Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Yavuz AYDINDOĞAN
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 19:23
MERAK EDİYORUM(PKK_KÜRT SORUNU)?

Arkadaşlar kürt sorunu adı altında TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nden istenen nedir bir türlü anlayamadım .
         Ben Erzincan doğumluyum ve TÜRKÜM; yanılıyorsam beni düzeltin ama bugüne kadar okula başladığım çağlardan tutunda askerlik, iş başvurusu,hastahane,evlilik işlemleri ve buna benzer birçok kamusal alanda işimi görürken bana kürtmüsün kökenin nedir diye sorulmadı ve TC kimliğim var. Demek istediğim şimdi bu feryat eden arkadaşların TC kimliği var,kürdüz diyorlar onuda anladık, açız diyorlar açlık çalışmayan herkesin derdi zaten, peki ne olacak şimdi devlet bunlara alın size cumhuriyet hakkı(kesinlikle karşıyım, lafı bile edildiğinde deliriyorum) dese zaten bunlar birbirini yer:Bana bunların derdini anlatan olursa dinlemeye hazırım.
         Ben ırkçılığa kesinlikle karşıyım ama süreç böyle devam ettiği sürece en ılımlı insanların bile bir yerden sonra kutuplaşmalara başlayacağını ve bütün vatandaşlarımızın bundan zarar göreceğinden; CUMHURİYETİMİZİN ilerlemesini sekteye uğratacağından şüphe duyuyorum.İnşallah düşündüklerimin hepsi yanlış çıkar da bu vatan layık olduğu insanlarla birlikte daha güzel günler için fazla beklemek zorunda kalmaz.
         Son olarak bir diyeceğim var.Bana kalırsa doğuda özellikle kürt ailelerinin çok çocuk sahibi olmasını planlı bir şekilde oy potansiyellerini arttırmak için yaptıklarına yoruyorum.

cengizdagince

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 19:50

Alıntı:
Arkadaşlar kürt sorunu adı altında TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nden istenen nedir bir türlü anlayamadım .
        Ben Erzincan doğumluyum ve TÜRKÜM; yanılıyorsam beni düzeltin ama bugüne kadar okula başladığım çağlardan tutunda askerlik, iş başvurusu,hastahane,evlilik işlemleri ve buna benzer birçok kamusal alanda işimi görürken bana kürtmüsün kökenin nedir diye sorulmadı ve TC kimliğim var. Demek istediğim şimdi bu feryat eden arkadaşların TC kimliği var,kürdüz diyorlar onuda anladık, açız diyorlar açlık çalışmayan herkesin derdi zaten, peki ne olacak şimdi devlet bunlara alın size cumhuriyet hakkı(kesinlikle karşıyım, lafı bile edildiğinde deliriyorum) dese zaten bunlar birbirini yer:Bana bunların derdini anlatan olursa dinlemeye hazırım.
        Ben ırkçılığa kesinlikle karşıyım ama süreç böyle devam ettiği sürece en ılımlı insanların bile bir yerden sonra kutuplaşmalara başlayacağını ve bütün vatandaşlarımızın bundan zarar göreceğinden; CUMHURİYETİMİZİN ilerlemesini sekteye uğratacağından şüphe duyuyorum.İnşallah düşündüklerimin hepsi yanlış çıkar da bu vatan layık olduğu insanlarla birlikte daha güzel günler için fazla beklemek zorunda kalmaz.
        Son olarak bir diyeceğim var.Bana kalırsa doğuda özellikle kürt ailelerinin çok çocuk sahibi olmasını planlı bir şekilde oy potansiyellerini arttırmak için yaptıklarına yoruyorum.

1- Batılı stratejistler uzun vadede Türkiye'yi Kürtlere yönettirmeye çalışıyorlar.

2- Bu amaca yönelik olarak nüfuslarının artması ve sadece doğu ve güneydoğuda baskın olmamaları şart.

3- Bu yüzden göç suçla (kaçakçılık, organize suçlar, terör örgütünün finansmanı ve organizasyonu) organize olan kürt gruplar tarafından oganize ediliyor. Öncelikle Adana, Gaziantep, Erzurum, Malatya gibi doğunun büyük şehirlerine, ardından Batı sahillerindeki tatil kasabalarına ve büyük şehirlerdeki varoşlara yayılan bir baskı kuruyorlar. Buradaki kürt mahalleleri oluşturuluyor, bazı bölgeler Türklerden arındırılıyor.

4- Kürtlere akıl verenler sürekli şunları telkin ediyor:
Doğudaki kürtlere: eziliyorsunuz, hakkınızı arayın, kürtlüğü bu ülkenin asli unsurlarından biri olarak kabul ettirmeye çalışın, kendinze asla Türk demeyin.
Batıdaki kürtlere: Türkler sizin geri kalmışlığınızın bir numaralı sebebidir. Sizin hakkınızı
yemiştir. Siz de aynı şekilde onların hakkını yiyin. Organize bir şekilde suç işleyin. Bu şekilde elde ettiğiniz ekonomik gücü organizasyonunuzu kuvvetlendirmekte kullanın.

5- Modernleşme vakıflarının telkinleri ve çalışmaları, ve buna çanak tutan basının söylemleri:

Türk halkının tepki göstermesini engelleyecek her türlü aldatmaca, Kürt sorununu siyasi bir muhalefet olarak gösterme, işi ekonomik ve kültürel nedenlere bağlı bir özgürlük hareketi olarak gösterme, Kürtlerin Türklere yaptığı baskı ve zulümü asla kamuoyuna taşımama, tam tersi durumlarda bir Kürde zarar gelince bunu kamoyuna gösterme ve halkı onlara karşı merhametli davranmaya yöneltme. Bu şekilde asıl tehlikeyi gizleme.

Bu maddeler uzar gider. Sonuç:

Türkiye'nin bir numaralı problemi kürtlerdir. Evet kürtler bizim başımızdaki büyük bir beladır ve önlem almazsak başımıza büyük felaketler gelecektir.

Kürtler her zaman motive edilip beraber hareket ederken, Türkler tam tersi bölük pörçüktür. Kendi içindeki muhalefet Türkiye'nin kürtler tarafından işgaline güç vermektedir.

Kürt sorununun gözümüze batan en önemli göstergesi kürtlerin bizlerle asla uyuşmayan ruh halleri, ahlak değerleri ve sosyal yapılarıdır.
Çünkü;
-Kürtler başarıya giden her yolu mübah görürler,
-Cana ve mala acımadan kıyarlar
-Dünyayı kendine amade gören bir ruh halleri vardır, sürekli bir şeyler talep ederler. Kendilerine verilen tüm imkanları sonuna kadar kullanmak isterler. Bu makrodan mikroya tüm toplum kademelerinde görülebilir. Siyasi partilerinden tutun da, herhangi bir hizmetten yararlanan bireylere.
-Suça yatkındırlar çünkü onları bundan alıkoyacak ahlaki değerleri yoktur.
-Türklere göre çok daha baskın karakterli insanlardır, Türkler kolay sindirelebilirken Kürtler haklarının çiğnenmesine hatta bu olmasa bile daha fazla hak elde edebilmek için başkalarının hakkını çiğnemeye yaktındırar, bunun için şiddet kullanırlar. Bu ülkede Türkler çalışmakta Kürtler de zorbalıkla Türkleri ezerek geçinmektedirler. Bu genelleme istisnaları kapsamaz. Genel bir durumdur.
-Kürtler kolay yoldan para kazanmaya yeltenirler. 90lı yıllarda devlet tarafından kendilerine batı anadoluda toprak ve traktör hibe edilmiş fakat kürtler kısa sürede bu tarım varlıklarını satarak kolay yollandan para kazanabilecekleri yollara girmiş, güçlerini mafyalaşrak misliyle katlamışlardır. Güney doğu bir tarım bölgesidir. Oysa kürtler zamanlarını terörle, apo posterleriyle gösteri yapmakla ve kaçakçılıkla harcarlar.

Artık yazmaktan usandım. Bu kadar da mı aciziz, hakkımızı yiyen, her gün bir problem çıkartan, güzelim memleketimizi cehenneme çeviren bu insanlara bu kadar da mı hoşgörülüyüz. Buna hoşgörü denmez ancak zavallılıktır, güçsüzlüktür, acizliktir, kişiliksizdir.

01Hakan01
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 19:57

Dağda ki pekaka'li ile sempatizani arasinda hic bir amaç farkı olmamakla beraber sempatizanı  daha tehlikelidir.Cünkü onlar aramizda rahatlikla gezer, gündüz devletin okuluna gider gece de çöp bidonlarina/otobüs duraklarina bomba bırakarak sivilleri hedef alırlar.

Daha tehlikelileri olanlarda bu gibi eylemleri "humanist" "Demokratik" söylemler kisvesi altında uyanmaya çalısan kitleleri pasifize etmeye çalısanlardır. Bu şahıslar bu gibi söylemleri karşı tarafa hiç telkin etmezler, sadece bir tarafa yaparlar her nedense.

Ben şimdiye kadar hiç bir kürt sitesinde burada yapılan telkinlere benzer "kardeşlik" mesajlarına rastlamadım.

Alıntı:
Kürtler kolay yoldan para kazanmaya yeltenirler. 90lı yıllarda devlet tarafından kendilerine batı anadoluda toprak ve traktör hibe edilmiş fakat kürtler kısa sürede bu tarım varlıklarını satarak kolay yollandan para kazanabilecekleri yollara girmiş, güçlerini mafyalaşrak misliyle katlamışlardır. Güney doğu bir tarım bölgesidir. Oysa kürtler zamanlarını terörle, apo posterleriyle gösteri yapmakla ve kaçakçılıkla harcarlar.

Işin ilginç tarafı, bu talep ettikleri "demokratik" hakların kendilerine fazlasi ile sağlandığı Avrupa ülkerlerinde bunlar gerçek yüzülerini  gösterirler. Cok konuda yerli halk'dan bile fazla haklar verilen bu insanlar bu ülkelerde işsiz gücsüz gezer(devlet'den sığıtı parası alarak) ve çalısıp emek harcayan, vergi veren Türkün adını'da bu halleri ve suç'a karışmaları ile kötüye çıkarırlar.

En son 01Hakan01 tarafından Çrş 10 May 2006, 20:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

TAYFUNKIRALI
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 20:07

Alıntı:
Ben şimdiye kadar hiç bir kürt sitesinde burada yapılan telkinlere benzer "kardeşlik" mesajlarına rastlamadım.

rastlayamazsın ki. çünkü onlarda, cahilde olsa bilgilide olsa zenginde olsa fakirde olsa takiyecide olsa siyaside olsa, ana fikir hep aynı. körü körüne inanmışlar.ama biz (daha doğrusu içimizden bazıları) modernlik adına,ab yalakalığı adına,demokrasi ve insan hakları adına laf olsun torba dolsun adına yada artı puanlar adına bu ülke elden gidiyor,dik ve uyanık olmalıyız diyen herkese sen ırkçısın,sen faşistsin sen bu zaman ın insanı değilsin gibi monşer ce liboş ça yakıştırmalar yapıyoruz.

cengizdagince

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 20:13

Alıntı:
rastlayamazsın ki. çünkü onlarda, cahilde olsa bilgilide olsa zenginde olsa fakirde olsa takiyecide olsa siyaside olsa, ana fikir hep aynı. körü körüne inanmışlar.ama biz (daha doğrusu içimizden bazıları) modernlik adına,ab yalakalığı adına,demokrasi ve insan hakları adına laf olsun torba dolsun adına yada artı puanlar adına bu ülke elden gidiyor,dik ve uyanık olmalıyız diyen herkese sen ırkçısın,sen faşistsin sen bu zaman ın insanı değilsin gibi monşer ce liboş ça yakıştırmalar yapıyoruz.

İki öngörüm var:

1- Bu millet ekşisözlüğü oluşturan tebanın ekseriyeti gibi ruhsuz ve Türkiye'ye, Türk Milleti'ne ait herşeye soğuk, ilgisiz ve sıklıkla düşmansa, kürtler Türkiye'yi siler gider. 50 yıl sonra burası Afganistan'a döner.

2- Bizim gibiler tepkisini koyup halkı uyandırabilirse Kürtler yaptıklarına çok pişman olacaklar.

TAYFUNKIRALI
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 20:27

cengiz dostum demişki:
Alıntı:
Bu millet ekşisözlüğü oluşturan tebanın ekseriyeti gibi ruhsuz ve Türkiye'ye, Türk Milleti'ne ait herşeye soğuk, ilgisiz ve sıklıkla düşmansa, kürtler Türkiye'yi siler gider. 50 yıl sonra burası Afganistan'a döner

sen merak etme inan bana bu ülkenin içinde bulunduğu durumu un farkında olup şov yapmadan birşeyler yapanlar var.bizler burada yazıp çizip içimizi boşaltsakta,gerçekten birşeyler yapanlar var.müsterih ol.

kadirbaba
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 20:30

Alıntı:
Işin ilginç tarafı, bu talep ettikleri "demokratik" hakların kendilerine fazlasi ile sağlandığı Avrupa ülkerlerinde bunlar gerçek yüzülerini  gösterirler. Cok konuda yerli halk'dan bile fazla haklar verilen bu insanlar bu ülkelerde işsiz gücsüz gezer(devlet'den sığıtı parası alarak) ve çalısıp emek harcayan, vergi veren Türkün adını'da bu halleri ve suç'a karışmaları ile kötüye çıkarırlar.

Sosyal sorunumuzu izah eden deliller.

En son kadirbaba tarafından Çrş 10 May 2006, 21:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

lıfe(meryem)
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 20:54

Çok çirkin bir olay.Bu tür haberleri okuyunca yada izleyince inanılmaz öfkeleniyorum.Türkiye Cumhutiyeti topraklarında doğup,büyüp hiç utanmadan(gerçi utanmak bilmez bunlar)hatta vicdanları sızlamadan bölücülük yabiliyorlar.Bununla da kalmayıp türk vatandaşlarının canına kıyıp hala bu topraklarda yaşayabiliyorlarya allah bellelarını versin onların.Daha kötü kelimler var söylenecek ama burası yeri değil.

Aksemseddin

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 20:55

Cengiz Dağince'nin yazdıklarına katılıyorum.Biz görmek istemesek de ortada böyle bir tehlike var.Ben Adanalıyım ve Adana'nın yerlisiyim.Bu doğudan gelenler yüzünden ADana metropol haline geldi.Bundan 20-25 sene evveli Adana,Türkiye'nin en gelişmiş sanayilerine sahipti.Tarımda liderdi.Yine öyle ama sanayinin tarımın gerisinde kaldığını farkediyoruz artık.Bunun nedeni ise Doğudan gelen aşırı göç ve onların çoğalmaları sonucu  boşta gezen insanların artmasına karşılık çalışan nüfusun azalması.Yani Adana'nın üretici gücünün düşmesi.Tüketen seviyesinin artması ekonomimizi kötüye götürdü.Ayrıca gelen göçlerle ADana'ya yerleşen kürtler de şehir merkezinde huzur bırakmadı.Yalnız bu göçlerden gelenlerin az bir kısmını ayırıyorum,bunlar canla başla çalışıp huzur kaçıracak işlere bulaşmadılar.Ama Cengiz DAğince arkadaşımızın anlattığı gibi nerde suç varsa,nerde adam öldürme varsa,nerde gasp yada pkk faaliyeti varsa orda altından bu göçlerle gelmiş kürtler çıktı.Hadep ADana'da bir miting düzenlediğinde çoluk çocuk demeden giderler.Ülkeyi bölmek için adeta koyun misali çalışırlar.Bundan da zevk alıyorlar.Tabii biz de boş durmuyoruz.Türkiye için ölmeye hazır insanlar olarak hangi mahallelerde neler dönüyor farkındayız.Ne ADana'yı ne de Türkiye'yi onlara bırakmaya niyetimiz var.Vatanımız sahipsiz değil.Atamızın Bursa nutkunu yüreklerimize kazıdık.Zamanı geldiğinde canımız ve kanımızla savunacağız.

Necmettin K.

14 yıl önce - Prş 11 May 2006, 09:59

Tüm genç arkadaşlarıma Türk tarihini ve yakın tarihimizi iyi okumayı ,incelemelerini tavsiye ediyorum.Başbakanlık teftiş kurulu başkanı Abidin Özmenin,1935 yılında hazırlamış olduğu Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile ilgili raporunda bugünkü tehlikelere dikkat çekilerek tedbirler de ifade deilmiştir.Diyarbakır'ın Türk Kültür merkezi yapılmasını ve Muş ovasının güçlendirilmesini,Elazığ çevresinin ekonomik olarak kalkındırılmasını istemektedir.Baktığımızda bunların hiç biri yapılmamıştır.Bu gün ise roller değişmiş alınması gereken tedbirler için geç kalınmıştır.Arkadaşlar tüm olayların farkındadırlar ancak tedbir alması gereken yöneticiler ya gafil ,ya da haindirler.Halkımızında masum olduğu söylenemez.Günlük nefsi arzuları için tarla ve mülklerini satarak başkalarını patron yapan hatta şimdi kendi evlerinde kiracı durumuna düşen insanların hiç mi suçu yoktur?En kıymetli tarım arazilerini satarak betonlaşmasını sağlayan rantiyenin yerli hizmetkatları çok mu masum?Avrupalı akıl hocalarının hesapları ile başta İstanbul ve İzmit bölgesini yağmalayarak Avrupa sanayi kuruluşlarının taşeron firmasına dönüştürenler daha sonra Bursa ve Adana bölgesini de mahvetmişlerdir.Kafaları gecekondu yapmaya bile çalışmayan bu insanları sanayici yapan akıl hocaları Kürt davasının sevdalısı değillerdir..Onlar her zaman kendi çıkarları için kullanılacak uşak ararlar.Çanakkalede savaşan Anzaklar ne ise arazileri yağmalayan,kamu binalarını işgal edip kullananlar aynıddır.Aynı olmayan ise tüm bu olanlara yıllarca seyirci kalan Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleridir.Artık atı alan Üsküdarı çoktan geçmiştir.Artık hocalık yapma devri uzaktan Avrupadan değil bizzatihi memleketten ve tüm idari kuruluşların başından yapılmaktadır.Bir memur kadar vergi vermeyen Türk devletine vergi vermeyi kendisine Zül sayan bu insanlar amelelikten müteahhitliğe,İşçilikten patronluğa,odacılktan Genel müdürlüğe,apartman kapıcılığından site sahipliğine terfi etmişlerdir.Mustafa Kemal'in Anadolu'da başarılı olmaması için suikast düzenleyenler bu gün dünyanın kabül ettiği bir çalışma gurubunun başındadır.Atatürk'ün Nutku'nu iyi okumalı ve satır aralarını iyi incelemelidir.Türk düşmanları orada taarif edilmektedir.Nutuk'ta sivas kongresi bölümü detay atlamadan iyi okunmalıdır.Tuncay Özkan'ın CİA Kürtleri ve daha bir çok yayın ,mesela Saygı Öztürk'ün Kasadaki Dosyalar gibi yayınlar bize fikir vereceğini sanıyorum.

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET