Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 12:21
[İST-A5.10] - Otogar Kavşağı 20 Nisan'da Bitecekti (!)

İBB 116 çözüm adında hazırladığı projelerden biride Otogar Önü Kavşağı idi.Kapsamlı bir projeyle bölgenin trafik sorununu kökten çözeceklerini iddia etmişlerdi.Bir de şov amacıyla kocaman bir levha asmışlardı " 20 Nisan'da Bitiyor " diye.Hatta iyice abartmışlar  kronometre bile koymuşlardı şu kadar gün şu kadar saat kaldı diye.

Ama sonuç tam bir felaket : Nisan bitmek üzere ama hala biten bir çalışma yok :

Çalışmalar için takvim koymanız güzel ama bunu şov amacıyla gözümüze sokar gibi levha asmak çok görgüsüz bir davranış( gelişmiş ülkelerde böyle şeyler olmaz ) .

Hele hele o takvimi tutturamayıp utanmadan levhayı kaldırmak daha da ayıp bir davranış.

Çalışmalar için tebrik ediyor ama şovlar için kınıyorum..........

Aytac_yolas
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 12:31

Kadıköy - Kartal metrosu da 20 ayda bitecekti.N'oldu kaba inşaatına bişe başlandı mı? Belediye'nin bir kere olsun söz verdiği zamanda bitirdiğini görmedim, o yüzden hiç şaşırmadım buna.

mekselina
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 13:04

kadıköy-kartal metrosunun projesinde değişiklik olmuş
hepsi yer altına alınmış diye duydum, umarım öyledir ama yine de en azından bitiş tarihini söyleseler de kıyaslama fırsatımız olsa...

serdar alt
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 13:17

Yurt dışında çalışan türk mütehaitleri işlerini tam zamanında ve kaliteli yapıyolar.
Ama nedense belediye ve de Hükümetin verdiği işlerde aynı zamanlamayı göremiyoruz.

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 13:24
MEVZUAT

Demek ki sözleşmedeki süreye uymamaları durumunda ağır bir bedel ödemekzorunda kalıyorlar ki zamanında bitiriyorlar.Bizim memlekette ise hepsi neredeyse arkadaşları
İnsan arkadaşını cezalandırır mı hiç ?

Kartal
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 14:10

Boyle seyler sadece Turkiyede mi var.
Bati Avrupa devletlerinde de var.
Mesela Hollandada adamlar proje icin belli bir fiyat biciyorlar, yani su fiyata yapilir diye.
Is bitince bunun 2-3 misline cikiyor.
Yani devleti 100-200% zarara sokuyorlar.

Bir de bazi arkadaslarin simdiki hukumet ve onlarin grubundan olan Istanbul BB'nin her zaman kotu elerstiri yapan yazilarindan biraz rahatsiz olmaya basladik.

Biraz da iyi yanlarindan bahsedinde sizin tarafsiz oldugunuzu anlayalim.

Yigidi oldur hakkini yeme demisler. Turkiye icin iyi islerde yaptiklarindan eminim.
Bir sepet elmanin icinde ara sira curugu cikabilir.

halit beril
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 17:48

Alıntı:
Çalışmalar için takvim koymanız güzel ama bunu şov amacıyla gözümüze sokar gibi levha asmak çok görgüsüz bir davranış( gelişmiş ülkelerde böyle şeyler olmaz ) .

Hele hele o takvimi tutturamayıp utanmadan levhayı kaldırmak daha da ayıp bir davranış.

Çalışmalar için tebrik ediyor ama şovlar için kınıyorum..........

Bence tabela koymaları güzel, heryere koymalılar ve bu tabellalr proje hakkında bilgiler içermeli, mesela neden uzadığını yazmalılar oraya, tabi zamanında bitse keşke bu işler, gerçi mütaahitlerimizin bu kadar yoğun bir çalışma ortamında oldukları başka bir dönem yoktur, tecürübeleri de pek yok bu açıdan bakınca, bir mütaahitte bir kaç iş var o yüzden de uzuyor, ilerde firmalar tecrübelenince işler daha iyi yürüyebilir bence.

Esat San
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 20:17

Bu işin şov kısmına bende karşıyım ama biraz insaf lütfen aynı ebatta bir çalışma daha önce ne kadar zamanda bitiriliyordu, ki ben de Otogar kavşağını her gün geçenlerden birisiyim çalışmalar bence olabilecek en hızlı şekilde ilerledi ve makul bir süre de de tamamlanacak, çok az bir çalışma kaldı, aç kapaların üzeri kapatıldı içleri boşaltılma işlemi bitmek üzere, Carrefour yönünden gelerek Otogar önünden geri dönüş için olan bölüm açıldı sadece alt geçitlerin aydınlatma asfalt işleri var tabii iki tanesinin de içinin boşaltılması, bu kavşağın devamında Davutpaşa da da aynı hızla çalışmalar devam ediyor, daha önce iki tane perfore kazık için bir yıl beklerdik şimdi altı ayda proje tamamlanıyor bu konuda yorumlara şahsım adına kızıyorum. Ama bana derseniz kardeşim yarım kavşağa neden açılış yapıldı, neden pazarcı esnafı gibi ver elini al kolumu pazarlıkları yapıldı, neden aylar önce bitmiş kavşağa açılış töreni düzenlendi, ya da bu kavşakta mühendislik hatası var neden buna göz yumuldu, eğer böyle eleştiriler varsa ve haklı ise yanında olalım yaptırım uygulatabilmek için elimizden geleni yapalım, ama yapılan iyi şeyleri de sadece forumda bende varım ya da benden olmayan ne yapsa kötüdür gibi mantaliteler ile hareket etmeyelim, bu başlığa yazmamak için çok direndim ama kendimi tutamadım kusura bakmayın.

burakbecan
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 00:00

sırf otogar kavşağımı!!!!!!!havalimanı ile beşyol arasında kalan ufacık yer bahar a kadar bitecekti!bahar geldi hatta yaz geliyor topu topu 1 ay kaldı ama o ufacık yer hala e5 otoyolunu trafiğe kitlemeye yetiyor!e5 sizin en önemli ve tek ulaşım yolunuz(tem hariç) ama en önemli yol olmasına rağmen bunca kişi sıkıntıya sokuluyor!özelliklede akşam saatleri!örnek olarak yenibosna-beylikdüzü arası 35 dakika civarı sürüyor ama havalimanından beşyola kadar olan o mesafeyi(ki toplasanız 1 km etmez) geçmek sırf 10-15 dakika!!!ve bu gidişle değil yaza bidahaki kışa ancak biter

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 09:37
X

Otogar Kavşağı 20 Nisanda bitmediğinden dolayı hakl eleştirilerimizi sunmuştuk.Haziran sonu itibariyle kavşak tamamen bitti ve trafik rahatladı.Akıcı bir trafik var.

Teşekkürlerimizi sunmayı da biliriz.

Ama gecikmeyin.

Bide bu Bayrampaşa Belediyesi Otogarın yerini değiştirmekiçin teklif sunmu İBB'ye.

Yeri yanlış olabilir ama açılalı 10 sene oldu daha. Bu kadar lüksümüz yok.

Şimdi Otogarın Metro Sistemi var.Hem Havaalanı Bağlantısı hemde Suriçine Aksaray Bağlantısı var.

Yeni yer için en az 10 sene gerekli bu sistemi kurmaya

FANTEZİYİ BIRAKIN BEYLER............

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM