Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
bluemet

6 ay önce - Pts 03 Şub 2020, 15:00

Kesinlikle doğru ovalarda olan yapılar elbette riskli fakat sağlamsa ayakta kalabilir lakin şimdi trilyonlar ile satılan mavisehir bostanlı karsiyaka güzergahı sonrasinda birturlu el atilamayan ürkütücü bayraklı bölgesi devamında denizin doldurulmasi ile üzerine çok katlı binalar yapılan Alsancak karatas Göztepe ve yalı sahili çok riskli sahil doldurulmuş diyelim buralara göz göre göre nasıl apartman yapımına izin verilmiş

Geçen gün dikilideydm 1940depreminde kasaba komple yıkılmış ama biz ne yapmışız sahili biraz daha ileriyi atıp.denizi doldurmuş yeni binalar dikmisiz bir cafede oturuyorduk yoldan arabalar geçiyor sallaniyordk deprem sandık fakat yaşlı bir amca dedi zemin boş dedi biz evin içinde 3.katta bile sallaniyoruz diyor

Göz göre göre intihar etmeyi seven bir ülke ve insanlarız maalesef

PınarDK
5 ay önce - Pts 02 Mar 2020, 17:48
İzmir zemin

Selamlar.Bayrakli sogukkuyu mahallesinde oturuyorum.Yeni ev almayi planliyoruz.Bu civarlarda olmak istiyoruz yine,zemin yorumu alabilir miyim?

Komitacı
5 ay önce - Pts 02 Mar 2020, 18:25

Bir uzman altinyolun ust tarafinin ev tercihi icin daha guvenli oldugunu soylemisti. Sahsen ben yeni girne ornekkoy tarafindan ev almayi planliyorum. Onun disinda klasik olarak yuksek yerlerin zemininin saglam oldugu soyleniyor egekent, evka 2, yamanlar gibi. Hatta izmirin en saglam zemini yamanlarmis ama oturalacak bir semt degil dogu ve guneydogudan gelenler gecekondulari dikmis bunlarin kacak yapilmasina goz yuman siyasi cikar icin tapu veren belediye hukumet kimin parmagi varsa vatandas olarak hakkimi haram ediyorum.

Urazbey
5 ay önce - Pts 02 Mar 2020, 18:52

Alıntı:
Selamlar.Bayrakli sogukkuyu mahallesinde oturuyorum.Yeni ev almayi planliyoruz.Bu civarlarda olmak istiyoruz yine,zemin yorumu alabilir miyim?

Yukarılar iyi zemin olarak ancak geniş bir kentsel dönüşümden geçmeli gece kondu sayısı çok, sağlıksen sitesi tarafına bakabilirsiniz oralara yeni siteler yapılıyor zemin olarak iyi

yusuf lutfi

5 ay önce - Pts 02 Mar 2020, 19:31

Aslında, bir konut veya dükkan alırken bulunduğu yerdeki TMMOB'ye baş vurarak,belli bir ücret karşılığı taşınmazın özelliklerini öğrenmek en iyisi olur.
Aşağıdaki fiyatlar sizi yanıltmasın. O meblağlar tüm arsanın raporu ile ilgili. Şahsi başvurularda cüzi miktarlar geçerli diye biliyorum.
Bir seçenekte, eğer güveniyorsanız bu raporu müteahhitten istemek.

sayfa 4
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet