Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yalova Eskihisar-Topçular Arabalı Vapuru
« önceki   1234 ... 464748   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 02:41

Hafta içi yapılan açıklamaya göre;

Alıntı:
İDO, "Sirkeci-Harem", "Eskihisar-Topçular" ve Boğaz seferlerinde kullanılması ve ilk etapta 4 yolcu gemisinin projelendirilerek yapımının süratle gerçekleştirilmesi için idari ve teknik şartnamelerden oluşan ihale taslak dosyasını Tuzla’da GİSBİR üyesi 46 yerli gemi inşa firmasına sundu. İDO yetkilileri, "Sirkeci-Harem" hattı için 70 araç ve 600 yolcu kapasitesine sahip 4 gemi, "Eskihisar-Topçular" hattı için 130 araç ve 600 yolcu kapasitesine sahip 2 gemi ile boğaz seferlerinde kullanılmak üzere 600 yolcu taşıyabilen 4 double ended gemi alımı yapılacağını açıkladı.
(KAYNAK: İDO WEB)

"Sirkeci-Harem" hattında halen günlük çalışan 2 feribot ve 1 yedeği, anlaşılan ıskartaya çıkartacak ve yerine yenilerini inşa ettirip hizmete sokarak, 20'şer dakikalık periyotlarla çalıştıracak (Birini de yedek olarak bekletecek).

"Eskihisar-Topçular" hattı da yeni gelecek 2 gemiyle hız kazanacak...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 11:52

Alıntı:

Eskihisar Topçular arasında çalışan 10 geminin ikisinin diğerlerinden hızlı olması düzen bozmaktan başka hiçbirşeye yaramaz, uyanık otobüs şoförleri diğer firmayı sollamak için hızlı gemiyi beklemeye çalışırsa bu sefer de zaten yetersiz olan park alanı daralacak, öndeki yavaş gemiye binen yolcular arkadan gelen hızlı feribot tarafından geçilince itirazlar yükselecek... bunları da unutmayın.
En iyisi alınacak 2 hızlı gemiyle Pendik Yalova hattını takviye etmektir, büyük bir yatırım yapılarak hizmete alınan bu Pendik Yalova hızlı feribot hattı yeni gemilerin gelmesini bile beklemeden hemen önümüzdeki ilkbahar aylarında normal iki arabalı vapur takviyesiyle bile olabilir canlandırılarak, araçların bekleme süresi azaltılarak bu hattın özellikle binek otomobil ve minibüslerce daha fazla kullanılabilmesinin önü açılmalıdır.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 19:52

Alıntı:

Benim ifademde hata olmuş... Ben yeni gelecek gemilerle birim zamanda yapılan hızın artacağını değil, bekleme aşamasındaki zaman kaybının azalacağını kastetmek istemiştim. Yani, günümüzde 20'şer dakikada bir yapılan seferler, bu 2 yeni arabalı da gelince, 15'er dakikaya inecek ve böylece millet yarım saat yerine belki de 15-20 dakika gemi kuyruğunda bekleyecek... şeklinde...

Akın KURTOĞLU

fatih kocaoglu
12 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 20:36

(+)

(+)

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 20:46

Alıntı:
İDO yetkilileri, "Sirkeci-Harem" hattı için 70 araç ve 600 yolcu kapasitesine sahip 4 gemi, "Eskihisar-Topçular" hattı için 130 araç ve 600 yolcu kapasitesine sahip 2 gemi ile boğaz seferlerinde kullanılmak üzere 600 yolcu taşıyabilen 4 double ended gemi alımı yapılacağını açıkladı.

Akın,
takdir edersin ki, feribotlardaki araçların biniş ve iniş süreleri de bekleme süresine etki yapacaklardır, 130 aracın biniş ve iniş için harcayacağı süre hesaba katılırsa (ki burada yeni alınacak araçların R.Tayyip Erdoğan tipi feribotlar olacağını varsayıyorum, diğer hızlı feribotlar gibi iki kat araç parkı olursa daha beter)

Alıntı:
Ben yeni gelecek gemilerle birim zamanda yapılan hızın artacağını değil, bekleme aşamasındaki zaman kaybının azalacağını kastetmek istemiştim.... böylece millet yarım saat yerine belki de 15-20 dakika gemi kuyruğunda bekleyecek...

Yarım saat beklemeye kurban olayım, iskelede bekleme süresi bir saati geçiyor, benden iyi biliyorsun bazen kuyruk Topçular'da Aksa Tesislerine geçince, Eskihisar'da ramapada ilk virajda başlıyor
bence çok iyimser bir hesap yapmışsın

simon

12 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 02:08

Gazeteden kestiğim Topçular I araba vapurunun fotoğrafı.

(+)

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 08:47
Topçular I

Topçular I Arabalı Vapuru

ugurcavac
12 yıl önce - Cmt 01 Nis 2006, 15:08

(eskihisar-2005)

(eskihisar-2005)

(topçular)

(topcular)

Engin

12 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 12:00

(+)

(+)

(+)

bugün herzamankinin aksine anormal derecede boştu!!  

(+)

(+)

Öze®
12 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 13:52

Ah ah  burada beklemek tam bir  işkence  oluyor.
Güzel çalışmaların için teşekkürler. Ancak biraz daha değişmiş gibi eskiye göre  yoksa benmi  yanılıyorum??

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 464748   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara