Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Belediye Otobüsleri
« önceki   123 ... 163164165   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Cihat Örken
11 yıl önce - Pts 23 Ekm 2006, 21:31
Eskişehir Belediye Otobüsleri

Sayın Yılmaz Büktel'in yolladığı fotoğraflardaki otobüsler ancak 1970 lerin ortalarına kadar hizmette kalabildiler. Bu nedenle genç arkadaşların bu otobüsleri bilmesine imkan yok. Numaralandırılmaları da anımsayabildiğim kadarıyla 1 den başlayıp 20 ye kadardı. 1 numara ile başlamakla beraber bunlardan önce de muhtemelen belediye, otobüs işletiyordu. Bu sorunun yanıtı da daha araştırmacı ve meraklı arkadaşlara kalıyor.
  Markalara gelince; bilebildiğim kadarıyla bunların 18-19 tanesi (belki 20 tanesi de ) 2. resimde de önden görülen Leyland, 2 tanesi ise ilk resimde arkadan görülen farklı model (Amerikan malı?), yan tarafında Blue Bird yazan otobüslerdi. Bu otobüslerin esas marka ve modelini bilen birileri yazıverirse kafamdaki 30 yıllık soru da yanıtlanmış olacak.

Cem Telgeren
11 yıl önce - Pts 23 Ekm 2006, 23:11

6 Mayıs 2006 tarihinde açtığım bu başlığın aylar sonra güncellenmesi çok hoşuma gitti doğrusu.Katkı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Ama mesajlarda sözü edilen otobüslerin fotografları da bu başlığa eklenecek olursa Eskişehir sayfalarının bir eksiği giderilmiş olacak.Hadi bakalım Eskişehirli dostlar iş başına.Otobüs fotograflarını bu başlık altına bekliyoruz.

tuncaytezgöçen

11 yıl önce - Pts 23 Ekm 2006, 23:31
fotoğraf

HERKESİN ÖNCELİKLE BAYRAMINI KUTLARIM. değerli arkadaşlar Eskişehire yaptığınız katkıdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İşlerimin yoğunluğundan gereken zamanı bulamadığımdan sitedeki vazifemizi aksattık  sizlerinde desteğiyle gereken neyse yapılacak, bu sayfayı gerektiği kadar resimle doldurmak artık bize düşüyor, hepinize saygılar sunarım.

anadoludan tuncay

Cihat Örken
11 yıl önce - Sal 24 Ekm 2006, 13:04
Eskisehir Belediye Otobüsleri

Önceki mesajımda "Blue Bird" olarak belirttiğim otobüsün markası sonradan düşündüm, "Byrd" de olabilir. Otobüslerle ilgilenen arkadaşlar doğru olanı herhalde yazarlar. Bunlardan hatırladığım kadarıyla 16 numaralı olanı mavi renkte olduğundan böyle bir yanlış anımsamaya yol açtı herhalde. Bu durumda Leyland'lar da 20 değil 15 adet oluyor.
   Bunlardan sonra Eskişehir Belediyesinin 3-4 adet Amerikan (veya İngiliz) malı Ford marka otobüsü de oldu. 70 lerin başından itibaren ise sırasıyla International (kamyon kasasına yerli montaj olabilir) marka 20-25 adet, Fiat-Karsan marka 30-35 adet otobüs hizmet gördü. Sanırım 1974 yılından itibaren belediye sadece 0302 Otomarsan Mercedes otobüsler satın aldı.
    Arkadaşların sözünü ettiği körüklü otobüsler ise İkarus marka olup 90 larda filoya katılmışlardı.
    Sadece Mercedes aldı demekle yanlış yaptım. Çünkü arada (80 ler?) 10-15 adet küçük otobüs de (markası Magirus olabilir) alınmıştı.

yılmaz büktel

11 yıl önce - Sal 24 Ekm 2006, 13:12

fiat karsanların resimlerini bayram sonrası yükleyeceğim. sonrasında 302 mersedesler var. ama diğer modellerden haberim yok yani elde resmim yok.ama acilen bir arkadaşın garajda duran körüklü otobüsleri yok olmadan fotoğraflaması gerekiyor

magnaflux
11 yıl önce - Sal 24 Ekm 2006, 13:56

EskissehirMecnun arkadasimizin dediği gibi 3 çeşit otobüs var fakat yeşil renkli otobüsler sadece özel halk otobüsleri değil. Yeşil renk olupta Esulaş olan otobüslerde mevcut. Özetlemek gerekirse;

Beyaz üstüne turuncu çizgili: Belediye Otobüsleri (EBOİ)
Daha resim bulamadım bulduğum zaman en kısa sürede ekleyeceğim.

Yeşil Renkli: EsUlaş ve Özel Halk Otobüsleri

(Bu göründüğü gibi EsUlaşın Özel Halk Otobüslerinin tek farkı Özel Halk Otobüsü yazması .) 34 Plaka hala duruyor değişmemesine bi anlam veremedim..

Yeşilli Mavili Açık Mavili: EsUlaş

(Kemal arkadaşımızın izniyle..)

'a aiittir.

Bu da EsUlaş (Yeşil) içinden çekilmiş bir fotoğraf.

tuncaytezgöçen

11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 02:19

(+)

(+)

(+)

(+)

Mecnun 26
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 12:40
Eskişehir`deki otobüsler

34 plakalı ESULAŞ otobüsleri buraya kiralık olarak getirildikleri için plakaları 26`ya çevrilmemiştir. Belki kira süresi sonunda belediyenin başka planları olabilir.

Mustafa Noyan

11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 13:28

Alıntı:
belediyenin sözünü ettiğin körüklü otobüslerin resimleri yok mu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllarda Bursa'da sanıyorum Tezeller karoseri'ye İkarus körüklü otobüsleri yeniletmişti, hatta Tezeller'in eski web sitesinde referanslar bölümünde bu otobüslerden birinin fotoğrafı da vardı; otobüsler kaporta rektifiye sonrası İstanbul ÖHO ile aynı dizayn olan Esulaş renklerine boyanmış haldeydiler; halen seferlerde kullanılmasalar da yakın zaman önce yenilenen bu körüklü otobüslerin halen kullanılabilir, en azından fotoğraflanabilir durumda olduklarını tahmin ediyorum.

Kemal
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 14:15

Bir halk otobüsü bileti.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 163164165   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM