Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

ANKARA NIN EN GÜZEL CADDELERİ HANGİLERİDİR?
ZİYA GÖKALP C. 3.0%  3.0%  [2]
BAHÇELİ 7. C. 18.2%  18.2%  [12]
EMEK 8. C. 1.5%  1.5%  [1]
BAHÇELİ 3. C. 3.0%  3.0%  [2]
EMEK 8. C. 3.0%  3.0%  [2]
RAGIP TÜZÜN C. 1.5%  1.5%  [1]
DİKMEN C. 3.0%  3.0%  [2]
TUNALI HİLMİ C. 36.4%  36.4%  [24]
DÖGOL C. 3.0%  3.0%  [2]
İRAN C. 1.5%  1.5%  [1]
ÇANKAYA C. 4.5%  4.5%  [3]
REŞİT GALİP C. 0.0%  0.0%  [0]
UĞUR MUMCU C. 6.1%  6.1%  [4]
CİNNAH C. 13.6%  13.6%  [9]
SENATORYUM C. 0.0%  0.0%  [0]
SIMON BOLIVAR C. 0.0%  0.0%  [0]
JOHN F. KENNEDY C. 1.5%  1.5%  [1]
Toplam Oy : 66

mehmet_y
6 yıl önce - Sal 04 Ekm 2011, 19:33

Kazımkarabekir caddesi konumu olsun düzgünlüğü olsun genişliği olsun her açıdan ankaranın en güzel caddelerinden biri olabilirdi. Ama malesef bugünki halinde.

sefer bayraktar

4 yıl önce - Çrş 17 Nis 2013, 23:12

bu caddenin ismini bilemedim, acaip güzel bir üst geçit var..park bulup duramadım daha güzel fotoğraflarını çekmek için.
  (+)

Barış T
4 yıl önce - Çrş 17 Nis 2013, 23:14

Mithatpaşa caddesi Sefer bey orası. Gerçekten güzel caddedir. Kocatepe Camii nden Sıhhıye'ye inişte çekmişsiniz fotoğrafı da. Teşekkürler paylaşımınız için.

Abdullah Egemen
4 yıl önce - Çrş 17 Nis 2013, 23:18

Arjantin Caddesi'ni çok beğeniyorum. Kafeler falan bana çok şirin gelmişti birde caddenin sonunda yüksek beyaz bir bina görünüyordu güzel bir cadde diye düşünüyorum

mehmet_y
4 yıl önce - Çrş 17 Nis 2013, 23:27

Alıntı:
acaip güzel bir üst geçit var

ağam bizimle eğleniiy

sefer bayraktar

4 yıl önce - Cmt 18 May 2013, 20:35

Alıntı:
ağam bizimle eğleniiy

ne haddime ağam.....gerçekten mimarisi çok güzel..

peki bu cadde neresi??

(+)

salimmsalim
4 yıl önce - Cmt 18 May 2013, 20:40

Alıntı:
peki bu cadde neresi??

ziya gökalp caddesi - tandoğan

yanlış

Gazi Mustafa Kemal bulvarı- tandoğan

aliayen
4 yıl önce - Pzr 19 May 2013, 07:08

Giresun Cad. / Aşağı Eğlence de listeye eklenebilir.

Cihan91
4 yıl önce - Pts 20 May 2013, 11:12

Kumrular Caddesi
gündüzleri çok fazla yoğun ama buna rağmen Ankaranın en bozulmamış yerlerinden biri bence

onurnazliaka
4 yıl önce - Pts 20 May 2013, 13:41

Başlık eski olduğu için anket listesi güncel değil. O nedenle ekler yapmak gerek.

Şahsen Turan Güneş Bulvarı'nı da Ankara'nın en güzel caddeleri arasında görürüm. Çankaya'dan başlayıp Kepekli'de son bulur. Caddenin başı iş yerleri, ortası konut alanları, sonuysa her 2 yanı ormandır. Uzun bir cadde olduğu için bu kadar değişken yapısı vardır. Yol kalitesi, aydınlatması, kaldırımları ama en önemlisi sonundaki ormanlarıyla araba sürmenin, yürümenin güzel olduğu bir caddedir.

Diğer bir cadde de Park Caddesi. Ümitköy'ün yıldızlarından. Park caddesi aslında bildiğiniz dümdüz bir cadde. Ama sağı solu villalar ve bu villalarda Ankara'nın seçkin restoranları caddeye güzellik katıyor. Mekanların villa tipi olması oldukça güzel, burası özellikle cumartesi akşamları çok canlı bir yer oluyor. Caddenin sonunda da dükkanlar var. O dükkanlar içinde ilgi çekense Bim; park caddesine Bim için gelen olması da ilginç ve Bim'in müşteri kitlesinin genişliğini gösteren bir ayrıntı.

Giresun Caddesi de oldukça güzel. Bu cadde Etlik'in en canlı yeridir. Eskiden akvaryumu da vardı, daha da güzeldi ama kaldırıldı. Yol boyu parkı, çay bahçesi ve sayısız pastanesi, lokantası, mağazasıyla işlek bir nokta. Günün her saati trafiğin tıkalı olması tek olumsuz yönü.

İlk başta belirttiğim gibi liste güncel değil. Bir de caddeler genelde Çankaya'dan seçilmiş, diğer semtlerdeki caddelere hiç bakılmamış. Güzellik ölçütü herkese göre farklıdır ve her ilçenin güzel caddeleri vardır. Bana kalırsa şu caddeler de listede olmalıydı:
- Tıp Fakültesi Caddesi - Mamak
- Mehmet Ali Altun Caddesi - Mamak
- Fatih Caddesi - Keçiören
- Vatan Caddesi - Sincan
- 12. Cadde - Sincan
- Giresun Caddesi - Keçiören
- Turan Güneş Bulvarı - Çankaya
- Kumrular Sokak - Çankaya (Cihan91'den alıntı)
- Ragıp Tüzün Caddesi - Yenimahalle
- Vatan Caddesi - Yenimahalle
- TBMM Caddesi - Eryaman/Etimesgut
- Çağdaş Caddesi - Altındağ
- Çankaya Caddesi - Çankaya
- Yahya Kemal Caddesi - Yenimahalle
- Başkent Bulvarı - Yenimahalle
- Etlik Caddesi - Keçiören

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet