Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
kadirbaba
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 02:37

Türk halkı bu konularda yanlış bilgilendiriliyor. Herkes internet kullanıcı değil. Televizyondaki haberlere göre olaylar değerlendiriliyor. Pkklıları protesto etmek için bayrağımızı yemekhaneye asan gençler yine bu şerefsizler tarafından demir sopalarla dövülüyor ama medya sadece bu olaylara karşı gelişen tepkileri ve okul dışında bu şerefsizlerden birinin dövülmesini gösteriyor. Utanmadan sağ görüşlüler sol görüşlü bir öğrenciyi dövdü diyor ve Kurtlar Vadisi İTÜ gibi hakaret niteliğinde bir başlık atabiliyor. Kendi kanalımızı mı, Roj TV'yi mi izledim anlayamadım. Evet, evet, Roj TV olsa ancak olaylara böyle bakar ve bu başlığı atar. İşte görün Türk halkı böyle uyutuluyor, böyle gözü boyanıyor, böyle kandırılıyor.

trsinan
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 12:12

İTÜ’de her yıl düzenlenen “Bahar Şenliği” çerçevesinde Yurtsever Özgür Gençlik Hareketi’nin (YÖGEH) kurduğu çadırda terör örgütü PKK lehine yayınlar yapılmasını protesto etmek isteyen sağ görüşlü bir grup.............kaynak zaman gazetesi

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ NASIL OLUYORDA (YÖGEH) ADLI GRUBUN/ÖRGÜTÜN BAHAR ŞENLİĞİNDE ÇADIR KURUP STAND AÇMASINA İZİN VERİYOR BU HAREKETE ENGEL OLMAYAN YONETIM BANA "BALIK BAŞTAN KOKAR SOZUNU HATIRLATIYOR"

VARLIGIM TÜRK VARLIGINA ARMAĞAN OLSUN

Alpaslan Gurkas
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 14:18
Ne Oldu Son 12 Yilda

Ben 1994'te Turkiye'den ayrilmadan once universite girislerinde Polisler beklerdi, oyle her kolunu saglayanda her universite kampusune giremezdi. Ne oldu son 12 yilda? Ben 80'lerin sonlari ve 90'larin baslarinda universite ogrencisiyken boyle kavga dogus, sopa falan yoktu.
1980 oncesi vardi, vuran vurana, kiran, kirana. Ne oldu Turkiye'me ve Universiteligi gencligime. Ilerleyecegimize biz geriye mi donduk? Ne zaman uyanacagiz arkadaslar. Hic bir zaman hic bir tarafa ilgi gostermedim. Ne sagci, ne solcu, ne ortaci. Ataturkcu Turk benim tarafimdi. Nutuk/Soylev kitabim Canakkale Mekke'm idi. Uzuluyorum okudukca, gordukce geriye donusumuzu 21.yuzyildan 20.yuzyila. Bugun yeni solcuyum, sagciyim diyenler eskilerden, eskilerin sagci, solcularindan ders alsinlar. O eski sagcilar, solcular ne yapti, ne basardi. Dayak yediler, hapse girdiler, kimileri oldu. sonucta ne oldu. Buyuk bir HICBIRSEY. O sagci ve solcu gecinenler her Galatasaray-Fenerbahce-Besiktas macinda omuz omuza bagirmakta ve her gol sevicinde kucaklasmaktalar bilmeden kimin sagci kimin solcu oldugunu. Suratlarinda damga varsa ben suyum, buyum diye o baska.

Ne zaman medeni olacagiz, medeniyet seviyesine ulasacagiz. Herkesin konusma, fikir ozgurlugu, hakki var ama bunu zorla empoze etme hakki yok. Universite ogrencisi dedigin okumus, bilgili, kulturlu, aydin bir insandir. Oyle grup psikolojisine girip, balta sopa alip saldiran hayvan degildir. Ben biliyorum ki onlarda uyanacak birgun. Ne zamanki universiteden ayrilip ekmek parasina calisacaklar, coluk cocuga karisacaklar o zaman anlayacaklar hem Anyayi hem Konya'yi. o zaman ne sagcilik, nede solculuk besleyecek cocuklarini, odeyecek kirayi. O zaman yiyecekler Sam'in tatlisini.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Husnu Kursun kardesim  ''Dayak kelimesine karsiyim, saldiri, hirpalanmak demek daha iyidir, uygundur... Dayak karakola goturulen suclulara atilir'' gibilerinden birseyler demis mesajinda.

Kardesim Husnu,

Kac senedir Amerika'dasin bilmiyorum ama ulkeyi degistirmen kafayi pek degistirmemis,
eger acizane fikrimi soyleye bilirsem.

Ne saldiri, ne de hirpalamak medeni insan ogluna yakisir. Hele hele 21.yuzyil universite ogrencisine hic yakismaz.

''Dayak karakola goturen suclulara atilir''  Bunu nerede, hangi hukuk kitabinda, hangi Turkiye Cumhuriyeti kanununda okuduysan, sana kim bunu ogretti, soylediyse haberin ola
yalandir. Oyle karakola goturulen sahsa, sucluya dayak atilir diye bir sey yoktur. Supheli sahislar suclari ispatlanana kadar sucsus sayilir. Polisin ne karakolda ne de baska bir yerde dayak atma yetkisi, hakki vardir. Turk ceza kanunda dahi dayak atma diye bir ceza yoktur.
Yok oyle deme, Turkiye'yi bilmiyormusun bu hep olur dersen ; sana cevabim ise sudur: Eger herkes senin gibi bilip, dusunup polisten dayak yemegi normal bulup buna dur demek icin bir sey yapmazsa bu boyle devam eder. Herkes bir olup, hem fert hemde grup halinde bu konuda sikayetci olursa. Basini ve hukuku kullanirsa, hem bireylere karsi hemde polis teskilatina karsi suc duyurusunda bulunup dava acarsa, kendi millet vekiline, kaymakamina, valisine yazar, gerekirse bunu Avrupa insan haklari mahkemesine yansitirsa 21. yuzyilda AB'ye layik olduguna inanip aralarina girmek isteyen bir Turkiye ve Turkiye yonetimi polisten dayak olayina bir son verir ve vermek zorundadir.

Herkes kendisine basta bir insan olarak bir deger versin, kisisel insanlik hakkina sahip ciksin. Bati'da hayvanlarin bile haklari varken, hayvanlara vurmanin, eziyet etmenin bir suc oldugu ortamda Turkiye'de insanlara dayak olayinin var olmasi ve normal olarak kabullenmesi utanc vericidir. Denklemi, esitlemeyi sizlere birakiyorum. Benim Turk insanim Bati'daki bir kediden, kopekten, koyundan, esekten daha mi degersiz, onemsizdir.

Muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur.

ATAM.

Kalin saglicakla,

Alpaslan Gurkas

En son Alpaslan Gurkas tarafından Çrş 10 May 2006, 14:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Sinan YILDI
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 14:20

İzlediğimiz o görüntülerden sonra dayak yiyene acımamak mümkün deil. 10 kişi 1 kişiye acımasızca saldıracak ve biz de diyecez ki helal olsun size. neden çünkü karşidaki pkk'lı. bölücü örgüte mi mensup o da belli deil hem öle olsa bile polis var mahkeme var onların işi bu sokakta adam mı dövecez yani. dolmuştan birileri birisini indiriyor ve linç ediyor polis de ole bakıyor. bizde helal be adamlar Türkiye'yi seviyor ondan dövüyor mu dicez ?

En son Sinan YILDI tarafından Çrş 10 May 2006, 16:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Selcuk Aral

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 15:33

Sevgili WOW’cular !

Video'nun aktuelligini kaybetip TV'nin bütün kanallarinda gösterilmesine ragmen: Dünden beri bu video’yu kac kisiye gönderdigimin ve dolayisiyla kac defa baktigimin sayisini bilmiyorum. Üstelik icinde yasamadigim, olaylari tanimadigim ve her kafadan baska bir ses ciktigi icin, uzaktan kimlerin, kimi dövdügünden, neden dövdügünüde pek anlamis degilim.

Yalniz nazari dikkatimi saldiranlardan iki kisi (bilhassa bunlardan koyu takim elbiseli ve beyaz gömlekli bir sahis) cekti. Bu kisiler gerek görünüsleri itibariyle (muhtemelen) ögrenci olamayacak yastalar. Hem de baslangicta, yerde müdafaasiz yatan bir kisinin yüzüne tekme atarak saldirirken, biraz sonra (belki kameralari farkettiklerinden) sanki taraflari ayirmaya-yatistirmaya calisir bir poz alarak, yaraliyi kurtarirmis gibi yapmakta ve bilahere sessizce uzaklasmaktadirlar.

Film’de saldirganlar o derece taninacak sekilde görünüyorlar ki: Sayet devletin yargi organlari düzgün calisiyorsa: Bu sahislari ögrenci olsun – veya olmasin yakalamak ve bu ispatla cezalandirmak pek zor olmasa gerek.

Hoscakalin.

Burç

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 15:41

Televizyonlarda hergün seyrettiğimiz, pkk lehine slogan atan, apo posteri açan hangi
terörist yakalanıp cezalandırıldı ki? Ceza olarak ada tahsis edilecekse,
halk yakaladığını döver işte. Yaşadığına dua etsin.

Arda Alkaya
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 15:45

Daha öncede söyledim gene söylüyorum. (lütfen önceki mesajları okuyun) TVlerde gördüğünüz dayak yiyen ve atan kişiler İTÜ öğrencisi değildir. Dün İTÜ'de 2500 kişilik katılımla barış yürüyüşü yapıldı, terör lanetlendi. Sağcısı solcusu yanyana yürüdü.

Pazartesi günü yemekhaneye Türk Bayrağı astığı için 4 arkadaşımız dayak yiyerek hastanelik edildi. Hastaneye kaldırılırken bile "biz İTÜ'de kavga istemiyoruz" diyorlardı. Bununla ilgili fotoğraflar sanırım aşırı şiddet içerdiği için silindi. İsteyene özel mesajla link veririm.

Dün atılan dayakların İTÜ ve öğrencileri ile ilgisi yoktur. Ki zaten o kişiler belki öğrenci bile değildir. Lütfen bu ülkeye mühendisler, başbakanlar, cumhurbaşkanları yetiştirmiş bir okulun adını kirletmeyelim.

Bu okula yıllardır polis gelmiyordu. Yıllardır sağ sol kavgası yoktu hala da yok. (birkaç ufak fevri hareket dışında) Öyle ki okul panolarında birçok görüşteki öğrencilerin astığı afişleri yanyana görebilirsiniz. Sanırım bu durum bazı çevreleri rahatsız etti. Okulumuza çok hassas bir noktayı kullanarak polis sokmayı başardılar. İTÜ öğrencileri olarak tahriklere gelmedik, gelmeyeceğiz. Bunun en somut örneği dün yaptığımız yürüyüştü. (dün fotoğraflar wowturkey logolu olduğu için silinmiş, şimdi logosuz yüklüyorum.)

taylan özgür
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 16:58

Farkındaysanız bunun gibi toplumsal problemler şu sıralar gayet açık vermeye başladı.
Ndir bunun sebebi, yönetim mi,  bu hükümet geldi böyle oldu gibi basit bir açıklama yapmıyacağım, bunu siz düşünün.
ama türkiye'nin durumu içler acısı. herşey güllük gülistanlıkmış gibi görünüyor, halk memnun durumundan, ama ekonomiyi düzgün göstertip de halkı uyutarak içten içe kemiren çeşitli unsurlar var.
bu nedir kardeşim. herkes biraz aydın, mantıklı düşünsün.
ülkemize gelen bütün zararlar, dış güçlerin provakasyonu sonucudur, buna başa gelen hükümetler de katılmaktadır.daha doğrusu satıcılık olayı. çünkü onları çeşitli reklamlarla oraya getirenler yine ülkeyi kemiren dış güçlerdir. onlar kimi isterse halk onu seçiyor. neden, bilinç yok, provakasyonlara kanıyorlar.
avrupa, abd ve imf; türkiyeti daima hassas, yani halkın zayıf olduğu noktalardan yakalıyorlar.
bunlardan birincisi din unsuru. diyelim türkiye bir şey yapacak ve sonuçta çok iyi bir konuma gelecek, ekonomi düzelecek, imfye bağımlılık yok olacak. buna müsade eder mi abd. halkı, uyuyan halkı öyle bir provake ediyor çaktırmadan. bizim geri kafalı millet de haydi bakalım..
din elden gidiyo desen hiç nere gidiyo demeden saldırır, cihat. allah allah.
bunlara gelmeyelim. din herkesin kendi içinde olan şeydir. bu şeyhlere erbakanlara fetullahlara daha önemlisi dini suistimal eden bu sahtekarlara provake olmayalım!
bu kişiler zaten dini bütün kişiler değil, ne idikleri bile belli değil. öyle görünüp halkı birbirine düşürüyorlar.
diyelim iki solcu vatanı abdden korumak için mücadele veriyo, onlarınfilosunu denize döküyo, bizimkiler vay onlar dinsiz deyip kardeşlerine saldırıyo elele verip abdye saldıracağına. yahu sen nerden bilcen kim dinli kim dinsiz, o kişinin Allah(cc)la arasında bişey, sanane. asıl dinsizler dinini ön plana çıkarıp sahtekarlık yapan, oysa içinde  Allah korkusu bile olmayan o aşırı dincilerdir.
bunlardan kendinizi koruyun. kim dini kullanıyo, ön plana çıkarıyosa ondan korkun, çünkü gerçek dindar, onu süs olarak gösteriş olarak kullanmaz.
bir diğer gerici faaliyet de ülkücülük adı altında geçinen barbarcılık. ülkücüler sözde dinine bağlı, daha önemlisi vatanını milletini çok seven insqanlar.(sözde). oysa bunların da ele başı abd dir. bunları kullanan abd dir.bunlarla solcuları çatıştıran abddir. nasıl mı.
şu anda bunu gerçek ülkücüler de bilir, ülkücülük diye bişey kalmamıştır.tamamen amacı dışına çıkmıştır. çoğu ülkücülüğün anlamını dahi bilmez. bunların işi artık, nerede bi aydın var,  kim topsakallı,kim solcu onları bulup takım elbiselerle dayak atmaktır. niye dövüştüklerini dahi bilmeden. onların suçu ne düşünmeden. çünkü bu fantastik bir şey haline gelmiştir. kendilerince bi kurtlar vadisi içindedirler ve rajonu onlar keser.
ya ne gerek var bu barbarlığa, o dövdüğün kim.çok geri zekalı bir düşünce yapısı bu.
bir de son olarak bu kürt meselesi çıktı. bu da son tuzak. ama devlet pkk konusunda gevşedi son dönemde.
şu anda yapılacak şey akıllı, çağdaş ve aydın olmaktır. uyanık olmak, dış güçlere ödün vermemektir.
bırakın sağı solu ülküyü, hep beraber olmak lazım, geçmişten ders çıkarmamız lazım, kavga değil birlik vaktidir. bunu anladık artık.
o halde kendinizi kalıba sokmayın. ben dinciyim, ben ülkücüyüm, ben solcuyum demeyin.
herkesin dini kendinedir, vatandaşlarınızı diniyle bölmeyin, şu alevi şu bilmemne demeyin.
ülkünüzü kendinize saklayın, solcu diye pkklı demeyin. solcu diye dinsiz demeyin. farklı şeyler hepsi.
bi örnek vereyim yakın tarihten. 60- 70 yılları. türkiye'de emperyalizme, faşizme, abd'ye karşı çıkan bir gurup aydın(artık görüşün önemi yok ama onlar solcuydu) öylesine aydındı ki böyle aydınlar çoğalırsa ülkenin emperyalist güçler ve yandaşları tarafından yönetimi güçleşecekti. çünkü onlar bu kötü gidişe dur deyip hesap soracaktı.
nitekim bu faaliyetler halkı bilinçlendirmek, uyandırmak adına güçlendi. köy enstitüleriyle, kırsal halk da bilinçleniyordu. böyle olsaydı şu an bambaşka bir bağımsızlığımız olacaktı ama onlar acı şekillerde engellendi. çünkü abd için bu tehlikeydi. abdye uyuyan bir türkiye lazım, aydın değil.
ve 6. filo olayını bilirsiniz. bu aydınlar abdnin 6. filosunu istanbuldan kovmaya çalışırken kendi kardeşlerini karşılarında buldular. kardeşi kardeşe kırdırdılar. bu oyuna geldi maalesef gençler. ne gerek vardı.
ve en sonunda baktılar olmuyor, bunun gibi nice gencecik türk vatanseverlerini astılar.
sebep, halk uyusun yönetim kolay olsun.
bunlar günümüzde de sürüyor. türkiyenin gelişmesini istemeyen unsurlar, her dönem yani problem oluşturup onunla uğraştırıyorlar.
bu kadar zenginliğin içinde türkiye kalkınamıyor yıllardır.
bozuk türkçemle bişeyler paylaştım, umarım dikkate alınmıştır. güzel şeyler düşünüyoruz ülkemiz ve geleceğimiz için,elele. yırtın kalıplarınızı.

Necmettin K.

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 17:23
Sağ_Sol çatışması.

Değerli arkadaşlar sizlerden yaşça büyük bir abiniz ve eski bir teknik öğ. gazisi olarak tavsiyem ailenize ve topluma zarar verecek davranışlardan uzak kalın.Sizin saçınızın bir teli,ananızın bir damla göz yaşı bu şerefsizlerin topuna değişilmez.Bizler çatışmalar da kaybettiğimiz hayatları insanlık için ,ailemiz ve devlet için kullanabilseydik bu günkü durum daha farklı olurdu.Bir gecede bıçak gibi kesilen çatışmalar benim gibi inanmış insanların vurulmasını katlini mi,bekledi?Devlet görev başına..!Vatandaşlarının can güvenliğini sağlayamayanlar ya görevlerini yapsınlar ya da bu ülkede tüm olayların sorumluluğunu üstlensinler.Bütçeden aldıkları pay ve örtülü ödeneği istediği gibi harcayanlar ülkenin içte ve dışta güvenliğini sağlasınlar.Yaşıtlarımın yarısı liseyi terkederken bizim YTÖO bitirmemiz inancımızın ve okulumuzun yapısındandır.Korkut Eken'e ceza veren bu Devlet size mi acıyacak?Ailenizin cezaevi kapılarında veya Allah korusun Mezarınızın başında ağlaması hiç kimsenin umurunda olmaz.Çanakkale de şehit olanların da ailesi var diyenleri duyuyorum.Çanakkalede topyekün cihad yapılıyordu burada kimle ve hangi sınırda savaşacağım.Kendi sınırlarımın içinde bu göev devletindir.Eğer cihad farz olursa yine dönmemecesine en ön safta yerimi alırım.Allaha emanet olun.

Necmettin K.

14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 18:07

Değerli kardeşlerim..!Biraz önce yazdıktan sonra TAYLAN ve ARDA arkadaşların yazılarını gördüm.Bazı bilgileri vermeyi vazife sayıyorum.Türkiye'nin temel taşlarını yetiştiren okullardan birisi İTÜ'dir.Geçmişte de ilk olayların çıkarıldığı okullardandır.Ne Ankara'da ve ne başka bir ilde Konservatuar'da öğrenci öldürülmemiştir.Onlara hakaret saymasınlar lütfen ,öğrenci öldürülmemesi sanki suçmuş ta ben ölmediğine üzülmüşüm gibi anlamasınlar.Konservatuar öğrencileri zaten avrupa için tehdit sayılmıyorlar ki..ODTÜ ve İTÜ en büyük tehlike sayıldığı için tüm yıkıcı olaylar oralarda başladı.Öğretmen okulları ile de tüm yurda yayılan eylemler neticesinde ortaya çıkan tablo'yu her Türk genci bilmektedir.Sol veya sağ kavramları tamamen bizi yıkmak isteyen avrupanın ayak oyunlarıdır.Sultan Galiyev ne kadar Türk'se ülkemizdeki koministler de o kadar Türktür.Kerkük'teki Türkmen kardeşimiz ne ise yanımızdaki Şii de bizim o kadar kardeşimizdir.Ayrılıkları aramak yerine nerelerde birleşeceğimizi aramak daha hayırlı olacaktır.Aynı fakültede silahlı çatışmaya girdiğimiz insanlar artık bizim mesai arkadaşımız ve fikirlerinden istifade ettiğimiz insanlardır.İnancımda ,çizgimde bir değişme olduğunu sanıyorsanız aldanırsınız.Bir silah ve 3 mermiyi bulduğum zaman Dünyayı kurtaracağımı sanıyordum.O zaman 15 -18 yaşımda idim.25 yaşımda dünyada dengeleri çok güçlü olduğunu onladım ve Türkiye'yi kurtarmaya  karar verdim.Yaş 35 olduktan sonra Ülkemizde de dengelerin farklı kurulduğunu anladım ve sadece Ankara'yı kurtarabileceğimi sandım.Yanıldığımı çabuk anladım yaş 45 oldu 3 yıldır "Ya rabbim,Beni,Ailemi ve tüm inananları kurtar"diye yalvarıyorum.Kurtuluş kavgada ve ayrılıkta değil brliktedir.Hizmeti kendinize gaye edinnin.Bir insan kurtarmanın sevdasına çabalayın.Oğlum ve kızım yetişti ,şimdi Allah rızası için SHÇEK'ten bir erkek evlat aldım ve onu yetiştiriyorum.Kısacası insanları sevmenin ne kadar lezzetli olduğunu anlayıp insanları kardeş sayıyor ve hepsini seviyorum.Hatta bana silahlarındaki tüm mermileri sonuna kadar sıkan aldatılmış kardeşleri mi bile seviyorum.Ama hiç kimse yumuşadığımı sanmasın,şimdi vatanımın çıkarları için savaşı erteledim,kavgadan kaçıyorum.Kavga kaçınılmaz olduğu zaman kaçan şerefsizdir.Kavga beni bulunca kaçarsam,davamdan dönersem "GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN".

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET