Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Nilüfer'e Spor Salonu
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 16:48
Bursa Nilüfer'e Spor Salonu


Yapımı tam bir yılan hikayesine dönmüştü.Yıllardır temel aşamasında kalan Nilüfer Spor Salonu için sonunda beklenen ödenek geldi.Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü,Nilüfer Spor Salonu inşaatındaki belirsizliğe son noktayı koydu ve atletizm dışındaki tüm spor branşlarına hizmet verecek olan 7 bin 500 seyirci kapasiteli salonun projesiyle birlikte maketini de hazırlattı.Proje,geçtiğimiz günlerde inşaatın yüklenicisi Evliyaoğlu İnşaat şirketine teslim edildi ve 3 milyon YTL de ödenek gönderildi.Projelerin kendilerine teslim edildiğini belirten müteahhit Ertuğrul Evliyaoğlu,projenin değiştirilmesi sonucunda bazı problemler yaşandığını, ancak bu sorunları da kısa sürede aşacaklarını söyleyerek,"Mayıs ayı bitmeden inşaata başlamak istiyoruz.Eğer ödenekler zamanında ödenirse 2 yıl içinde inşaatı tamamlayıp,anahtarını yetkililere teslim etmek arzusundayız.Elimizdeki tüm imkanları bu tesisin inşaatına yönlendireceğiz" dedi.Evliyaoğlu,salonun inşaatıyla ilgii şöyle devam etti:"Yeni projeyle seyirci kapasitesi 7 bin 500'e çıktı.İki yılda tamamlarsak 2010 yılında ükemizde düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası'nın bir ayağı Bursa'ya gelebilir.Çünkü Ankara,İstanbul ve İzmir'de salonlar hazır.Ancak bir ayağınn yapılacağı açıklanan Antalya'da henüz bir çalışma yok.Bu nedenle Bursa olarak daha avantajlı konuma geçebiliriz."


"Ödemeler düzenli yapılırsa tesisi iki yıldan daha önce de tamamlayabiliriz.Çok amaçlı Nilüfer Spor Salonu'nda basketbol,voleybol,hentbol gibi branşlarda uluslararası tüm karşılaşmalar yapılabilecek.Bu salon bittiğinde Bursalıların tüm ihtiyaçlarına cevap vereceğini düşünüyorum."


Tesis tamamlandığında Bursa, Avrupa çapında bir tesise kavuşacak.Maketi de ilerleyen günlerde yükleyeceğim.


Atila
12 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 18:28

Hocam hemen yükle, yazin bile heyecan verici....

Abdi Ipekci, Aski, Karsiyaka, Halkapinar, Sinan Erdem Dome, Kayseri'de yeni stadyumun yanindaki yeni 7500 kisilik bir salon ve de Bursa. Sonunda modern bir seviye'ye geliyoruz.

Ama Halkapanir neye kullaniliyor? Ve de portatif tribünler ne oldu?


www.sercan.de
12 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 18:55

umarim kaliteli olur
yani Halkapinar gibi degilAkın Alan
12 yıl önce - Pts 08 May 2006, 06:17

Nilüfer İlçesi kennte birçok konuda gelişmişken, sportif yatırımlarda geri kalmıştı.
Spor Salonu bölgeye yeni bir hareket katacak..F3 pistininde bitmesiyle spor faaliyeleri epeyce artacağa benziyor.........Umarım çabuk biter.


g.guray
12 yıl önce - Pts 08 May 2006, 18:55

Alıntı:
umarim kaliteli olur
yani Halkapinar gibi degil

Sercan Halkapınar S.S.'nunu görme olanağın oldu mu bilmiyorum. aslında o kadar kötü bir salon değil. Hatta normal tribünler o kadar güzel yerleştirilmiş ki nerden izlersen izle en önde izliyormuşsun hissi uyandırılıyor ama teleskobik tribünler felaket mutlaka baştan düzenlenmesi gerekiyor ki bu durumda da kapasite 11.000'i filan bulur. Ama salonun dışındaki koridor bölümü mükemmel olmuş.
Bursa'daki salona gelince Türkiye'de en iyi basketbol seyircisine sahip iki şehirden biri olan Bursa'ya(diğerinin İzmir olduğunu söylememe gerek yok sanırım) bana göre geç bile yapılmış bir yatırım. Umarım ülkemizde yapılmaya başlayan diğer tesisler gibi olmaz da zamanında biter.
NOT: Bu forumda çoğu kez yazdım ama yine yazmakta yarar görüyorum. Tüm salonlar kapalı olduğu için ( açık salon olmaz) kapalı spor salonu yerine sadece spor salonu demek yeterlidir.


Batur

12 yıl önce - Pts 08 May 2006, 19:03

Umarım bu salon bir an önce biter ve Bursa'ya basketbolu sevdiren TOFAŞ da eski gücüne döner  www.sercan.de
12 yıl önce - Sal 09 May 2006, 15:20

Halkapinarda ici ve disi güzel degil
esas tam tipik türk tesisi
salonmu? evet
iste yeter
yani gidip avrupanin en iyilerinden biri olsun mantigi yok bizde

Içi ve disi  cok kalitesiz gözükiyor maalesef
ben Bursa ve gelecek türk SS icin böyle birsey isterim kalite olarak (koltuklar, disi, ici, lojalar vs)
Almanya:
KölnArena (19.250)

SAP Arena (14.500)

Color Line Arena (13.800)


ve yeni projeler
Düsseldorf (11.500)
http://img221.echo.cx/img221/2636/metroarena16yc.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/2120/modellrkw20ak.jpg

Berlin (17.000)
http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_arenen/temp ...l_Nord.jpg
http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_arenen/temp ...rdwest.jpg


BJKnin Spor Salonun kalitesi cok güzel

cok Yunan spor salonlara benziyor bizimkiler
http://www.stadia.gr/maps/mapbasketball.html

Color Line Arena (13.800)


g.guray
12 yıl önce - Sal 09 May 2006, 17:23

Bu biraz da para ve zamanla ilgili sıkıştırıp sıkıştırıp 7 ayda 10.000 kişilik tesis yapmaya kalkınca haliyle bazı konularda eksikler oluyor. Bence Halkapınar Spor Salonu henüz tam anlamıyla bitmiş bir tesis değil mutlaka 2010 Basketbol Şampiyonası için elden geçirilecektir. Elbette Avrupa'nın iyi salonlarından biri olmayacak ancak bence yine de Abdi İpekçi S.S.'nundan daha iyi bir tesis. (Elbette bundaki en önemli neden Halkapınar'ın 15 sene sonra yapılmış olması.) Şu da bir gerçek ki 2 senede daha özenle yapılan Karşıyaka S.S.'u çok daha şık bir salon.
Benim orta ölçekli salonlar içinde en hoşuma giden salon Max Schmelling S.S.'u (yanlış yazdıysam kusura bakmayın ). Yanılmıyorsam 8.500 kişilik bir salon ama çok şık.
http://www.max-schmeling-halle.de/
Umarım Bursa'ya da bu tarz bir salon yapılır.


oral ünlü
12 yıl önce - Sal 09 May 2006, 20:53

Bu proje tamamlanırsa çok iyi olur ama 3 yıldır temeli atılmış bir şekilde gördüğümden yapılacak olması hala bir hayal gibi geliyor bana nedense..Umarım dünya basketbol şampiyonası projesi de gerçekleşir..Tofaş ve Oyak Renault bu sene 1. lige dönünce maçlarını bu salonda yapmaları büyük avantaj olur.Çünkü nilüfer halkı spora susamış durumda.bi isim düşünüldü mü acaba salon için? Düşünülmediyse: BURSA ARENA derim

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 17:38

Bu proje 3 yıldır değil tam 11 yıldır düşünülüyor.İşin içinde devlet olduğu için ancak şimdi yapılabiliyor. İsme gelince sanırım burada yazıldığı gibi "Nilüfer Spor Salonu" denir.Arena biraz daha futbol stadı ismi.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet