Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
bulent222
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 20:42

Ayrıca 21G (Gülsuyu) ve 21C (Esenkent) hatları da 20:00'den sonra çalışmıyor, kalkış duraklarına kağıt asılı.

a.çetin
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 20:50

İETT mercedes marka otobüslerini bagcılar ve esenler ilçeleri geçişli ve kalkışlı hatlara (33/33B/33M/33Y/34/76o/89C/89T/91E/92/92b/92K/
92Ş/97/97G/97M/98D/98E/98K/98M/98.O/98Y/146B/146M/146T/HT1)vermemesi yaklaşık 1 ay olmuştu ancak bu aralar tek tük verilmeye başlandı mesela 98D hattında her gün 1 tane servisi var artık...

Aytac_yolas
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 20:51

Bence doğru bir uygulama.Her otobüs yakıldığında gerçekten üzülüyordum.Sonuçta bunlar bizim vergilerimizle alınıyor, neden birkaç çapulcu tarafından yakılsınlar? Zaten bildiğim kadarıyla çoğu otobüs aşağı yukarı 00.00'da seferleri bitiriyor.

mercedes2000-232
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 21:54

33B nin son seferi 19:30 eminönünden

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 22:40

Alıntı:
33B nin son seferi 19:30 eminönünden

Elimdeki listelerden baktım. 2004 senesinde (2 yıl evvel) Kış Tarifesi'nde; 33B'in son kalkışı, Üçyüzlü'den; 21:00, Eminönü'nden ise; 22:00'deymiş.

2 yıl içinde, son kalkış, 2.5 saat geriye alınmış...

Akın KURTOĞLU

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 12:20
HEP GETTOLAR

Evet malesef eğitim seviyesi düşük , köyden direk şehire inmiş hiç bir formasyon kazanamamış ve çevresine katma değer sağlamak bir yana hep çevresinden bir şeyler eksiltmiş olan kişilerin oturduğu , hiç bir sosyal sorumluluk anlayışına sahip olmayan ,en kötüsü hala kendini "şehre ait hissetmeyen" bu yüzden de sahiplenmeyen ve umursamayan , sorunlarıyla hemhal olmayan kitlelerden müteşekkil bölgeler bunlar.

Bizdeki toprakçılık anlayışının tezahürü.İstanbul'da yaşar ama İstanbul'a sahip çıkmaz.Dolayısıyla mahallesine de.Sorunlar karşısında hep bananeci bir tutum sergiler.

Ve sonuçta böyle bir manzara ortaya çıkar.Hizmet alamazlar.Çünkü haketmezler.

Ve herkeste onların hizmet alamamasını doğal karşılar.

AKILLI KİŞİLERİN İŞİDİR HİZMET ALMAK............

Burç

13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 12:28

Konu dağılacak ama, onların aldığı hizmeti biz kurallara uyan insanlar almıyor.
Elektriği, suyu, yolu, kanalizasyonu, doğalgazı, her hizmeti alıyorlar.
Benim oturduğum yere IETT otobüsü bile gelmiyor.

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 12:56
KAR AMAÇLI

Bence o aldıkları hizmeti , kar amacıyla onlara verildiğinden alabiliyorlar.Elektriksiz köy yok gibi.Su,kanalizasyonda normal hizmetler.Doğalgaz da zaten İstanbul'da giderek yaygınlaşıyor.

Ama bu bölgelerde :

1* Sokaklarda estetik ve temizlik yoktur.

2* Yollardaki asfallar aşınmış , delik deşik ve pistir.

3* Yaya yolları absürd bir şekilde dizilmiş ve kısa sürede çıkan taşlardan oluştuğundan düzensizdir.

4* Duraklar eski yeşil duraktır ve arkası çöp doludur.Ve gece misafirleri ağırladığı için pis kokar.Ne hikmetse durak ile çöp konteyner'ı yanyanadır.

5* Otobüslerin hep eski olanları gider ve tutunduğunuz yerden dolayı eliniz boru pası olur.

6* İnsanları kirli sakal , düzensiz saç , ütüsüz gömlek , paçavra pantalon , çamurlu ayakkabı ile paspal görüntü arzeder.Konuşmaları avam seviyesindedir ve hiçbir nezaket içermez.Otobüse saldırarak binerler.Yolculukta diğerlerini rahatsız ederler.

7* Evlerin dışı boyasız ve sıvasızdır.

8* Sokaklardan her sabah kamyonlarca kağıt vs. çöp toplanır.

----------@  YANİ GÜZEL OLAN HİÇ BİR ŞEY YOKTUR @-------------

Buralara da hizmet getirmek gerekiyor.Yoksa sosyal patlamaya yol açabilir.Çünkü bu bölgelerdeki yetişen nesiller bunu sorgulayacaklardır kesinlikle.Bu kaçınılmazdır.

Ve tehlike çanları çalmaktadır.

ümit 806

13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 15:14

Alıntı:
onların aldığı hizmeti biz kurallara uyan insanlar almıyor

Eski bir İETT genel müdürü (Raif YETİM ya da Muammer KANTARCI olsa gerek), müdürlük yaptığı yıllarda üç aşağı beş yukarı şöyle bir itirafta bulunmuştu : "Yolu, suyu, elektriği olmayan çarpık mahallelere bile gün boyu otobüs seferi koyduk, çarpık kentleşmede bizim de büyük payımız var"

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 15:17

Alıntı:
"Yolu, suyu, elektriği olmayan çarpık mahallelere bile gün boyu otobüs seferi koyduk, çarpık kentleşmede bizim de büyük payımız var"

Çok çok doğru.. Zamanında ne ekildiyse, şimdi onları biçiyoruz maalesef! 1970'lerin sonunda Rumelihisarüstü gecekondu bölgesine her 5-10 dakikada bir giden otobüsler, konuyu bütün açıklığıyla gösteriyor...

Akın KURTOĞLU

sayfa 2
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM