Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir - Buca
123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mehmet YASA

13 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 19:04
İzmir - Buca

İzmir�in 9 kilometre güneydoğusunda kurulmuş olan Buca, Nif Dağı�nın güney eteklerine yerleşmiştir. Yüzölçümü 180 kilometrekare, denizden yüksekliği 38 metre olup kuzeyinde Yenişehir, kuzeydoğusunda Torbalı, batısında Karabağlar bulunmaktadır. Yayvan görünüşlü arazi ile çevrelenmiş olup, çevredeki tepeler, vadiler ve bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Buca düz ve verimli topraklara sahiptir. Tıngırtepe, Zeytintepe, Koşutepesi ve Karacaağaç gibi tepeleri de vardır. Nif Dağı�ndan doğan Melez Çayı, Şirinyer�den geçer ve Halkapınar�da denize dökülür.

(+)

Buca'li olan yada Buca'yi merak eden varsa daha fazla bilgiye asagidaki linki tiklayarak ulasabilir....
       http://www.buca-bld.gov.tr

Sirinyer tren istasyonu

(+)

Buca kavsaktaki park

(+)

Buca'ya gitmemdeki esas sebep asagidaki fotograflardir..Izmir Buyuksehir Belediyesi'nin bu yil 2. sini düzenledigi Tarihe Saygi/Yerel Koruma Ödülleri 2004  yarismasina katilabilecek nitelikteki tarihi yapilari tespit ve ev sahiplerini bu yarismaya tesvik için gittik Buca'ya..Umdugumuzdan fazla bina ile karsilasinca isin gerisini yarina biraktik..Önümüzdeki 1 hafta semt semt gezip Izmir'de bu yarismaya katilabilecek yapilari yarismaya tesvik etmeye devam edecegiz...ve iste bu yapilardan bazilari

Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 20:03

Mehmet, 3. fotografindaki havuzda gorulen dev kaya sanki altindaki fiskiyeden gelen su ile havada duruyormus gibi gorunuyor, cok akillica

Mehmet YASA

13 yıl önce - Cum 13 Ağu 2004, 17:04

Evet Volkan Yüksel, benim de hosuma gitti, guzel yapmislar..
Buca fotoraflarina devam ediyorum..
Bunlar Buca'nin ana caddesinden fotolar

(+)

Solda agacli yer Buca cezaevi

(+)

Forbest caddesinin girisi

(+)

Buca Heykel

(+)

Yücel

13 yıl önce - Pts 22 Ksm 2004, 09:23

Mehmet resimler cok iyi tesekkurler, universite gunlerimi hatirladim.
Eskiden Buca heykelin orada, eski cok guzel bir ahsap ev vardi.Ben universite son sinifdayken(2000 senesi) kundaklanip bir kismi yanmisti ,umarim yikilip yerine apartman dikmemislerdir...

En son Yücel tarafından Çrş 29 Hzr 2005, 09:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

berent
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:52

Biraz önce buca belediyesi resmi sitesi ve bucarehber adlı siteleri ziyaret ettim. ikisinde de Şirinyer-Buca demiryolu ile ilgili ne bir resim ne de bir yazı vardı. Zaten Buca'nın belediye başkanlarına bu demiryolu hep battı nedense. Etrafına koruyucu duvar yapmak bir yana olmayacak yerde karayolu inşa ederek hem zemin geçitler türettiler. Olan kazaların sorumluluğunu ise TCDD'ye yüklediler.

Bir kaç ay sonra bu demiryolu Aliağa-Menderes projesi yüzünden kaldırılacak. Sanırım belediye de sevgi yolu yapar buraya. Bir önceki mesajda yazıldığı gibi artık silah sesleri eşliğinde mutlu ve mesut olarak bu yolda turlarız.

edit: Pardon o buca'da geceleri sık sık duyulan silah sesleri ile ilgili mesaj başka bir başlıkta yer alıyormuş.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR