Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Arda Alkaya
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:02

Gölette yürüyüş yapıldığını görünce gölet yurtlarında kalan arkadaşlarım hemen polisi aramış. Polis: "Sadece yürüyüşse birşey yapamayız. Bizim müdahalemiz için size şiddet uygulanması lazım. AB yasaları ve yeni TCK elimizi kolumuzu bağladı" demiş.

Biz okulda potansiyel pkklı da istemiyoruz.

Aytac_yolas
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:04

Alıntı:

...çünkü saldırganların PKK'li olduğuna değinmekle yetinmişler, Kürt kelimesini kullanarak gerginliği ırk eksenine taşımaktan kaçınmışlar, böylece PKK ile mücadele eden milletimizin "davamız Kürtlerle değil, teröristler ile" savına zarar verilmesine alet olmamışlar.

Ben 2 kanalda izledim.pkk'lı bile demediler, sağ-sol kavgası dediler.

Anlamıyorlar ki artık ülkede sağ-sol değil, ulusçu-bölücü kavgası vardır.

alimemo
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:08

Sitedeki başlığa bakarak aldanmışım. PKK'li bile dememişler.
Hmm. Şaşırdım şimdi.
Saldırganların PKK'li olduğuna dair kanıt yok diye mi acaba? Anladığım kadarıyla slogan atmamışlar saldırganlar. Slogan atmaya karşı gösteri düzenleyen öğrencileri dövmüşler ama kendileri slogan atmamışlar. Doğru m u?

Alıntı:
Polis: "Sadece yürüyüşse birşey yapamayız. Bizim müdahalemiz için size şiddet uygulanması lazım. AB yasaları ve yeni TCK elimizi kolumuzu bağladı" demiş.  

TCK MADDE 215. - (1) İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Yani polisin eli bağlı falan değil. Türk Ceza Kanunu böyle diyor. Uygulasınlar. Polis ya müdahale etmeli ya da şikayetçi kişiyi savcıya yönlendirmeli.

EK: Arkadaşımızın anlattıklarına göre evet, saldırganlar PKK lehine tezahürat yapmışlar.

En son alimemo tarafından Çrş 10 May 2006, 00:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

cengizdagince

14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:11

Alıntı:
Bunlar pkk'lı ise neden ordu İTÜ'ye askeri harekat düzenlemiyor?
Tunceli kırsalındaki pkk'lıya yapılan, niye Maslak kırsalındaki pkk'lıya yapılmıyor?
cevap: çünkü bunlar pkk'lı değil, olsa olsa "potansiyel pkklı"

PKK sadece dağda elinde silah bulunan teröristlerdir. Şehirdekiler ise PKK teröristleriyle ortak özelliği kürt olmak, bölücü olmak, Türkler'den Türkiye'den nefret etmek bağlamında birleşirler. Bu yüzden bu faciaya Kürt Terörü denmelidir. Kürt terörünün en büyük tehditi Türkiye'nin batısındadır. Çünkü ülkemizin batısındaki büyük şehirlerimiz ve tatil kasabalarımız kürt mafyasının cirit attığı sahalardır. Ezurum, Malatya, Gaziantep gibi doğunun göç alan büyük şehirleri de bunalara eklenmelidir. Suça dayalı organizasyonlarıyla kürtler göçü organize etmekte ve kendilerine karşı çıkan her insanı baskı ve tehditle yıldırmaktadırlar. Onlar gelmeden önce buralara hakim olan Karadeniz mafyası ve Ülkücü mafya nedense hep haspe girmiş, tasfiye edilmiş gelsin bunlar yerine yerleşsin diyerek yok edilmiştir. Adalet adına bu iyi bir gelişme sayılabilir ama yerine gelen asıl büyük beladır. Kürt karşıtlığının sağ-sol meselesi olmadığını artık hepimiz bilmeliyiz çünkü bu vatanı sevme ya da sevmeme meselesidir. O adı geçen sözde insan hakları dernekleri, soros gibi adamların finanse ettiği modernleşme vakıfları da haliyle bizlere vatanımızı sevmekten alıkoyacak her şeyi boyaya boyaya önümüze sermektedir. Lütfen tahriklere kapılmayalım ve kürtlerin bu ülkenin 1 numaralı problemi olduğunu görelim. Bu ülkede bir Türk sorunu vardır.

Arda Alkaya
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:18

Alıntı:
Ben 2 kanalda izledim.pkk'lı bile demediler, sağ-sol kavgası dediler.

Ne sağı ne solu. Ben bu gün sağcı ve solcu arkadaşlarımla beraber yürüdüm. Tam tersine kavga değil sağcı-solcu dostuluğu vardı. 2500 kişiyi siz sağ sol kavgası için toplayamazsınız. Ancak hiçbir televizyon kampusun içindeki yürüyüşden bahsetmedi çünkü içeri basın alınmadı. http://www.itu.edu.tr/duyuru/ITU_Yonetim_Kurulu.htm
Önceki mesajımda yüklediğim fotolar silinmeseydi de görseydiniz herkesin nasıl tek yumruk olduğunu. Bu tamamen öğrenci organizasyonudur. Lütfen İTÜlü öğrencilerin kurduğu forum sitesi www.teknikforum.com a girin. Bu sitede buraya nasıl geldiğimiz, fotoğraflar var.

Basına sürekli olayların böyle olmadığına dair düzeltme yazıları ve telefonları yolluyoruz ama sonuç yok. Hatta İHA'daki bayan "bizden daha iyi mi bileceksiniz" demiş.

A.ŞAFAK TOMRUK
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:19
PKK' lı olan vatan hainleri.

PKK adlı bu soysuz güruh ve onların yardakçısı içimizdeki hainler her pisliği yaparlar. Bunlar iç ve dış destekçileriyle gene azdılar. Acaba dünyada başka hangi ülke bağrından bu kadar çeşidi bol hain güruhunu çıkarabilir.  

kadirbaba
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:22

Alıntı:
Saldırganların PKK'li olduğuna dair kanıt yok diye mi acaba? Anladığım kadarıyla slogan atmamışlar saldırganlar. Slogan atmaya karşı gösteri düzenleyen öğrencileri dövmüşler ama kendileri slogan atmamışlar. Doğru m u?

Hayır doğru değil. Bahar şenlikleri önceleri sol görüşlülerin renkli şenlikleriymiş. Son senelerde durum pkknın kampüs içinde gövde gösterisine döndü. Pkk lehdârı afişler bile görmek mümkün. Pkk adına, apo taraftarı slogan bile atılıyor. Zaten bildiri dağıtan öğrenciler bu pkk gösterilerini protesto edecek bir yürüyüşü organize etmek istemişler. Fakat 4'ünün darp edilmesinin ardından bu olaya tepki yürüyüşü oldu. Sağcı solcu her görüşten öğrenci bu yürüyüşe katıldı ama medya(mız!) bizleri, hepimizi sağcı, bölücüleri, terör sempatizanlarını da solcu diye gösterdi. Bu haberlerden sonra en azından biz İTÜ'lülerin medyaya itimadı kalmadı. Bu yalancı medya artık 20000 İTÜ'lüyü kandıramaz.

TAYFUNKIRALI
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:28

yok yok bunlar pkk lı değil.
*alın larında yazıyormu?
*ellerinde noter tastikli pkk kağıtları varmı?
*biz pkk lıyız diye açıkça söylüyorlarmı?
lütfen arkadaşlar bu yazdıklarım yoksa onların pkk lı olduğunu nasıl anlıyorsunuz?

Arda Alkaya
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 23:29

Alıntı:

Pazar sabahı gölet yurtlarında kalan arkadaşlarıma sorabilirsin. Gölett yürüyen pkklılar "biji serok apo" ve "öcalan şak şak şak" diye bağırmış.

erhanthunder
14 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 02:28

Arkadaşlar bu adamlar devletin içinde bile yer alıyorlar.Bırakın üniversitede öğrenci olmalarını ünilerde görev bile alıyorlar.Bizim suskun tavırlarımız ve "ne olacak bişi olmaz bunlardan dememiz" bir yerde bizim gerektiği yerde gerektiği gibi tepkimizi koymamamız bu insanlara güç veriyor.AMA bir iki arkadaş çıkıp ne oluyo ya dediği zaman ise işte o an bu adamlara insan hakları işlemeye başlıyor bize ise ırkçı,aşırı milliyetçi yakıştırmaları yapılıyor.Peki bu ülkede TÜRK diyince ben TÜRK üm diyince insanları hor gören zihniyet ben kürdüm diyen insanları görünce aferim hakkkını savunuyor diye onların sırtını neden sıvazlıyor???Metroda otobüste bağırarak kürtçe cep telefonuyla konuşana sesi çıkmayan halkım telefonu yanlışlıkla çalınca utanarak kapatmaya çalışan insanıma neden sesini yükseltip onu azarlıyor??İpin ucunu kaçırdık tepkimizi etkimizi zamanında doğru yerlerde gösteremedik şimdi ise verdiğimiz gösterdiğimiz hoşgörüyü kötü niyetlerine kötü emelllerine kullanmaya başladılar.Ama şunu unutmamak gerekir.Bu millet zor zamanlarda ne yapması gerektiğini çok iyi bilir.Çünkü MUHTAÇ OLDUĞU KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Zaten ülkede imajı kötü olan üni gençliği bu tarz yalan haberlerle iyice halkın gözünden düşürülüyor.olay sağ-sol gösterilerek kamuoyu yalan haberle uyutuluyor tepkisini beraberce veren sağ-sol görüşlü arkadaşlar ise durduk yerde yine kötü çocuk oluyorlar.

En son erhanthunder tarafından Çrş 10 May 2006, 02:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET