Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karşıyaka Tren İstasyonu


ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Özkan Durakoğlu

12 yıl önce - Prş 27 Ekm 2005, 15:11
İzmir Karşıyaka Tren İstasyonuEn kısa zamanda  Karşıyaka İstasyonu'nun fotoğraflarını da buraya ekleyeceğim.
KARŞIYAKA İSTASYON VE ÇARŞI BAĞLANTISI


(+)

KARŞIYAKA İSTASYONU'NUN KARŞISINDA SERGİLENEN EMEKLİ KARA TREN
 

(+)


Özkan Durakoğlu

12 yıl önce - Pts 31 Ekm 2005, 13:16

KARŞIYAKA İSTASYON BİNASI


(+)

***Bu aralar sadece gece fırsatım olduğu için devamlı gece resimleri yüklüyorum umarım en kısa zamanda gündüz resimleride ekleme imkanım ve vaktim olur. Saygılar


oytuni efendi
12 yıl önce - Pts 07 Ksm 2005, 02:24(+)
enginkrmn
9 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 02:33

2008 kis aylarindan bir kare.


(+)


enginkrmn
8 yıl önce - Cum 25 Eyl 2009, 20:32(+)


OrhunAlac
7 yıl önce - Cmt 25 Eyl 2010, 23:15(+)

(+)

(+)

(+)

(+) (+)OrhunAlac
7 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 22:47

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 kilometrelik Karşıyaka Tünel üstünde gerçekleştirdiği modern düzenlemeler ile 24 saat yaşayan yeni mekanlar oluşturdu. Çalışmalar 3 milyon 125 bin liraya mal oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ortaklığında gerçekleştirilen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük kent içi toplu ulaşım projesi olarak tarihe geçen Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi, her yönüyle kente yeni bir soluk getirdi. İzmirliler 80 kilometrelik hat boyunca keyifli ve güvenli ulaşımın tadını çıkartırken, tünel üstlerinde oluşturulan yeni yaşama alanları da büyük beğeni topladı.

2260 metre uzunluğundaki Şirinyer Tüneli’nin ardından 3 kilometrelik Karşıyaka Tüneli’nin üzerinde de yeni düzenlemeler oluşturan Büyükşehir Belediyesi, başta Karşıyakalılar olmak üzere İzmirliler’den tam not aldı.
Akşam saatlerinden itibaren ışıl ışıl olan Karşıyaka Tünel üstü, gölgelikli sergileme ve dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, açıkhava kondisyon alanları, park düzenlemeleri, yeşil alanlar, yürüyüş yolları, meydan düzenlemeleri ile birçok ihtiyaca cevap veriyor. Düzenleme kapsamında 4 noktada oluşturulan 240 adet fıskiyeli yer havuzu ise mekanın en çok ilgi çeken bölümlerini oluşturuyor.

İzmirlilerin kültürel, dinlenme ve sportif ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Karşıyaka Tüneli üst bölgesine bilgilendirme panoları da yerleştirildi. Projenin 3 milyon 125 bin TL’ye mal olduğu bildirildi.

Arca Çağlar Çınar
7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 00:34

Oradaki rayların, peronun ve de trenlerin görüntüsü hala dün aklımda.

Ayhan
7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 01:26

İstasyon binası ve çevresindeki küçük binalar baştan aşağı sadece boyandı... Evet sadece boyandı diyorum, çünkü ne restore edildi ne de kabloların çirkin görüntüsü ortadan kaldırılmadı. Önündeki ucube bina ve alakasız çocuk parkıyla birlikte Karşıyakalılara mahzun bir şekilde selam veriyor

burak_gultekin
7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 02:25

Bugün bende buralarda gezdim. Tren hattı yeraltına alınınca çok güzel ferah ferah olmuş ancak kesinlikle acilen restorasyon lazım. İstasyon binasının içi mi sayılıyor tam bilmiyorum ama köhne bir çay bahçesi vs hepsi baştan düzenlenmeli, çok ama çok güzel olabilcek bir yer şuan mahsun bir şekilde bekliyor adeta... Bu arada yer altı istasyonunun üstte kalan yapıları bölgede o kadar çirkin durmuş ki bembayaz 2-2.5 metre yüksekliğinde duvarlar... Ne biliyim en azından belediye bi çılgınlık yapsın boya paralarını karşılayarak falan Karşıyaka'yı simgeleyen yazılarla falan grifiti bişey yaptırsın. Tabiki bu basit akla ilk gelebilcek bir öneri herkes de sevmeyebilir ki bende grafitinin hastası değilim ama daha göze hoş birşeyler de ortaya çıkarılabilir. Ama şuan istasyon çevresi kesinlikle güzelliğini ortaya koyamıyor umarım bir an önce gerekli çalışmalar yapılır.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege