Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
kadirbaba
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 02:47
PKK'lılar İTÜ'de 4 Öğrenciye Dayak Attı

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) Maslak Yerleşkesi'nde 4 öğrenci, bir grup tarafından darp edildi.

İTÜ'de her yıl düzenlenen Bahar Şenliği çerçevesinde, Yurtsever Özgür Gençlik Hareketi'nin (YÖGEH) kurduğu çadırda, terör örgütü PKK/Kongra-Gel lehine yayınlar yapılmasını protesto etmek isteyen bir grup öğrenci, rektörlüğe yürüme kararı aldı.

Yarın yapılması planlanan protesto gösterisine katılımı artırmak için bugün öğleden sonra üniversitenin Maslak'taki yerleşkesinin yemekhanesi yakınında bildiri dağıtmaya başlayacak olan Fatih Köstem, Ekin Uçal, Berk Kıncıoğlu ve Çağrı Göksel, bir grubun saldırısına uğradı.

Hafif yaralanan 4 öğrenci, İstinye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4381065.asp?gid=71

Yarın 13:00'de Yemekhane'de olayı protesto yürüyüşü var.

Burç

14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 03:43

Orjinal haberde "pkklılar" kelimesi geçmiyor.
"Bir grup tarafından" diyor. Etnik bir grup diyelim.
Bunlar o okulda okuyan, oy veren "Türkiyeli"ler, pkklı değil.
Bu ülkenin asıl sorunu onlar zaten, askerimiz de yazık, dağlarda arıyor.

Aytac_yolas
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 09:56

Evet olayı İTÜ'lü bir arkadaşımdan öğrendim ve şoke oldum.50 kişilik taşlı sopalı pkk sempatizanı bir grup kampüse giriyorlar ve önüne gelene saldırıyorlar.Kimse de birşey diyemiyor, adamlar dağdan inip kampüse girmiş gibi çünkü.Birkaç kişi yaralanıyor maalesef.Bu arada aynı arkadaşımın dediğine göre grup içinde İTÜ'lü öğrenciler de varmış ve bunların bazılarının radikal sol örgütlere mensup olup da birkaç gün önce "sözde devrim şehitleri"ni ananlardan olduğunu söyledi.

Sanırım bugün İTÜ'de Türk bayraklarıyla bu olaya karşı bir eylem yapacaklardı.

Eserozulku
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 10:44
Bırakın kardeşim devrimi ? !

Bu ülkede birbirinden farklı o kadar çok insan var ki...hatta tüm dunyada...bu ülkede ki mutluluk ve huzur seviyesini daha yukarılara çıkarmak her insanın kendisini biraz daha geliştirmeye yöneltmesi gibi en önemli eksiklikler varken daha neyi savundumuzu bilmeden bişeyci oluyoruz?BIRAKIN KARDEŞİM?o kadar çok eksiğimiz varken o kadar kolay yönlendiriliyoruz ki?gözlerininzi açın aklınızı açın?oyunlara gelmeyin?dışardan bu ülkeyi bitiremeyenleri kardeşleri birbirine düşürüyo? bu oyunları daha öncede görmüştük!

kadirbaba
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 19:51

Ben İTÜ'de okuyorum. Ev arkadaşlarım bugünkü yürüyüşteymişler. Onların anlattıklarıyla televizyonda çıkan haberler birbirinin zıttı. Ülkücüler sağ görüşlüler gösteri yaptı diye söyleniyor. Oysa ki her türlü insan vardı orada. Neredeyse tüm öğrenciler katıldılar. Sağ-sol kavgası olarak göstermeye çalışıyorlar. Oysaki taraflardan biri PKK sempatizanı iken diğeri sadece sağcı değil. Sonra okul önündeki durakta bir ikisi dövmüşler bu PKK sempatizanlarının. Üniversite'de sağ görüşlüler karşıt (!) görüşteki bir öğrenciyi linç etmeye girişti denildi. Oysaki dayak atanlar sadece ülkücüler değildi ve sadece öğrenciler değildi. Dayak yiyenler de karşıt görüş diyebileceğimiz bir durumda değillerdi çünkü geçen gün 4 kişiyi döven PKK sempatizanlarıydı bunlar. Bu bir görüş olsa saygı duyulur. Terör örgütünü desteklemek bir görüş değildir ve hiçbir şekilde saygıyı hak etmez. Gerçek budur. Haberlere kanmayın lütfen.

Orhano
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 20:13

Adamlara bak gelmisler bide Turk ogrencilere satasiyorlar. Biz birsey yapsak hemen uste cikar serefsizler.

TANRI TURKU KORUSUN

Husnu Kursun2
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 20:21

Benim bu konud tek soyleyecegim yazinin basligi hakkinda, Dayak kelimesinin kullanilmasi biraz ter dusuyor gibi geldi bana. Saldiri, hakaret. hirpalamak falan daha uygun duser.
Bahsedilen kisiler karakola goturulup dayak atilan siradan suclu falan degiller. Hepsi aydin, bilgili turk evlatalari.

kayhan35
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 20:27

ben de oradaydim..o serefsizlerden 2 tanesine vurdum..biri bir daha ayaga kalkamadi..ayagini kirdim onun..35 yasindayim en ovunecegim gun bugundur hayatimda..

Selcuk Aral

14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 20:41

Bende bu olayin video' ya cekilmisi var !

Bu vahşetin buraya alenen konulmasinin *tahriklere* sebep olabilecegini düsündügümden, link' lemedim.

a) Sayet müdüriyet *arzu ederse* koyabilirim.

b) Sahsen görmek isteyen varsa *link* icin mail atsin !

Aytac_yolas
14 yıl önce - Sal 09 May 2006, 21:10

Az önce tv'de sağ-sol kavgası diye anlattı inanamadım. Orada vatansever - bölücü kavgası vardı.Bu vatanseverler arasında hem sağ hem soldan insanlar vardı. Sol maskesi altında bölücülük bu olsa gerek. Yazıklar olsun bunlara. Böyle yılanları biz içimizde barındırıyoruz maalesef. Allah Türk milletini korusun.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET