Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mustafa Noyan

10 yıl önce - Pzr 10 May 2009, 00:14

İDO özel gezi seferleri tarifesinde bu yaz fiyatlar,
Tek yön: 10.00 TL,
Gidiş-dönüş: 17.50 TL.

turgutakbaş
10 yıl önce - Prş 18 Hzr 2009, 11:50

bu özel gezinin fiyatı çok olmuş bence ... bence sefer sayısını arttırıp fiyatını düşürsün ido ... yazın tıklım tıklım gidiyoruz turistlerle doluyor zaten vapurlar ...

bu tip konularda bence ido sürümden kazanmaya çalışmalıdır ... bir prestij hattıdır çünkü boğaz gezisi ... dünyanın bir çok memleketinden açıkçası boğaz için geliyor insanlar ...

bizim gibi gariban öğrencilerde 20 değil 10 olsa fiyatı sık sık bu keyfe ortak olurdu

Süha
10 yıl önce - Cum 19 Hzr 2009, 17:19

Mehtap Gezisi 1 Temmuz'da Başlıyor ! artık katılan olursa izlenimleri paylaşır.

alihikmet

10 yıl önce - Cum 27 Ksm 2009, 15:09

(+)

(+)

alihikmet

10 yıl önce - Pts 30 Ksm 2009, 17:02

(+)

(+)
pek rağbet görmemiş gibi duruyor türistler çoğunlukla deniz motorlarına yöneldi sağ üstte ki motor gibi

turgutakbaş
10 yıl önce - Pts 30 Ksm 2009, 21:35

Alıntı:
pek rağbet görmemiş gibi duruyor türistler çoğunlukla deniz motorlarına yöneldi sağ üstte ki motor gibi

saatleri az ondan

Osman Ataman
10 yıl önce - Pts 30 Ksm 2009, 21:46

Akin hocam, belki faydali olur diye bende izlenimlerimi anlatayim..

simdi nasil bilmem ama bende basligi acan arkadas gibi 2006' da baris manco vapuru ile buyuk hevesle mehtap turuna katildim. Genelde gezi iyi idi ama birazda dus kirikligi vardi.

Oncelikle, Turk sanat muzigi, Istanbul muzigi gibi mumkunse canli fasil tarzinda bir muzik beklerken, tamami ile klasik ve caz karisik, sozsuz, bantdan yayin yapildi. Bu otomatikmen bogaz buyusunu yok etti.

Vapur, hinca hinc dolu idi, oturan kadar ayakda adam vardi, millet ayaga kalkmaga korktu, yer gider diye,.kimse bir sey goremedi, mehtap dahil. (Mehtap gercekden vardi, ben direk gorebilen nadir sanslilardan idim, bundada moda iskelesinden ilk siralarda binip, mehtabin cografik lokasyonunu bastan iyi tespit etmemden kaynaklandi.)

Sonra, bogaz normal gunluk turunu yapar gibi, iskelelerden adam topladi. Yalilarin onunden falan gectik, kasrialrin onunden gectik, tarihi iyi bilmem dolayisiyla hanima izah ederken otomatik insanlar toplasti ve rehber gibi anlattim, memnun kaldilar),,ama ortada ne anons, ne tanitim, ne brosur.

Velhasil bir is yapiyoruz, iyi basliyoruz, ne iyi goturuyor ne iyi bitiriyoruz.

Gece oldu, rumeli kavaginda yenilen balik gecenin en iyi bolumu idi.

Neyse bunlar 2006' da oldu. Simdilerde aynidir diye dusunuyorum.

Ustdeki elestirilerimi (Olayi guzellestirmek babinda), deniz yollarinada anlattim. Cevap gelmedi. Malum bizde pek cevap verme aliskanligi yok.

Neler yapilabilinir?

Oncelikle bogazin ruhuna uygun bir muzik secilmeli.

Ingilizce- Turkce brosurler hazirlanmali.

Yolcu sayisi yariya dusurulmeli ve rezervasyonla yapilmali.

Ikram koyulur ve tabi fiyat biraz arttirilirsa biraz daha kalite artar diye dusunuyorum.

Bugunku hali ile, cingene vapuru, mehtap yakalama telasinda diye ozetlenebilir durum.

Elestirilerimizin yapici olma dileklerimizle...

Mustafa Noyan

9 yıl önce - Pzr 04 Nis 2010, 22:31

İDO nasıl olduysa bizim bu sayfalarda senelerdir yazdığımız yanlışından döndü ve bu hafta itibariyle saat 10.35 Eminönü Boğaz İskelesi kalkışlı "Özel Boğaz Gezi" seferlerinde bacadan direkli, geniş üçüncü kat açık güverteli bir vapur kullanmaya başladı, bu hafta boyunca Boğziçi Hattında çalışan "Prof. Dr. Aykut Barka" Vapurunu arkadaşımız "Ali Hikmet" saat 16.30 sularında, sefer sonu Eminönü İskelesi'ne yanaşırken görüntülemeyi başarmış:

(+)

(+)

(+)

En son Mustafa Noyan tarafından Pts 05 Nis 2010, 13:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mustafa Noyan

9 yıl önce - Çrş 07 Nis 2010, 18:23

10 Nisan 2010'dan itibaren Boğaziçi Özel Gezi Seferi'nin
yeni fiyatları kişi başı:
Tek Yön ve Uğraksız Seferler Bileti: 15TL.
Gidiş Dönüş Bilet Fiyatı: 25TL.

(+)

alihikmet

9 yıl önce - Çrş 07 Nis 2010, 20:09

sizce 25 tl fiatı makul mu 4 kişilik bir aile bu geziye katılması biraz ekonomik olarak zor gözüküyor

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM