüler.

Anıtkabir'e Park'tan işi bu raddeye getirdiler..

Çok dikkatli olmamız lâzım. Yeni 31 Mart?

alim80
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 16:44

Alıntı:
KaanYE

VE DÜĞMEYE BASTILAR...

28 Şubatın Karanlık Elleri DEVREDE...
28Şubatta Erbakan hükümetini devirmek isteyen karanlık odaklar ZİKİR TİYATROSU için Ankara otogarını seçmişti, Bugün ise yeni Müslüm gündüzcüleri, Ali Kalkancıları ESENBOĞA HAVALİMANINDA piyasaya sürdüler.

Anıtkabir'e Park'tan işi bu raddeye getirdiler..

Çok dikkatli olmamız lâzım. Yeni 31 Mart?

Bence tam tersi

Malumunuz 17 Aralık’tan sonra Erdoğan ve ulusalcılar fetöye karşı ittifak yaptılar. Fetö bertaraf edilene kadar iki tarafta birbirlerine karşı baltaları gömdüler

Fetönün belide kemiğide kırıldı. Şimdi baltalar tekrar çıkyor.

Yıl olmuş 2018. 28 şubat vari provokasyon larla ulusalcıların hükümete saldırabileceğini düşünmek saflık olur

Hükümet cenahı 28 şubata göre bin kat daha güçlü durumda. Halk daha güçlü ve ayrıca milliyetçi kesimde yanında
Bence tam tersi Akp cenahı bunları gösterip bakın Ergenekon, 28 şubat tekrar hortluyor diyerek bunların tepesine binecek

KaanYE
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 19:01

Alıntı:
alim80
1 saat önce - 16:44 (bugün)
Bence tam tersi
Malumunuz 17 Aralık’tan sonra Erdoğan ve ulusalcılar fetöye karşı ittifak yaptılar. Fetö bertaraf edilene kadar iki tarafta birbirlerine karşı baltaları gömdüler
Fetönün belide kemiğide kırıldı. Şimdi baltalar tekrar çıkyor.
Yıl olmuş 2018. 28 şubat vari provokasyon larla ulusalcıların hükümete saldırabileceğini düşünmek saflık olur
Hükümet cenahı 28 şubata göre bin kat daha güçlü durumda. Halk daha güçlü ve ayrıca milliyetçi kesimde yanında
Bence tam tersi Akp cenahı bunları gösterip bakın Ergenekon, 28 şubat tekrar hortluyor diyerek bunların tepesine binecek

Ordu'da 5 kesim vardı gördüğümüze göre :

1-) Natocular,
2-) Ulusalcılar,
3-) Turancılar,
4-) Fetöcüler,
5-) İşine bakan kesim.

Şimdi 4 kesim kaldı. Şu an Ulusalcılar fetönün safdışı edilmesi ve Rusya ile Hükûmetin ilişkilerinden dolayı altın çağlarını yaşıyorlar.

28 Şubat muhabbetini yapan kesim Nato'cu kesim olmalı ki Rusya ile olan ilişkilerimizden rahatsızlar. NATO'cu kesim derken ABD'yi özelde zikredebiliriz..

NATO'cu kesim ve dışarıdaki bağlaşıkları ne olurda Ulusalcılar ve Erdoğan'ın arasını bozup Türkiye'yi Rus yakınlaşmasından çıkartabiliriz hesabındalar.(bana göre.).

Bunun en kısa yolu Toplumun Fay hatlarını bu kez temelden sarsacak olan Golden Shot olayı.. Hem böylelikle iki tarafta birbirine düşman kesilecek..Nato'dan gelecek ilk hamleden sonra(Golden Shot) Erdoğan'a fetö kumpaslarından dolayı kinini bileyen Ulusalcı Tayfa ülkede terör estirecek. Binlerce kişiyi öldürecekler.. İlk etaptan sonra Bizim cenah olayın şokunu atıp bunlarla mücadeleye girecek ancak Natocular için Millet birbirini ne kadar kırarsa o kadar iyi..İkinci etapta tahminimce eski tüfek Ülkücü tayfa devreye girecek(Vurdulu,kırdılı,silahlı..). Bu tayfa ile(benim eski tayfa ) Erdoğan taraftarları(benim gibi AkKurtlarda dahil ) toparlanıp Allah'ın izniyle bayağı kanlı geçecek bir 3-4 ay sonra bunları bastıracağız İNŞALLAH.

DİKKAT :

Bu ortalıkta çıkan fetva veren,ahkâm kesen,zikir çeken, gerek sosyal medyada,gerek sabah programlarında,gerek asker uğurlama törenleri altında bu işleri yapanların(din eğitimi alan hocalardan,spikerlere vb..) çok azının samimiyetine inanıyorum. Diğerlerinin TAMAMI -bence- Derin Nato elemanıdır. Çok güvendiğimiz,kıymet verdiğimiz kişi ya da kuruluşlara bile güvenmiyorum,GÜVENEMİYORUM. Bu bir Kurt önsezisi olsa gerek

Eğer bu katliama girişecek Ulusalcı Tayfayı bastıramazsak maalesef bizim ülke 5-6 parçaya bölünür..

Tam da bu olaylar sırasında ama tam alevlenmeden Milliyetçi-Muhafazakâr bir Yönetim(Erdoğan'ın da içinde olduğu) işleri ele alırsa ve bir Yunan Savaşı çıkarsa rahmet olur.. Kulağa garip geliyor ama ben öyle görüyorum..

Kafam mı karışık ? Yooo . Tam aksine 28 Şubat'ı bizzat yaşadık. Ayrıca Derin Nato'nun bu ülkede ne kadar güçlü olduğunu da hepimiz biliyoruz..

Ya kendi kendimize dönüşümü kısa zamanda gerçekleştiririz ya da dışarıdan müdahale ile çok kanlı bir dönüşüm yaşarız.. Dönüşüm yaşarken tek parça kalamama ihtimali de olduğu için Allah'a çokca dua etmemiz lâzım..

NATO Fetö ile bizi işgal ettiremedi ve yenildi. Muhakkak sonraki adımı deneyeceklerdir..

Allah yardımcımız olsun..

*İlker Başbuğ 1 Numaraya oynayabilir,1 Numara yapılabilir. Derin Ulusalcıların Sesi O*

Yakup

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:10

AB ve ABD, gümrük vergilerinde karşı karşıya geldi

Brüksel`in önemli düşünce kuruluşlarından Bruegel`in Kıdemli Uzmanı Andre Sapir, ABD`nin ithal çelik ve alüminyuma yönelik uygulamayı planladığı ilave gümrük vergilerine ilişkin, "ABD, kabul edilemez tedbirler alıyor. ABD tarafından kullanılan dil de kabul edilemez ve burada keşfedilmemiş bölgelerdeyiz." dedi.

Alıntı:

Bruegel'in Kıdemli Uzmanı Andre Sapir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD'nin çelik ve alüminyuma yönelik gümrük vergileri uygulamasına henüz Başkan Donald Trump'ın onay vermediğini hatırlatarak, sürecin ABD sanayisinin hayatta kalabilmesi için ulusal güvenlik bahanesi gösterilerek başlatıldığını bildirdi.

Gümrük vergilerinin Avrupa Birliği (AB), Çin, Kanada, Meksika, Güney Kore ve Türkiye gibi bütün önemli ticaret ortaklarını kapsamasının öngörüldüğünü, bu ülkelerin tamamının durumdan "kaygı" duyduğunu ve çeşitli tedbirler uygulamaya koyacaklarını ifade etti.

AB'nin ABD'nin alacağı korumacı tedbir karşısında kendi önlemleriyle misilleme yapacağını ifade eden Sapir, AB tarafından ABD'den ithal edilen çeşitli ürünlere yönelik ilave gümrük vergileri uygulanması yönünde bir çalışma başlatıldığını bildirdi.

TİCARET SAVAŞI UYARISI

Andre Sapir, ABD Başkanı Trump'ın AB tarafından çeşitli ürünlere yeni vergiler uygulanması halinde misilleme olarak Avrupa'dan araba ithalatına vergi uygulayacağını bildirdiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Bu durum yaşanırsa gerçek bir ticaret savaşındayız demektir. Burada ABD çeliğe tedbir uygular, AB çok sayıda ürünle karşılık verir. Trump, arabalara yönelik yeni tedbirler alır, AB diğer ürünlere... Bu tırmanış devam eder. Sürece diğer ülkeler de katılır. Bu durum çok ciddi olur. Böyle bir durumla hiç karşılaşmadık. AB, Dünya Ticaret Örgütü'nden (DTÖ) yetki almadan şimdiye kadar hiç tek taraflı olarak çeşitli tedbirlerle misilleme gerçekleştirmedi."

Sapir, bu sınırın aşılmak üzere olduğuna dikkati çekerek, "ABD, kabul edilemez tedbirler alıyor. ABD tarafından kullanılan dil de kabul edilemez ve burada keşfedilmemiş bölgelerdeyiz. DTÖ'nün kurulduğu günden itibaren böyle bir durum yaşanmadı." diye konuştu.

AB ve ABD'nin küresel ekonomik sisteme yön veren büyük oyuncular olduğunu vurgulayan Sapir, "AB ve ABD söz konusu olduğu zaman sistem tehdit altında demektir ve bir bilinmeze doğru gidiliyor. Buradaki bütün tercihler kötü... ABD eylemine karşılık göstermemek doğru değil ama karşılık vererek durumu daha da provoke etmek bence eşit derecede çok tehlikeli. Bence bu ateşle oynamak gibi bir durum..." ifadelerini kullandı.

AB'NİN TEDBİRLERİ

Bruegel Kıdemli Uzmanı Sapir, AB tarafından ABD çelik, sanayi ve tarım ürünlerine yönelik alınacak misillemeye ilişkin, "AB’nin hazırladığı listeye bakınca bence bu liste ABD'deki bazı Cumhuriyetçi siyasi seçim bölgeleri hedef alıyor. Burada amaç, seçim bölgelerine baskı yaparak Trump'ın vergi koyma tehdidini uygulamasına engel olmak." ifadelerini kullandı.

ABD'deki Cumhuriyetçi Parti içerisinde de bölünmeler olduğunu dile getiren Sapir, bir tarafın tedbirlerle çelik sektörünü korumayı ekonomik olmasa da siyaseten meşru gördüğünü, diğerlerinin ise durumun ABD'nin ihracatını zarara uğratacağını düşündüğünü kaydetti.

Sapir, AB'nin, bu listeyi ve hızlı tedbirler alacağını açıklamasındaki amacının, ABD'ye "biz de sana zarar verebiliriz" sinyali vererek bu vergileri engellemek olduğunu söyledi.

AB'NİN TEHDİDİ

Andre Sapir, AB'nin ABD'ye tehditlerini henüz uygulamaya geçirmeyeceğini, amacın Trump'a geri adım attırmak olduğunu, Trump'ın geri adım atmaması ve baskının işe yaramaması halinde AB'nin karmaşık bir durumla yüzleşeceğini belirtti.

Sapir, "AB için şimdiye kadar tehdit etmek, tehdidi uygulamaktan daha kolaydı. AB, tehdidini uygulayacak mı? Bence bu AB için zor bir durum olur. Sorun misillemeyi DTÖ'ye tam olarak uyarak veya uymadan hızla yapmakla ilgili..." dedi.

AB'nin DTÖ'ye gitmesi ancak Trump'ın bunu umursamaması durumunda DTÖ'ye gitmenin anlamı kalmayacağını belirten Sapir, "AB, Trump'ın açıklamalarını dinliyor, ciddiye alıyor ve 'bu defa geçen seferki gibi davranamayız' diyor. AB, 'tedbiri şimdi alalım. DTÖ'nün kararını beklemenin bir anlamı yok çünkü Trump bunu dinlemeyecek' diye düşünülüyor." şeklinde konuştu.

Mart 2002'de, dönemin ABD Başkanı George Bush'un benzer şekilde çelik sektörüne gümrük vergileri uyguladığını hatırlatan Sapir, AB ve diğer ülkelerin DTÖ'ye şikayette bulunduğunu, yasal sürecin sonunda ABD'nin Kasım 2003'de geri adım attığını söyledi.

ABD'nin önceki dönemde vergileri kaldırmasıyla birlikte AB'nin misillemeyi uygulamadığını anımsatan Sapir, "Bu dönemde gümrük vergileri Bush'un amacını yerine getirdi. Bu uygulamanın siyasi bir hedefi vardı. O da ara seçimleri kazanmak ve bu sağlandı. Trump, vergilerle Bush gibi ara seçimleri hedefliyor olabilir." dedi.

ABD VE AB ARASINDA TİCARİ RESTLEŞME

ABD yönetimi, geçen günlerde, ticaretteki korumacı politikaları çerçevesinde ithal çelik ve alüminyuma sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 10 ek gümrük vergisi uygulanacağını duyurmuştu. ABD'nin ithal çelik ve alüminyuma ek gümrük vergileri getirileceğini duyurması üzerine AB, ABD’nin bölgeye yaptığı ihracata karşı önlemler alınacağını açıklamıştı.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB ile ABD arasındaki ticari ilişkilerde denge sağlamak için birkaç gün içerisinde "misilleme" yapılacağını belirterek, "Ulusal güvenlik gerekçesi olmadan atılan bu adımla ABD kendi sanayisini korumaya yönelik bariz bir müdahalede bulunuyor. Bu adımı esefle karşılıyoruz. Korumacılık, çelik sektöründeki ortak sorunun yanıtı olamaz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk da ABD ve dünya arasında bir ihtilaf riski bulunduğunu, ticaret konusunu mart ayında Brüksel'de yapılacak AB Liderler Zirvesi'nde gündeme getireceğini belirtmişti.

Tusk, Atlantik'in iki tarafında bulunan siyasilerin sorumlu davranmaları gerektiğine işaret ederek, ticaret savaşlarını "kaybetmesi kolay" ve "kötü" olarak nitelendirmişti.

AB'nin ABD'ye yanıt olarak yüzde 25 gümrük vergisi uygulamayı planladığı listede, fıstık ezmesi, kot pantolon, motosiklet, nevresim, ruj, çelik gaz tankı, haddelenmiş çelik, boru, tüp, ızgara, lavabo, vantilatör, merdiven, yat, barbunya, pirinç, viski, yaban mersini, portakal suyu, tütün ve puro gibi çeşitli ürünler bulunuyor.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Artik sicak savas yok.. Artik birbirlerini ticari acidan vurmaya calisiyorlar..

mehmeterden198

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 20:13

Alıntı:
AB ve ABD, gümrük vergilerinde karşı karşıya geldi

Alıntı:

Artik sicak savas yok.. Artik birbirlerini ticari acidan vurmaya calisiyorlar..

ABD Çin ile gerildi, Rusya ile yüz yıldır gergin şimdi AB diyor...
Bu ülkenin müttefiki sadece Kanada ve Meksika kalacak. Yakında onlarla da hırlaşmaya başlar.
Dünya'nın lideri rolünden çıkıp Dünya'nın külhanbeyi rolüne girmek istiyorlar ama kimsenin eyvallah etmeye niyeti yok.
ABD'nin sonu gelir mi? süper güç vasfını kaybeder mi? Ordusunun gücüne ekonomisinin gücüne, doların gücüne, hollywood aracılığıyla yaydığı imajın gücüne güveniyorlar ama karşılarına tüm gezegeni alıyorlar.

Değil on yirmi yıl sonrasını bir iki sene sonrasını bile öngörmenin çok zor olduğu bir dönemdeyiz.

Dünya düzeni değişecek. Bu kaçınılmaz bir gerçek. Ümit ederim ki bu değişim savaşsız kansız, adilane olsun,

alim80
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 21:55

Alıntı:
Ya kendi kendimize dönüşümü kısa zamanda gerçekleştiririz ya da dışarıdan müdahale ile çok kanlı bir dönüşüm yaşarız.. Dönüşüm yaşarken tek parça kalamama ihtimali de olduğu için Allah'a çokca dua etmemiz lâzım..

Vay arkadaş biz sana cevap vere vere dilimiz de tüy bitti senin felaket tellallığın konusunda zerre azalma olmadı

Ne kanlı dönüşümü, ne müdahalesi, ne ilker başbuğu. Yahu kaç senedir burada her 3 günde bir felaket olacak diye yazıyorsun Ve hala buna devam ediyorsun.

Burası muz cumhuriyeti bizde gulu gulu dansı yapan halkımıyız. Cidden yeter yav. yok işgal edecekler, yok golden bilmem ne , yok iç savaş yok pyd güneyden girecek bize.

pyd ye giren girdi.

Aldığın haplarımı yükseltirsin yada bırakırmısın bilmem de dön bir kaç yıldır yazdıklarına bak bir de bugün Türkiyenin durumuna.

Türkiye tarihinin en güçlü döneminde. Başka bir şey söylemeye de gerek yok bence bu konuda.

Yakup

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:45

Son Dakika: Trump, tüm dünyanın merakla beklediği açıklamayı yaptı

ABD Başkanı Donald Trump, ithal çelik ve alüminyuma yönelik gümrük vergileri hakkında, Kanada ve Meksika dışındaki ülkelere yüzde 25 çeliğe, yüzde 10 da alüminyuma olmak üzere gümrük vergisi uygulaması yapılacağını açıkladı. Trump açıklamasında, "Bugün aldığımız kararlar (çelik ve alüminyuma gümrük vergisi) bir seçenek değil, ulusumuzun güvenliği için bir zorunluluktu" ifadelerine yer verdi.

Alıntı:
. ABD Başkanı Donald Trump, ithal çelik ve alüminyuma yönelik gümrük vergileri hakkında, Kanada ve Meksika dışındaki ülkelere yüzde 25 çeliğe, yüzde 10 da alüminyuma olmak üzere gümrük vergisi uygulaması yapılacağını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, alüminyum ve çelik için Kanada ve Meksika dışındaki tüm ülkelere, 15 gün içinde gümrük vergisi uygulamasının başlayacağını bildirdi. Ancak, Trump, diğer ülkeleri alüminyum ve çelik gümrük vergilerinden muaf tutulmak için pazarlığa davet etti.

Beyaz Saray ABD'nin, çelik için yüzde 25, alüminyum içinse yüzde 10 vergi artışı uygulanacağını açıkladı.

Trump, ABD'nin yeni gümrük vergisi tarifelerinin her bil ülke göreye yeniden yapılandırılması ve kaldırılması konusunda açık olduğunu belirtti.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Ve global ticari savasi baslasin...

Simdi AB'den ve Cin'den hamle gelecektir...

Bu sektörlere bagli olan hisseler ellerinizden cikariniz...

sayfa 1701
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET