Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Bornova
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Ahmet BAGCI
13 yıl önce - Prş 21 Nis 2005, 02:39

Ege Üniversitesi Gençlik Merkezi Gündüz ve Gece Fotosu

(+)

(+)

Bornova Belediyesi

(+)

Burasıda Sahibi Yabancı Bi Bayana Ait Olan Tarihi Köşk

(+)

Atatürk Kitaplığı

(+)

Baki KARAKOÇ
12 yıl önce - Prş 23 Hzr 2005, 20:01
hükümet konağı ve sanat sokağı

Yenilenen Hükümet Konağı

(+)

Sanat Sokağı Girişi

(+)

Sanat Sokağı

(+)

Sergiler

(+)

Baki KARAKOÇ
12 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 17:22
ege üni. ve bornova genel

Ege Üniversite Kampüsü

(+)

Otobüs son duraklarından kampüs girişine doğru. Fotoğraf Çift katlı otobüsün üat katından çekildi.

İnönü mahallesinden Bornova'nın doğusu

(+)

(+)

alatsatianos
12 yıl önce - Pts 07 Ksm 2005, 22:29

Bornova'nin Levanten evlerinde su anda Izmir'in Italyan (Mesela Aliberti),  Fransiz ve Ingiliz aileleri oturur. Bu evlerin yazliklari da Cesme Ilica'da Yildizburnu'ndadir. Bu yuzden Yildizburnu ve Bornova evleri mimari suslemeler acisindan benzer. Mimari 19 yy Rum vernekuler mimarisinin merkezli pencereli, cumbalari, ve sakiz tipi yuksek kapilarina sahip olmakla beraber, evlerin cepheleri ve bina planlari daha cok ev sahibi Ingiliz ve Fransiz burjuvazisinin anlayisina gore yapilmistir. Sehir plani olarak da bu evler "Colonial" akima mensuptur. Ornegin Alacati'nin kucuk sira sira (row house) avlulu yapilari daha cok Rum/Turk sokak yapisina uygunken, Bornova'nin evleri buyuk, birbirinden ayri ve bahcelidir. Buraya zengin yerel Turk, Musevi, Ermeni, Rum(ornegin tutun ya da incirle ugrasan) tuccarlar da yerlesmistir. Binalar 120-140 yilliktir.

Ahmet BAGCI
12 yıl önce - Prş 12 Oca 2006, 14:13
Bornova

Selamlar, başlıkları araştırdım fakat bornova başlığı göremedim, 2 adet fotoğraf ile başlıyorum , en kısa zamanda geniş bir arşiv burda oluşturacağım, fotoğraf ekleyenlerde mutlaka olacaktır
sevgiler

(+)

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR