Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
selim_
12 yıl önce - Çrş 14 Mar 2007, 13:11

Biraz önce haberlerde gördüm. Dün akşam 4 yolcuyla 11ÜS seferini yapan 91-873'ün yolunu Sultanbeyli'de kesip, taş ve sopalarla saldırmışlar, molotof kokteyli atmışlar. Terör örgütü hakkında slogan atıp gitmişler. Otobüste dıştan cam kırıkları dışında birşey görünmüyordu, belli ki vermek istedikleri zararı verememiş şerefsizler.

cihanist
12 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 00:43

Yine bir kaçak gecekondu semti ve yine saldırı. Esas sorumlu, bu insanlar buraları gasp ederken sesini çıkarmayan yerel yönetimlerdir. Buralara aslında İETT'nin gitmesi lükstür. ama tabiki o bölgede oturan herkesi aynı kefeye koymuyorum. Ama ne olur bu hainlerin bulunmasına yardımcı olun ya da kendiniz bunları aranızdan yok edin.

erolc
12 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 00:48

Son 0345 i yakanlar  geçen hafta yakalandı.

cihanist
12 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 23:15

Daha bir kaç gün öncesine kadar genellikle Citaro, az miktarda O345 çalışan 55 numaralı Eyüp Üçşehitler-Şişli hattında artık sürekli İkarus çalışmakta. Nedeni ise bu otobüsün Okmeydanı yolunu kullanması. Sadece 2 dakikada katettiği Şark kahvesi bölgesinden geçtiğinden dolayı, İkarus'a mahkum olduk. Halbuki bu hat Eyüp yolcusunun en uzun ve yorucu hattıdır, artık İkaruslarla daha da yorucu.

ersannn
12 yıl önce - Cum 16 Mar 2007, 21:56

Polis ya da gerekirse ordu gereken önlemleri almalı ve o mahallelere seferler normal devam etmeli bence, o mahallelere sefer yapılmaması o teröristlerin istediği bi durum zaten, devlet o mahallere hizmet götürmezse bu sefer de "Bakın otobüs bile göndermiyorlar" diye oradaki masum halkı da tahrik edeceklerdir..

yasar22
12 yıl önce - Cum 16 Mar 2007, 23:37

Hafta boyunca sabah Maltepe Zümrütevler'de oturan bir elemanımı alarak Gebze Şekerpınardaki şirketin şubesine gidiş-gelişte Süreyyapaşa hastanesi yoluyla Başıbüyük'ten geçerek Kayışdağı-Dudullu yoluyla otobanı kullandım.Pazartesiden itibaren akşam gelişlerde 19 B Kadıköy-Başıbüyük otobüslerinin önünde vede arkasında polis araçlarının olması dikkatimi çekti.İlk gün rastlantıdır diye düşündüm ama hafta boyunca her akşam aynı durumla karşılaşınca polis araçlarının otobüslere refakat ettiklerinden emin oldum.Bu otobüsün son durağının neresi olduğunu bilmiyorum.Sanırım otobüsler bu şekilde son durağa kadar gidebiliyorlar.Haftaya şirkete geri döneceğimden otobüslerin korunup korunmadığını göremiyeceğim.
Otobüslere koruma uygulaması belki angarya gibi gözüksede bence çok olumlu bir uygulama.Hem bir kaç kişinin çıkardığı olayların, suçsuz tüm mahalle halkını etkilememesi sağlanıyor; hemde devletin gücünü kötü niyetli kişilere gösteriyor, hissetiriyor.
Bu arada sabah ve akşam gördüğüm 133 F hatlı otobüste koruma yok.Sanırım bu otobüs Yeditepe ünversitesine gidiyor ve 345 lerden oluşuyor.19 B otobüslerinin hepsininde Ikarus olduğu belirteyim.

aytekinn
12 yıl önce - Cmt 17 Mar 2007, 04:04

Bugünlerde CEBECİ'ye uzun yıllardan sonra mercedes O345 göndermeye başladılar.Otobüs yakma olaylarının kol gezdiği bugünlerde oldukça garip geldi bana sultançiftliğine O345 vermeleri.Zaten CİTARONUN C'si bile gelemezde O345 görmek hatta binmek şaşırtıcı.Bu bölgedeki bazı hatlar daha henüz O345'le bile tanışmadılar.Yunusemre otobüsleri (eski gazi mahallesi olan hattın devamı)bunlara bir örnek.Yine cevatpaşa'ya da yaklaşık 5-6 ay öncesine kadar O345 hiç verilmemişti.Heralde bazı bölgelerden kaydırılınca bu taraflara gönderdiler büyük ihtimalle.Citarolar bu tarafta sadece GOP kalkışlı hatlara veriliyorlar.O345 verilen hatlar 36,36A,36KE,ve 32'nin 3 hattı.

cihanist
12 yıl önce - Cmt 17 Mar 2007, 12:16

Alıntı:
Citarolar bu tarafta sadece GOP kalkışlı hatlara veriliyorlar

Bu hatlar GOP merkezden kalkıyor ve hemen Eyüp'e iniyor yani Eyüp ilçesinin hatları esasında. O yüzden o bölgeden sayılmazlar. Zaten artık Okmeydanı'ndan geçiyor diye 55 şişli-gop hattına da citaro vermiyorlar. Yanlış bir uygulama yani, Eyüp Sultan halki bunu haketmiyor.

Aktoprak
12 yıl önce - Pts 19 Mar 2007, 12:51

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/19/son/sontur20.asp

Bugün bulduğum bir haber

ümit 806

12 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 01:27

Daha önce bahsettiğim, Mustafa Kemal Mahallesi yazısı kazınmış 11M tabelası (Otobüs 93-515, önceki gördüğümde de aynı otobüsteydi, 400 piksele sığdırmak için filo numarasını kesmek zorunda kaldım)

ve duraktaki uyarı

sayfa 10
« önceki   123 ... 910111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM