Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da Bisiklet Yolları
123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
ayşe sultan
16 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 03:02
İstanbul'da Bisiklet Yolları

Güzelim İstanbul'da bisiklet sürerek ve başka araca gerek duymayarak yaşanabiliyor da, ben mi keşfedemiyorum

Bisiklet yollarını bilen var mı?

kutlay34
16 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 03:06

Bostancı-Kartal arası en güzel bisiklet yolu bence orda yaşadığım yere yakınlığı nedeniyle... Daha pek çok bisiklet yolu olabilir ama tek bildiğim bu...

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pts 01 May 2006, 00:54

İstanbul'da sahil yoluna paralel olarak tanzim edilen birkaç parkın içindekilerden başka "Bisiklet Yolu" olduğunu zannetmiyorum. Bir aralar Vatan Caddesi'nin her iki yanındaki servis yollarının bir kısmı bisiklet yolu olarak düzenlenecekti, ama o projeden de vazgeçildi.

Akın KURTOĞLU

burakbecan
16 yıl önce - Pts 01 May 2006, 00:56

bizim büyükçekmece sahili çok ideal bisiklet kullanmaya.zaten 2 bölüme ayrılmış halde bisiklet yolu ve yaya yolu olarak.ama akşam 8 den sonra bisiklete tamamen kapatılıp yürüyüş alanı oluyor.onun dışında o şans birde büyükadada var

HAWKKING
15 yıl önce - Cum 28 Tem 2006, 14:37

kartal bostancı sahilinde bisiklet yolu var ama piknikçiler bisiklet yolunun içine park ettikleri için doğru dürüst süremiyoruz. üstelik trafik polisleri de yola girdiğimiz zaman bizleri uyarıyorlar bisiklet yoluna girin diye . önce hangi taşıtın nerde park etmesi gerektiğini öğretsinler türk insanına ondan sonra bisiklet yolu yapsınlar. buna inanmayanlar haftasonu bisiklet yolundan kartal bostancı yapabilirler.

tolginho

15 yıl önce - Cum 28 Tem 2006, 14:53

Bostancı - Kartal'ın yanı sıra, denize sıfır olacak şekilde Bostancı İDO - Fenerbahçe Ordu Evi arası da yürüyüş parkuru içinde bir bisiklet yolu tanzim edilmiş durumda ve Kartal'a çok çok daha iyi durumda. Zaten yeni yapıldı. Çizgileri bile 1-2 haftalık.

Bu arada sahildeki bu yol bildiğim kadarıyla Türkiye'nin de ilk bisiklet yolu.

Bunun haricinde Ataşehir'de bisiklet yolu vardı. Yanılmıyorsam bir de Belgrad Ormanı'nda bisiket parkuru bulunuyor.

Tolga KAPROL

kutlay34
15 yıl önce - Cum 28 Tem 2006, 14:59

Alıntı:
kartal bostancı sahilinde bisiklet yolu var ama piknikçiler bisiklet yolunun içine park ettikleri için doğru dürüst süremiyoruz. üstelik trafik polisleri de yola girdiğimiz zaman bizleri uyarıyorlar bisiklet yoluna girin diye . önce hangi taşıtın nerde park etmesi gerektiğini öğretsinler türk insanına ondan sonra bisiklet yolu yapsınlar. buna inanmayanlar haftasonu bisiklet yolundan kartal bostancı yapabilirler.

Noktasından virgülüne kadar altına imzamı atarım... Arkadaşımız gerçekten haklı bende bisiklet yolunda bisiklet sürüyorum... Evim Atalar(Rahmanlar) sahiline yakın... Belli bir tempo tutturduğumuzda sonra karşımızdan bir araç geliyor ya da park etmeyi bilmeyen şöförler yüzünden hızımız düşüyor... Öyle olunca konsantre tamamıyla bozulur ve aynı tempoyu tutturmak zaman alır... Pendik-Bostancı arasında çok bisiklet sürmüşümdür... Bence en büyük sorun sahildeki otopark alanının yetersizliğidir... İkinci sorun bazı ototparkların giriş ve çıkış yerlerinin yanlış planlanmasıdır... Bunlar haalledirse büyük ölçüde problem çözülür... Tabi bisiklet yoluna park eden yine bir kaç kendini bilmez yine kendini gösterir....

Eray Falay
15 yıl önce - Cum 28 Tem 2006, 18:20

çok doğru bostancı sahilden pendik e kadar sahil yolunda gittiğimö için özellikle güzel ve sıcak havalarda sahil yolunda bostancı kartal arası olan bisiklet yolu resmen otopark oluyor bazı yerlerde sahil yolunun 1 şeridine park edenleri bile görmek mümkün ki burak cepleri ilk başta kapanıyor otobüsler durağa giremiyor vs. vs. bunun yanında trafik polileri bile araçlarını çekip orda yattıklarına tanık oldum ben yani polis bunu yaptıktan dsonra vatandaş  mutlaka yapar yapmayana da keriz deriz biz hep düzgün ve doğru işler yaptık ya bu zamana kadar.sahilde bisiklete biniyorsunuz bisiklet yolunu kullanın diye bütün millet konuşup vıdı vıdı ediyor bisiklet yolunda araçlar parketmiş diyorsunuz süremiyorum ki diyorsunuz banane kardeşim(bazende evladım)kaldırt sanki trafik bölge müdürüyüz ya hepimiz öle hemen kaldırcaz.
bir de şu var adam arabasını yanaştırcak oraya sn bisikletle gidiyorsun o yolda sana çekil falan diye ayak yapan lar mı dersin park edip giderken burası bisiklet yolu dediğin zaman banane yaparken bana mı soruldu diyen mi dersin yoksa ben nereye park edicem arabamı bu yolu yapana kadar otopark yapsalar ya diyen mi dersin..
kardeşim biz daha 6 aylık otobüsleri kırıp yazıp çizip haşat eden bir şehirde yaşıyoruz insan görünümlü hayvanlarla birlikte..
bindiği devlet malına zarar veren mi dersin kural yask dinlemeyen gerizekalı mı dersin bööyle özel araçlar için ayrılmış yollara irip o yolu kullananları madur ve sinir eden mi dersin her türlü insanlar la iç içe yaşadığımız için ve bunu birde doğru dürüst bir haraket miş gibi dışarı yansıtan ve kendini öven "ya ben bu arabayı böle yerlere park ediyorum ya bu araba buralara çıkıyor "insanlar varken ve bu hayvanları ayırmazsak biz daha çk böyle yazıp çizeriz.
bunu önlemek içinse yapılcak tek birşey var trafiğe çıkan insanları kasaptan ehliyet almış ve kural dinlemiyen insanları şöför diye 300 500 liraya derslere bile gitmeyen 200 300 fazladan verip ehliyeti cebe atan insanlar varken bu işler düzelmez bunu önlemenin tek bir yolu var cezaları abartıp çk yüksek fiyatlara çekip ağırlaştırp caydırıcı seviyeye getirip belirli zaman aralıklarıyla ehliyeti olan insanları sınava tabii tutup minimum 85 in üstü )90 da olabilir) not almayanları ve ceza puanlarını aşanların ise uzun bir eğitimden sonra trafiğe çıkartıp park yasağı olan yerlere araçların hiçbir şekilde park ettirilmemeli ki böyle sahilde orda burda park yasağı olan yerlere araç parklarının önüne geçebilelim..
SAYGILARIMLA
ERAY Falay

ahmetnet
15 yıl önce - Cmt 29 Tem 2006, 15:39

Ulaşımın çoğu ülkede vazgeçilmezi bisikletler hakkında böyle bir konu açan arkadaşımıza öncelikle teşekkürler. Daha önce aynı minvalde bir konu açılmamış ise büyük ayıp etmişiz, şahsen utandım akıl edemediğim için  

Maalesef Fenerbahçe'den Tuzla'ya kadar "meşhuuuur" bir bisiklet yolu var (başka da yok zaten) ama ana yoldan sürmek kadar tehlikeli. Özellikle otopark giriş ve çıkışlarında aniden anayoldan size dikkat etmeden sapan araçlar maalesef tehlike arzediyorlar, beklenmedik anda karşınıza bir araç çıkabiliyor. Hafta sonları da parklar yetmediği veya mangal yakılan mekana uzak düştüğünden beğenilmediği için yolu kapatanlar da cabası.

Kanımca ana mesele şehir içinde bisikletlerin ne edeceği. Trafik kanunu  acımasızca sizin yola inip araçlarla birlikte bisikletinizi sürmenizi talep ediyor: ama sanırım o kanunu yazan ve kabul edenler pek bisiklete binmemiş veya her mahallede bisiklet yolu olduğunu sanan vekillerimiz olsa gerek. Buyursunlar çocuklarını kanunun buyurduğu şekilde ana yolda bisiklet kullanmaya göndersinler.

Bugün işinize veya okulunuza veya ufak şehiriçi turlara maalesef canına kıymet veren birisinin çıkması imkansız/hayal. Şehir içinde hız sınırına uyan olsa hadi neyse ama herkes maşallah minibüsçüleri örnek alıyor.

Bisiklet için bisiklet yolu mücadelesi verilmesi şart. Avrupalı mahallesine nasıl bisiklet yolu-şeriti düzenletmeyi başardıysa bizim de aynı mücadeleyi vermemiz gerek. Böyle bir laf açıldığında hep şu site aklıma gelir:
http://www.camcycle.org.uk/
İngilizce bilmeniz şart değil; bisiklet ile ulaşım için neler yaptıklarını anlayabilirsiniz. Bisiklet yolu olan sokaklar haritası bile kafi. Gıpta ederek yıllardır baktığım bir sitedir kendileri. Kim bilir belki bize de bir gün nasip olur.

[/b]

semihural
15 yıl önce - Pzr 30 Tem 2006, 01:25

istanbul dısında sayılır belki bisiklet konusunda favorim kensilikle büyükadadır! büyük turu cok güzel ve muhtesem bi doga kosulu içinde olmakla birlikte iniş ve cıkısları gayet yorucu bi büyük turu var

sayfa 1
123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM