Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi ve Tema Park
123 ... 124125126   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 1
serkancirak
11 yıl önce - Pts 08 May 2006, 12:24
Ankara Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi ve Tema Park


Ankara'ya safari park

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'ya Safari Park yapılacağını söyledi.  


Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenen Ankara Günleri'ne katılan Melih Gökçek, AK Parti Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz'un Atatürk Orman Çiftliği arazisinin 10 yıllığına Ankara Belediyesi'nin kontrolüne verilmesi yönündeki önergeyi memnuniyetle karşıladığını söyledi. Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Gökçek, "İlk hedef olarak hayvanat bahçesi yeniden düzenlenecek. Hayvanat bahçesi, Sabancı Bulvarı'na kadar uzayacak. Çiftlik girişinin karşısında devasa bir Safari Park yapılacak" dedi. Dünyanın hiç bir yerinde Atatürk Orman Çiftliği gibi büyük bir yeşil alanın devlet kontrolünde olmadığını belirten Gökçek, "Bu araziler büyükşehir belediyelerinin kontrolünde olur. Sayın Tarım Bakanı Mehdi Eker de hayvanat bahçesinin bize verilmesine olumlu bakıyor. Biz çiftliğin kontrolünü alır almaz öncelikle hayvanları 5-10 metrekarelik kafeslerden kurtaracağız. Çok daha büyük bir kullanım olacak. Hayvanat bahçesi girişi karşısındaki büyük alana da safari park yapacağız. Ankaralılar mini golf arabalarıyla parkı gezecekler, evcil hayvanlar ise parkın içinde serbest dolaşacak" diye konuştu.
Bu arada geziye katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Yaşar Catak da Gökçek'e destek vererek, "Bence de hayvanat bahçesi Büyükşehir Belediyesi'ne verilmeli. Burası zaten Atatürk'ün mirasıdır. Devredilemeyeceği için kötüye kullarımı imkansızdır" dedi.


Sinan YILDI
11 yıl önce - Cum 26 May 2006, 17:50

Muhalefet'in de destek verdiği bu proje Lalegül ve A.O.Ç.'ne değer katacak.
Bu arada hayvanat bahçesi'ne yapılan dev akvaryum inşaat ruhsatu olmadığı için Yenişmahalle Belediyesi tarafından yıkılacakmış. İnşaat ruhsatı olmadan nasıl inşaa ediliyor onu da anlamış deilim.


armagan87
11 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 20:43
Ankara Safari Park


Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde bulunan hayvanat bahçesi yeniden düzenlenerek safari parka dönüştürülüyor. 10 bin hayvanın yaşayacağı park, Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçesi olacak.

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde bulunan hayvanat bahçesinin belediyeye devredilmesinin ardından, yeni çalışmalara başladıklarını söyledi.

Hayvanat Bahçesini bir safari parka dönüştüreceklerini söyleyen Melih Gökçek, “Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçesi olacak “dedi. 150 milyon dolara malolmasını bekledikleri yeni hayvanat bahçesinde, 10 bin hayvanın yaşayacağını söyleyen Gökçek, projeyi, 2008 yılına kadar hayata geçireceklerini belirtti.

Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Gökçek, doğalgazı özelleştireceklerini, buradan bekledikleri 3 milyar doları da, metro yatırımlarına aktaracaklarını belirtti. Melih Gökçek, akaryakıta gelen zamların ardından Ankara’daki toplu taşıma ücretlerine zam yapılacağı sinyalini de verdi.

Kaynak: NTV

saygilarimla...Atilla DÜNDAR
11 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 20:59

Alıntı:
Hayvanat Bahçesini bir safari parka dönüştüreceklerini söyleyen Melih Gökçek, “Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçesi olacak “dedi. 150 milyon dolara malolmasını bekledikleri yeni hayvanat bahçesinde, 10 bin hayvanın yaşayacağını söyleyen Gökçek, projeyi, 2008 yılına kadar hayata geçireceklerini belirtti.


Ankara'ya yeni bir çehre katacağı kuşkusuz. Ancak bir Ankara'lı olarak korkularımız var. Çünkü halen Atatürk Orman Çiftliği içerisindeki hayvanat bahçesinde bulunan ve gittikçe de azalan hayvanların firari olma alışkanlıklarına bakıldığında 10 bin hayvanın ileride neler getireceği şüphelidir.

Hayvanat Bahçesinden kaçan piton diğer adıyla "PAKİZE" malum halen bulunamamıştır. Belkide sayın Gökçek yapılması düşünülen yeni parkın adını kaçanları vurmak için "Safari Park" olarak koymuştur.

Ne diyelim, Ankara'ya hayırlı olur inşallah.


emre yildiz
6 yıl önce - Prş 26 May 2011, 21:42

Gökçek, TRT Haber'de yeni hayvanat bahçesinin 2,1 milyon metrekare olacağını, mevcut hayvanat bahçesinin sağa ve sola doğru uzatılacağını, içerisinde lunapark olacağını, lunaparktaki oyuncakların hayvan figürlerinden oluşacağını, burada 15 adet gösteri merkezi olacağını, 2.000 kadar golf arabası bulunacağını ve isteyenin golf arabası ile gezeceğini, yeni bir arıtma tesisi kurulacağını ve Yenimahalle ile Keçiören'in suyunu arıtıp burada dere halinde Ankara Çayı ile birlikte akıtacaklarını, içerisinde sandalla gezilebileceğini, dün Tarım Bakanı ile protokol yapılıdığını AOÇ arazisini aldıklarını, önlerindeki engellerin kalktığını ifade etti...

fatih engin
6 yıl önce - Prş 26 May 2011, 22:01

Alıntı:
Hayvanat Bahçesinden kaçan piton diğer adıyla "PAKİZE" malum halen bulunamamıştır.


piton pakize kafesin arkasındaki olukta bulundu, çok uzağa kaçamamıştatumella
6 yıl önce - Cum 27 May 2011, 13:46

bence ankara için açıklanan projeleri gölgede bırakacak bir gelişme adım adım geliyor,
salih bezcinin ilk olarak gündeme soktuğu AKM VE AOÇ arazilerinin artık etrafı çevrili halktan kopuk alanlar yerine şehre değer katacak uluslararası çapta sosyal donatılarla buluşturulması fikri,
Umarım bu alanlar için ulusal-uluslararası yarışmalarla, gelecek döneme damgasını vuracak atamızın adına yakışır projeler seçilir VE UYGULANIR.
Bu fikre bir ankaralı olarak dört elle sarılıyorum ve uygulanmasını istiyorum.
Atamızın mirasını yıllarca hiçbirşey katmadan etrafını tel örgü ile çevirip kapatan , her öneriyi tartışmadan ve öneri getirmeden reddeden kişilerinde bu direncini kırmak ve aşmakta şu an yetkili olanların görevidir diye düşünüyorum.
etimesguttan AOÇ rekreasyon alanına giren bir ankaralının çayyolu tarafından bu alana giren bir ankaralıyla buluştuğu bir cennet hayal ediyorum..............


koray006
6 yıl önce - Cum 27 May 2011, 19:31

bu projenin animasoyununu gösteren bi link varmı acaba???

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Pzr 29 May 2011, 19:13(+)


Projeyi eleştirenlere Başbakan, siz eğlenin diye yapıyoruz diye esprili bir cevap veriyor.


İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 16:35

Yeni yapılacak hayvanat bahçesinin yerleşimi bu haritadaki gibi olacak.Projenin en önemli özelliklerinden birisi Ankara Çayı'nın aktif olarak kullanılacak olması.Hayvanat bahçesinin bir noktasında Ankara Çayı'ndan beslenecek bir gölet düşünülüyor.


  (+)sayfa 1
123 ... 124125126   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet