Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1700
KaanYE
7 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 11:40

Önümüzdeki süreçte çok daha hızlı yeniden yapılanabilmemiz için sağlam bir ekibe ihtiyacımız olacak ve tabii ki de bunu en kısa sürede yapmak için Savaş Halinde olmamızda..

Bunun dışında evvelden bahsettiğim muhalefeti bir çatı altında toplayacak bir Üst Devlet Aklı göremiyorum. Oysa ki bahsettiğim dönüşümü gerçekleştirebilecek ve ayrılıkçı Kürtçü hareketle militan Alevî hareketi(mutedilleri tenzih ederim) bir arada toparlayacak ve fakat üst ekibi tamamen Millî bir yapılanma ile çok daha sağlıklı bir şekilde yapılanmamızı tamamlayabilirdik..

Gelinen noktada bizim Afrin müdahalemizi ve yükselişimizi kesmek ve dikkatimizi dağıtıp oyalamak için birkaç adım atabileceklerini zaten yazmıştım..

Yunanistan'ı aniden saldırdıp stratejik tesislerimizi vurmak ki Askerî hedeflerden çok öncelikle oralara saldırı yapacaklarını düşünüyorum..(rafineriler meselâ..).

Bunun yanında Golden Shot diye bahsettiğim olayı da yürürlüğe koyabilirler ki o hamleden sonra ortalık allak bullak olur.

Bütün yollar bizim için zora çıkıyor ama kolay diye birşey yok. Şerden Hayr doğacak inşallah.

Büyükler aralarında anlaşmazlığa düştüler. Ya değilse bizi çoktan yemişlerdi.

Bu arada ne Çin ne Rusya ne de AB'nin geleceğini göremiyorum.. Hindistan aradan sıyrılır diyordum ama onu da Çin'e yem edecekler gibi. Aradan sıyrılırız inşallah.

hasan-hüseyin
7 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 13:58

Alıntı:
Yunanistan'ın en önemli dergilerinden biri olan Ptisi Diastima'da yayınlanan "Teknolojinin savaşı nasıl kazanılır" başlıklı yazıda, Türkiye analizi dikkat çekti.

TÜRK TEKNOLOJİSİ YOK ETTİ

Yazıda, Afrin'de yerli üretim SİHA'larla vurulan teröristlerden bahsedilirken, teröristlerin atış yaptıktan sonra zekice yer değiştirdiklerini ama onları yukarıdan izleyen "Türk teknolojisinin farkında olmadıkları için sonlarının geldiklerini bilmeden ortadan yok olduklarına" vurgu yapılarak teknolojinin ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

"TÜRKLERLE SÜPER DNA İLE BAŞA ÇIKAMAYIZ"

Son zamanlarda Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerginlik nedeniyle de yapılan analizde “Gerçekleşmesi imkansız ulusal hayaller görmeyi bir kenara bırakalım. Türklerle süper DNA ile başa çıkamayız, bize modern silahlar lazım" sözleriyle Türkiye'nin askeri olarak kendini geliştirdiğini ama Yunanistan'ın her geçen gün geriye gittiği hatırlatıldı.

İçimizdeki Türkler Yunanlılar bizi mahveder diye eziklik yapa dursun.Yunan gazeticinin gözüyle Türkiye ile Yunanistan savaş yaparsa kendi silahını üreten Türkiye ile Yunanistan baş edemeyeceğini vurgulamış.

KaanYE
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 08:50

Alıntı:
zaferp

KaanYe gibi bazı kişiler ege diyordu ege hakkında haklı çıkmaya başlıyor sanırım. egede sular ısınmaya başladı. neler olacak acaba? en az 10 sene savaşlardan uzak durmak zorundayız ne hava savunma sistemi nede güçlü bir hava kuvvetleri var. yoksa bizi uzun yıllar sürecek bir savaş dönemi bekliyor olacak...

Alıntı:
mafakyanc

Ağzınızdan yel alsın!

Ege'de özellikle Yunan'la çıkabilecek bir çatışmada Batı sahillerimiz ciddi şekilde yıkıma uğrar. Ekonomi olarak altından kalkmak çok da zor olur; o iş Afrin'e şuna buna benzemez. Örneğin Yunan'ın elinde en az 90 adet SCALP (Storm Shadow) tipi hava-yer cruise (seyir) füzesi var. Bunlar 300 deniz miline (550km) kadar menzilli; bizdeki İsrail üretimi Popeye'lardan daha etkin ve modern. Biz Popeye'ları kullanabiliyoruz da palikaryanın pilotları o SCALP'ları neden kullanamasın?

Savaşlar artık bilek ve iman gücüyle yapılmıyor, biliyorsunuz!...

Sayın Arkadaşlarımızın bence haklı endişeleri var ve bundan dolayı tenkit edilmelerini kınıyorum. Peki neden ?

Bir hasmınız olduğunu düşünün. Sizden kuvvetli olsun. Ona öyle bir darbe vurmalısınız ki ayağa kalkma ihtimali olmasın. Yahut çok ağır yara verin ve o yaralılık haliyle diğer arkadaşlarınızla beraber tepesine çöküp boğazlamaya çalışın.

Çok müsrifsiniz. Arkanızdakiler bazı bağlardan dolayı size sahip çıkıp arkanızı topluyor olsun. Günün birinde sizden yapmanızı istedikleri şeyi seve seve yapmak zorunda kalırsınız.

Yunanistan aynen bu şekilde bir devlet bunu herkes biliyor. Türkiye'ye elbette gücü yetmez,yetmeyecek ancak çok ani bir saldırıda elinden geldiği kadar büyük çapta zarar vermeye çalışacaktır.

Hasmını yere sermek isteyen adam ya hayalarına vurur yahutta göğsünün ortasına ki her iki durumda da nefesi kesilir,kıpırdayamaz.

İzmir Aliağa Petrol Rafinerisi hedef,

Boğaz Köprüleri kara yoluyla Trakya'ya ikmal yapılmaması için hedef,

Kocaeli Tüpraş hedef.

Bakın Askerî hedefleri yazmadım,onlar zaten kafadan hedef. Hava Savunma Sistemimizin yetersiz olmasını çok ama çok acı biçimde ödeyeceğiz. Adamlar bilmiyor mu hızlıca o sistemleri elde edeceğimizi ? Biz elde etmeden verebilecekleri zararın en kallavisini vermeye çalışacaklar.. Bence dediğim gibi Askerî hedeflerden önce Stratejik Sanayi kolları ve Köprüler hedef. Ve bunların vurulması bir saate bile kalmaz. Hedeflere kilitlendikten sonra 15dk.da vururlar..

Biz hep yumurta kıçımıza dayanınca uyanan bir millet olduğumuz için maalesef bazı şeylerin bedelini çok ağır ödeyeceğiz.

Ha bu arada vurabildikleri kadar üslerimizdeki Savaş Uçaklarımızı da vururlar o da ayrı bir konu. Yani daha havalanamadan vururlar. Felaket Senaryosu yazmıyorum. Adamlar hayalarımıza ve göğüs kafesimize dalacaklar. İnşallah çelik yelek ve kilot vardır envanterimizde.

Alıntı:
İçimizdeki Türkler Yunanlılar bizi mahveder diye eziklik yapa dursun

Eziklik yapan yok, gerçekleri gören ve tedbirli olunması içn endişelenen birileri var. Ancak ahmaklar herşeyden emin olur akıllılar tedbirli ve şüpheli.

not : savaşın çok yakında çıkacağına inanıyorum.

not 2 : Ermenistan'da fırsat bu fırsat diyebilir DİKKAT !

Olgun AKBAL
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 20:33

Alıntı:
KaanYE
Cmt 17 Şub 2018 08:50

Ha bu arada vurabildikleri kadar üslerimizdeki Savaş Uçaklarımızı da vururlar o da ayrı bir konu. Yani daha havalanamadan vururlar. Felaket Senaryosu yazmıyorum. Adamlar hayalarımıza ve göğüs kafesimize dalacaklar. İnşallah çelik yelek ve kilot vardır envanterimizde.

Bu noktada size katılıyorum, hatırlarsanız ABD deniz donanmasının geçen seneki Tomahawk füzeleri ile yaptığı saldırı sonrasında Suriye Rejimi, hava gücünün neredeyse %20 kadarını bir anda kaybetmişti, bu tip bir saldırı bence en sinsi ve tehlikesi. Bu tarz hain saldırılar İnşallah ülkemizden uzak olsun diyelim.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abd-suriye-hava- ...k-40423491
Alıntı:
KaanYE
Cmt 17 Şub 2018 08:50
not : savaşın çok yakında çıkacağına inanıyorum.

Gidişat zaten pek hayra alamet değil, Ege'deki dostluk rüzgarları bitiyor artık, Yunanistan Megalo Ideasını hala unutamamış olsa gerek sürekli sataşıyor;
Alıntı:
Cnnturk.com
17.02.2018 Cumartesi 11:19
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, Kardak’ta Türkiye’yle yaşanan kriz için “Türkiye bu hareketleriyle kırmızı çizgileri aşmıştır. Türkiye iyi bilmelidir ki, Yunanistan ne Suriye’dir ne de Irak’tır” dedi.
Kaynak: https://www.cnnturk.com/dunya/yunan-bakandan-turk ...de-iraktir

KaanYE
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 23:05

Önceki yazdıklarımın paralelinde yine yazıyorum :

Seversiniz ya da Sevmezsiniz ancak Kılıçdaroğlu sanırım bazılarından sağlam haberler almış olmalı ki 'Afrin'e girmeyin' diyor..

Arkadaşlar,

Afrin'e şu haliyle girmek yerine Sivilleri Tahliye edecek bir Koridor oluşturulsun ve daha sonra Afrin'i Ağır Bombardımanla yerle bir edelim. Bilahare kalan -tabi parçaları kalırsa- ları etkisiz hale getirmeye rahatça gideriz amma velâkin şu durumda oraya girmek tam anlamıyla İNTİHAR olur. Bu korku ya da cesaretsizlik değil. Askerimizin en az zayiatla operasyonu tamamlaması için olması gerekendir..

Şu anki haliyle en son Sivilleri vurmamak için 12 Askerimizi kaybettik.. Askerimizin merhametini suistimal etmek için çok daha fazla oyun oynayacaklardır. Allah aşkına bir Sivil Koridoru oluşturup UluslarArası Gözlemci Heyetinin eşliğinde bütün sivilleri oradan çıkartın. Ondan sonra taş üstünde taş bırakmayın. Hiç asker masker sokmayın. Direkt en yıkıcı bombalarla Havadan Karadan Denizden ama UZAKTAN gerekirse günlerce bombalayın. Elektrik, Su ne varsa kesin. Helikopter bile kaldırmayın. İHA'larla sürekli gözetleme yapın. Çeşit çeşit tespit metodlarıyla(termal,gece görüşü vs.) adamları tespit edin ve anında yok edin ama lütfen Askeri önce sokmayın.. Oldu ki Koridor olmadı,olabilemedi. O zaman kusura bakmasınlar ÖSO'yu önden gönderin..Gitsinler toprakları için savaşsınlar.. Hatta ülkemizdeki aylak Suriyeli Erkekleri de hemen silah altına alıp gönderin. Onlar bir süre Afrindekilerin direncini kırsınlar,mühimmatlarını eksiltsinler.. Yeter ki çocuklarımız ölmesin

Harekâtın gidişatına göre 15-20 gün içerisinde Afrin'e varılmış olunacak. Ve şimdiden bizim Kemâl'e tüyo vermiş olabilir büyük ağabeyleri.. Yani biz TSK'ya büyük zayiat verdireceğiz,neler tuzakladık neler diye anlatmış ve bu ikazı yapıp siyaseten nemalanmasını istemiş olabilirler..

Yine bu harekâtta -Allah korusun- zayiatımız artarsa Sanayi Lobisininde desteği ile Ak Parti'den istifalar olabilir ki evvelden İnşaatcı-Sanayici Kavgasının Partiyi bölme ihtimalinin olduğunu söylemiştim..

Bu arada şu an suskun bulunan Suriye'nin Kuzeyindeki Teröristler bize farklı cepheler açtırmak için bize karşı Direkt Taarruza geçebilirler. Kamışlı'dan Ülkemize büyük bir atak bekliyorum.

Ayrıca Pyd Hatay'a girebilir demiştim. Halâ o iddiamın arkasındayım. Hatta girmek bir yana birden fazla cephede mücadele ettiğimizde ( Hali hazırda Afrin, eş zamanlı El-Bab'a saldırı, eş zamanlı Kamışlı'dan saldırı(Nusaybin'e), Yunanistan ve Ermenistan Saldırıları..Yani toplamda 5 cephe hattı açıldığında..) bu Amerikan Köpekleri Hatay'a saldırıp bizi Islahiye-Hassa-Kırıkhan hattına kadar geri çekilmeye zorlayabilirler.. Hayâl gibi gelebilir ancak sanırım yaşayıp göreceğiz Allah esirgesin.

Koridor aç,

Sivilleri UluslarArası Gözetim altında Tahliye et,

Ağır Hava,Kara,Deniz Bombardımanı başlat,

İyice ezim ezim ez,

Sonra ÖSO'yu sahaya yolla(Tankla beraber falan da yollamayın kardeşim),

Bırakalım ÖSO ve PYD,PKK,YPG vs.vs.vs. birbiriyle çatışsın ve eleman ve mühimmatları kurusun,

Bu arada Afrin'in Elektrik,Su,Altyapı ne varsa yerle bir etmeyi unutma,

Sürekli İHA'larla gözlem yap,hareketlilik gördüğünde çok ağır bombala..

Ne olursa olsun Evlatlarımızı önden göndermemeliyiz..

KaanYE
7 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 21:14

Küreselci ve Emperyalist kapışmasında ,

İngiliz İçişleri Bakanı Lübnan'ı ziyaretinde 'Lübnan'ın güvenliği İngiltere'nin güvenliğidir',diyerek Lübnan'a verdikleri Askerî desteğin devam edeceğini belirtmiş. Bu Trump ve İsrail'e bir mesaj bana göre.

İsrail bir süreden beri ciddi ciddi Lübnan'a girmeyi ve buralarda 3 aşamalı bir Güvenli Bölge oluşturmayı düşünüyor.

Bu arada Almanlar habire Ordularının demode olduğunu,Araç/Gereç/Alet/Edevat döküntü olduğunu pompalıyor. Bu da sanırım Almanya'daki Bağımsızlık yanlılarının Silah Sektöründeki Milliyetçilerinde desteğiyle yeni bir dirilişi simgeliyor -ki 70 Milyar Dolar Modernizasyona ayrılması düşünülüyor. Bu mahvolduk,bitiyoruz,ordu nal topluyor haberleri halkı savunma harcamalarına ikna etme maksatlı.

ABD Çin'in Ekonomik Etkinliğini Avustralya,Hindistan ve Japonya Üçlüsü işbirliğiyle kırmak istiyor. Ne kadar kırabilir bilinmez ancak Çin'i durdurmanın en kısa ve garanti yolu Hammadde girişini kapatmak(PETROL). Bu da özellikle Petrol satışını büyük miktarlarda kısıtlamakla olabilir. İşte o zaman Çin'in Ortadoğu'ya karadan gelişini(Çin Ordusu) bizzat göreceğiz. Burada onlara en büyük engel eğer başarılabilirse Hindistan'la kapıştırılmaları olacak. Onun dışında Çin'in büyümesini engelleyecek başka bir(hammadde girişini durdurmak) yol görünmüyor. Bu arada tabi Han Çinlilerinin DNA yapısına uygun Biyolojik Bombalar yapılırsa ancak o zaman toplu öldürülebilirler.(Çin'e Doğu Türkistan yoluyla Yaptırım uygulayabilirler.)

Sünnilerin sürülmesi Projesi tuttu,sahipleri yoktu ve yerlerinden yurtlarından oldular. Sıra ikinci Aşamaya yani Şiilere geldi. Ya Şii etkisindeki ülkelerden başlayacaklar ya da direkt Merkez Karargâh İran'dandı. İran kendisine karşı kullanılacağını anladığı Ypg,Pyd vesaireye şirin gözükmek için Afrin'e Şii Milislerinden göndermek istedi ama sonları malûmunuz. Ama Mollalar için olsundu,zira istedikleri yumuşama havasını oluşturmayı başardılar. Diğer 3.seçenek olan İran'ın Örgütlerle vurulmasına birazda olsa set çekti bu hamle.

Şu anda İngiltere ile Paralel bir siyaset izliyoruz bilerek yahut bilmeyerek. Yalnız bu siyaset ileride Amerikan tarafına doğru dönecek her ne kadar en kötü zamanlarımızı yaşıyor olsakta ABD ile..

Peki neden Amerikan tarafına dönecek ? ABD Türkiye Siyasetinde mutlak surette Türkî ve İslâm Ülkelerinin bir araya gelmesini en başta hedef edinecek bir oluşum/hareket/parti/parti içinden parti vb. bir yapı oluşturacak(bunu kerhen yapacak,bkz.Çin). Şu an ülkemizdeki İnşaat Sektörü sos veriyor. Ekonomik Durağanlık had safhada. Daha evvelden burada 'Ak Parti nasıl İktidara geldi?' tartışması altında bizim kanat 'Tamamen Duygusal' demişti.(diğer kanat dini saikler öne sürdü.) Ancak bizim millet evvelâ cebine bakan bir millet olduğu için tespitlerimizin haklılığını çıkabilecek büyük çapta bir Ekonomik Sarsıntı ile apaçık göreceğiz Allah korusun.

Bu arada karşı cenahın Referandumla Ak Parti'ye karşı %50 Kanadı oluşturabiliriz cesareti oluştu. İş bu %50'nin Millî bir yönetim/oluşum/hareket/parti(?) altında toplanabilmesinde..

İşte burada ABD'nin İletişimdeki tartışılmaz üstünlüğü devreye girecek ve %50'lik dilimi AkMhp İttifakının karşısında konumlandıracaklar.

Tabi bu eğer bizim Millî Bürokratlarımız uyuyorsa(MİT,Askerî İsth,Emn.İsth vb.) olabilecek bir ihtimal. Yok eğer uyumazlarsa daha evvelden teorisini ortaya attığım Chp-Hdp özelde Alevî ve Milliyetçi Kürt oylarını bünyesinde toplayacak ya halihazırdaki bir partinin(chp olabilir) dönüştürülmesiyle ortaya çıkacak bir oluşum yahutta sıfırdan yapılabilecek bir yapı -ki bu şık zor görünüyor-.

Tekrar ediyorum eğer bizde bir Derin Devlet aklı varsa -ki bu zamanında Nato'ydu,şimdi yeni yeni oluşuyor gibi- kolay yoldan CHP'yi dönüştürür yanına da HDP ve bilumum diğer muhalif kanadı katıp Ak Parti'ye karşı konumlandırır. Ülkede sağlam Muhalefet eksikliğinden yıllardır sıcak paralar betona gömüldü. Çok vahim hatalar yapıldı.

İki şık var : Ya ABD içimizdeki uzantıları ile kendi yapısını kuracak ya da bizim derin devletimiz(varsa ve uyumuyorsa) Millî Muhalefeti kuracak. Ancak ABD kurarsa tabii ki de Amerikan Siyasetiyle beraber hareket etmek durumunda oluruz o ayrı mesele..

Şimdi biraz garip geldi değil mi ? Sosyal Demokrat Marksist menşeili bir parti dönüştürülüp nasılda Amerikan çıkarlarına uygun hale getirileceği ? Evet efendim bal gibi olur. Mesele erken uyanıp kendi Millî Muhalefetini kurmak. Yoksa adam o partiyle Türk-İslâm Birliğini bile kurdurur. Tabela öyle ama maksat farklı olur.

Bunun dışında Siyaseten kendi fikir ve kıymetsiz değerlendirmelerimi yazmak isterdim fakat hadiselere daha Global bir açıdan bakmak istedim. Ama şunları özet olarak iki satır yazayım : Ak Parti'nin Yerel Seçimlerde büyük yara alması,Seçimlerin Savaş Sebebiyle olmama ihtimali,Erdoğan'ın Başkan olamaması,Afrin Operasyonundaki Asker kayıplarının çok artması ve bunun oy dağılımını ciddi şekilde etkilemesi neticesinde Erdoğan'ın diğer Terör Bölgelerine ataklarını genişletmesi neticesinde sivil kayıplarının da artması(hem bizden hem onlardan),İnşaat Sektörünün çökmesiyle Ekonominin sallanması..

Kısacası bizi pek parlak bir gelecek beklemiyor ama yine de ümitvar olmamız lâzım..

Not : Ak Parti'de Mart ayında operasyon görünüyor. Ha kimin eliyle olur onu bilemem..

KaanYE
6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 07:44

Yavrularımıza Kurşun geçirmez üniforma verilmeli acilen. Eğer elde yoksa bunu geliştiren bir firmamız vardı sanırım Maraş'ta. Geliştirme aşamasında bile olsa çıplak üniformadan iyidir. Zayiatımız azalacaktır.

İkinci diyeceğim şu tüneller var ya kahrolası tüneller. Bazılarına hiçbirşey yapilamiyormuş gelen haberlere göre. Bunların içine son zamanlarda geliştirilen mini kamikaze ihalarla saldırı yapılmalı. Çocuklarımız girmeden oralar havaya uçurulmalı.

Aynı zamanda Afrin şehir merkezine de eğer geliştirilme aşamasında ise yine de olsun mini kamikaze ihalarla önden saldırı yapılmalı. Ev ev , oda oda gezmeli ve çakalları gördüğü anda havaya uçmalı. Bu mini ihalardan bize binlercesi lazım.

Ve son olarak İsrail'in geliştirmiş olduğu meskûn mahâl saldırı tüfeği vardı . Kameralı ve döner namlulu. Asker köşeye geçiyor kamera ve namlu diğer sokağa dönüyor.

Çocuklarımızın hayatı herşeyden önemli. Yapılacak masrafların,harcanacak paraların canı cehenneme. Varsın trilyonlarca lira gitsin ama evlatlarımızın acı haberlerini almayalım..

UfukRaifoğlu
6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 08:01

Kaanye çok karamsarsın.

Yiğit3344
6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 08:03

Kaanye felaket tellallığı yapıyor.

mafakyanc

6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 08:05

Alıntı:
Kaanye çok karamsarsın.

Alıntı:
Kaanye felaket tellallığı yapıyor.

Belki ammaaa ya tamamen (çok kötü senaryo) ya da kısmen (kötü senaryo) haklı çıkarsa.

İyi bir siyasetçi, özellikle dış politikada, iyi satranç oynayabilendir. Yani rakibinin sadece gelecekteki ilk hamlesini değil, birkaç hamlesini kestirebilendir. [/quote]

sayfa 1700
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET