Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 12:33
[İST-A1.35] - İETT Güvenlik Amacıyla Bazı Bölgelere Otobüs Göndermiyor

Bu başlığı açmak çok acı bir duygu ama bunun mutlaka duyulmasını ve demokratik bir ülke de masum vatandaşların hizmet alamamasını eleştirmek te sosyal sorumluluk anlayışımın gereği.

Geçelerde Esenler Oruç Reis Mahallesi E-6 Yan yolunda bombalanan otobüsten dolayı bu bölge halkı cezalandırılıyor.

Akşam saat 19.00-20.00 'den sonra  bazı mahallelere otobüs gönderilmiyor.

Bunlar :

33 ( Turgutreis-Eminönü) , 33Y ( 100.Yıl-Eminönü ) ,  98Y ( Bakırköy-100.Yıl ) , 33M ( Turgutreis-M.Köy )

Ama ben olayların arkasında farklı amaçlar olduğunu düşünüyorum ve İETT'nin uygulamasının farklı bir amaca hizmet ettiğinden şüpheleniyorum NOKTA

Çünkü aynı duraktan geçen ;

İKİTELLİ.TOPLUKONUT ,KİRAZLI,BAŞAKŞEHİR,GÖZTEPE,GÜNEŞLİ otobüslerine herhangi bir kesinti uygulanmıyor.

Ama 100.Yıl,Turgutreis,Oruçreis halkı da ne hikmetse hiç sesini çıkarmıyor.

YUH OLSUN SİZİN HAM ERVAHINIZA

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 23:09

Alıntı:
Geçelerde Esenler Oruç Reis Mahallesi E-6 Yan yolunda bombalanan otobüsten dolayı bu bölge halkı cezalandırılıyor...

İETT'yi yaptığı bu uygulamadan dolayı kutluyorum, söz konusu hatların otobüsleri de değiştirilerek daha az tercih edilen İkarus otobüsler seferlerde kullanılıyor; sadece geç vakitlerdeki seferlerin kaldırılması hafif bile kalır, tüm seferler kaldırılsa bile İETT yönetimine hak vermek gerekirken böylesine hafif bir cezaya bölge halkı şükretsin.
Neden hep belirli mahallelerde otobüs yakılma olaylarları tekrarlanıyor, asıl düşünülmesi gereken soru olmalıdır, ana arterlerde karşılaşılınca elden fazla tedbir gelmese de aynı mahalle de defalarca aynı zarar tekrarlanıyorsa, saldırganların çevre halkı tarafından engellenmediği, dolaylı da olsa desteklendiği, en azından ihbar edilmeyerek korunduğu aşikardır; mahallesine hizmet eden kamu aracını koruyamayan çevre sakinlerinin de kamu hizmeti isterken sorumluluklarını da hatırlamaları zamanı çoktan gelmiştir.

alimemo
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 00:46

Öhhö öhhö. Hukuk devletinde cezalar bireyseldir.

aytac yaman
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 01:07

Alıntı:
Öhhö öhhö. Hukuk devletinde cezalar bireyseldir.
doğru ama o otobüsler halkın vergileriyle alınıyor.dolayısıyla halkta nasıl evindeki bir eşyayı koruyorsa o otobüsleride korumalıdır.

alimemo
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 01:10

Amaç korumaksa hoşgörülebilir elbette. Ama cezalandırmaksa bu kabul edilemez.

ozantugbas
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 01:54

Burada bölge halkının cezalandırılmasından çok İETT otoüslerinin korunmasıdır amaç bana göre de çünkü kullanılmaz hale gelen her araç milli servetin yok olmasıdır Çünkü neticede belirtildiği gibi o otobüsler halktan toplanan vergilerle alınmakta Yanan otobüslerin yerine elbet yenisinin alınması gerektiğine göre de bir nevi vergilerin çöpe gitmesi durumu da sözkonusu Zaten otobüsleri yakan şerefsizler de bunun bilinciyle yapıyolar bunu Amaçları akılları sıra devleti zarara sokmak halbuki bilmiyolar ki kendi ayaklarına gelen hizmeti de yakıyolar dangalaklar attıkları o molotoflarla.Neticede o otobüsleri kullanan şoförleri de düşünmek zorunda İETT Yani yalnızca mal korunması değil çalışan personelin korunması da sözkonusu olduğundan son derece doğru bir karar diyorum ben.O bölgede yaşayanlar da tam hizmet almak istiyorlarsa içlerindeki çürük elmaları temizleyecekler.Ben kendimi İETT şoförlerinin yerine koysam otobüs yakılan yerlere giderken tedirgin olurum belli bir saatten sonra çünkü bu yarasalar genelde inlerinden gece çıkarlar.Çalışanları da düşünmek gerekir

ümit 806

13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 11:09

Bir süredir 20Ü ve 20K hatları da akşam 19:00'dan sonra Mustafa Kemal Mahallesi'nden geçmeyip Talatpaşa caddesi ve Libadiye Caddesi yönünden Göztepe Köprüsü'ne, oradan da Kadıköy'e ulaşıyorlar. Fakat bu uygulama hâlen devâm ediyor  mu bilmiyorum. Talatpaşa Caddes'nden sadece 8E, 8D ve 11M geçer, önceki hafta bu caddeden peşpeşe geçen körüklü Ikarus'ları görünce şaşırdım. İndiğim durakta bir tanesi arıza yapmıştı, tabelası 20Ü idi, şöföre "hayırdır abi ?" diye sordum, "arıza yaptı" dedi, ben de "hayır, buradan mı geçiyor artık bu hat ?" diye sordum, "İdarenin emri var, akşam 7'den sonra Mustafa Kemal'e girmiyoruz, buradan dolaşıyoruz" dedi.

Bence otobüslerden ziyade yolcuyu korumakla ilgili bir durum. Zîrâ otobüs yakma olayları zaman zaman oluyordu ama son olaylarda yolcuları ile birlikte yakmaya kalkıştılar, İETT, bu zamana kadar otobüs yakılsa dahi böyle bir uygylamaya gitmiyordu.

selim_
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 12:21

20Ü hala 19.00dan sonra Kadıköy'den gelirken ve Kadıköy'e giderken Libadiye Caddesi'ni kullanıyor, 20K hakkında bilgim yok. Ben bunu M.Kemal'de yapılan çalışmalara bağlamıştım çünkü tekrar Mustafa Kemal Mah. girmek için otobüsün çok dolaşması gerekiyordu, ama o mahallenin de sicili çok parlak olmadığı için yakma olaylarını da düşünüp otobüs vermiyor olabilirler.

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 12:46
KİM YAPMIŞ OLABİLİR

Zaten bu olayda en çok o bölgenin mahalle sakinlerini suçluyorum.Kendi mahallelerine sahip çıkmıyorlar.Vurdumduymazlık ve bananecilik hüküm sürüyor.İETT kendi açısından haklı.Halk sahip çıkmalı otobüsüne.

Ben terör olaylarında kullandığm denklemi yine ortaya koyuyorum ve diyorum ki :

Bir terör olayının sonucunda kim karlı çıktıysa failde o'dur.

Bu uygulama sonucunda karlı çıkan da MİNİBÜSÇÜLER olmuştur NOKTA

Halka tekrar eseflerimi gönderiyorum.

Burç

13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 12:58

Ben dün 20ü'ye bindim, yoldaki bir köprü(?) çalışması yüzünden Istanbul'un el değmemiş
gecekondu semtlerinden geçti.

Ancak, saat 20:00'dan sonra otobüs gitmediği için yakınmak ne kadar doğru bilemiyorum.
Bir çok otobüs hattında zaten bu saatlerde toplu ulaşım bitiyor.
Saat 22:00'dan sonra Kadıköy'de bile otobüs kalmıyorsa,
Tepeüstü semtine de ekstra bir haksızlık yapılmıyor bence.

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM